» »

Črn ekran po dvigu WinXP

Črn ekran po dvigu WinXP

slowie ::

Zdravo!

Evo, v "netakonovem" računalniku je inštalirana atijeva HD3600, in očitno dela težave.

Ko sem računalnik dobil v roke, se je vsakič po prikazu logotipa WinXP pokazal črn ekran - in konec. Šel sem v safe mode, s težavo sčistil vse gonilnike, CCC, skratka, nič ni ostalo od povezave med kartico in sistemom. Potem sem šel v normalni način, pri resoluciji 400x600 (ali nekaj takega 8-) ), in 8-bitni grafiki naložil nove gonilnike, stvar resetiral, in vse je delalo ok - office, win explorer, internet explorer,... Potem sem hotel stestirati grafiko, naložil sem FurMark, ga zagnal, in..... spet tema. Očitno jo je obremenitev sesula...

Kaj zdaj? Ima kdo kakšne izkušnje s to težavo, ali je najboljše, da kupim novo grafično, ali je možno kaj drugega?

Hvala zaenkrat in lep pozdrav!
Slowie
"... So let's give our children a chance, okay?" [Douglas Adams]

amigo_no1 ::

Bi rekel da je napajalnik na zgornji meji (poglej voltaže na +12 V liniji).

Kako dela v 2d načinu ?

V safe modu je resolucija 640x480 do 800x600.

Zgodovina sprememb…

Riff ::

pa imaš naložene gonilnike najprej za matično agp in ostalo je zelo pomebno da je to naloženo potem šele grafa pr teb ati catalist

slowie ::

Torej, mislim, da so gonilniki v redu, vodilo je pa PCI-E x16. V škatlo sem dal sposojeno grafično katico GeForce 6600 GT, naložil gonilnike, in dela brez problemov. Spustil sem jo skozi FurMark, pri 85 stopinjah sem jo nehal matrat, mimogrede sem naložil Google Earth, ga uporabljal, in je bilo vse okej. Potem sem nazaj zmontiral problematično kartico, in je zmrznila že pri uporabil Google Eartha. Od gonilnikov sem sprobal najnovejše (11.6), in ene od starejših verzij (10.2), pa je isto.
Napajalnik je 550W, RAM testiran z memtestom.

Kako dela v 2d načinu ?

Em, kako naj to sprobam?

Pa hvala lepa za odgovore!
Slowie
"... So let's give our children a chance, okay?" [Douglas Adams]

feryz ::

Ventilator se vrti?
Kondenzatorji so OK?
Zraven še malo spucaj kontakte in poglej, če dobro sede v vodilo.

Ne nasedaj na provokacije tipa 2D način in njega test.
2D je vse kar ni 3D in nimaš kaj testirati. Saj ga gledaš neprestano. Ali si vsaj ga gledal.

amigo_no1 ::

Kot kaže je grafična delno neuporabna(vsaj 3d del).

Kakšne temperature dosegaš pri ati HD3600 ? Uporabi gpu-z, prikaže temperaturo http://www.techpowerup.com/gpuz/ (lahko vklopiš tudi logiranje (log to file).
Z ATITool se da stestirati (jedro in ram) kolikšne frekvence še prenese grafična.

Mogoče bi pomagala peka v pečici.

Ne nasedaj na provokacije tipa 2D način in njega test.

Provokacije ? Si že vzel tablete za živce ?
Je dosti grafičnih, ki delajo bp samo v 2d načinu (poglej recimo na bolhi).

Zgodovina sprememb…

Riff ::

kako se pa tvoja grafična obnaša če jo montiraš pri kolegu ? al pa v drug računalnik

slowie ::

Zdravo
Računalnik je od sodelavca, in ko sem mu povedal, da sumim grafično kartico, je odločno rekel, da greva po novo... Ker ga nisem uspel prepričati, naj še malo počaka, sva pač šla in kupila Gigabyte-ovo HD5770. Zdaj sem jo že zmontiral, naložil gonilnike, preizkusil, in dela.
Očitno je res nekaj na tem, da ni bila več polno funkcionalna, jo pa bom zagotovo še sprobal na drugem računalniku.

Hvala vsem za pomoč in nasvete, ste stručkoti, ni kaj.
Lep pozdrav!
Slowie
"... So let's give our children a chance, okay?" [Douglas Adams]


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Grafična kartica - diagnoza

Oddelek: Pomoč in nasveti
8887 (529) Pentium
»

Restart računalnika ob predvajanju videa

Oddelek: Strojna oprema
291335 (1084) mat3
»

BSOD analizer

Oddelek: Programska oprema
8662 (513) dottor
»

Računalnik se ob napiru ugasne (Asrock970 Extreme3 + FX 8120 + HD 6870) (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
698863 (7841) r3dkv1c4
»

Težave z grafično kartico pri igranju iger

Oddelek: Pomoč in nasveti
251347 (935) sela123

Več podobnih tem