» »

disk se prižiga in ugaša

disk se prižiga in ugaša

M323SBA ::

pozdravljeni,

imam en zanimiv problem z diskom. gre za WD1600BUDT. problem je, da se sredi delovanja glava parkira, par sekund je mir, potem se pa znova postavi nazaj in dela naprej. plate se še naprej vrtijo in se ne ustavljajo, izpad traja kakih 10-20 sekund, potem je vse normalno naprej. diagnostika mi kaže, da je zdrav kot riba. najbolj se izklaplja, ko ga na frišno priključiš. npr priklkjučil sem ga v soboto zvečer. takrat mi je v par urah napravil preko 230 start/stop ciklov, včeraj cel dan pa cele 4. :) po disku se je v tem času cel čas pisal (benchmark).

ve kdo če bi obstajal kakša rešitev? teh diskov mam še kar nekaj, eni z večjimi okvarami, eni pa celo izpravni. bi se splačalo delat frankenštajna? ;)

hvala za mnenja
  • spremenil: M323SBA ()

Blinder ::

prižiga in ugaša? hočeš rečt da napoveduje svojo smrt :)
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

RejZoR ::

Čim prej dol skopiraj stuff, ker bo verjetnokmalu krepnil. S katerim programom pa si ga testiral? Vrž gor CrystalDiskInfo. Iz mojih izkušenj najbolj zanesljiva zadeva.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

M323SBA ::

nimam nobenih podatkov gor. diski so iz HDTV mediaboxov ki jih servisiram zato jih tudi testiram. tako me ne sekira, če enkrat poklekne.
na tem disku konkretno vidim da je laufal že več kot 3000 ur, start/stop ciklov pa je okrog 11000 :)
crknit najbrž ne misli samo mi je čudno zakaj se nenehno glava parkira brez da bi plate začele upočasnjevat. ker sem bil žrtev ibm-ovih head crashov in clicks of death vem, da pri tem disku ne gre za čist običajen problem. bom počakal na novo zalogo in poskusil premontirati vezje pa vidimo. čudno mi je tudi, zakaj je po nekaj cajta ok, ko se "malo zagreje". zanimivo mi je da je taki neumorni borec.

testiram z hdtune pro. bom probal še s crystal disk

RejZoR ::

Ena serija Seagate Momentus XT diskov je imela nek firmware bug, kjer je kar naprej parkiral glavo in so imel tud enromne vrednosti head load/unload v zelo kratkem času. Očitno ima ta ali podoben bug ali pa je nekaj narobe rvno v loading/unloading logiki.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

opeter ::

Tudi sam imam podoben "problem". Disk se oglaša tako kot bi želel parkirati, ampak se noče. Ravno zaradi tega mi tudi računalnik - gre se za starejši prenosnik - noče (v zadnjem času) zaspati.

Tukaj je slika:
 Fujitsu 120 GB PATA

Fujitsu 120 GB PATA



Ali ima kdo kakšen nasvet, kaj naj naredim? A to pomeni, da se disk poslavlja? Ker pri samem delovanju je trenutno še vse v redu.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

miranpozar ::

A ste probali nadgraditi firmware? Če sploh obstaja na WDjevi strani, seveda.
Miran Požar, Portorož, http://sites.google.com/site/miranpozar/


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Trdi diski 2019 - število plošč (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
5810341 (6228) GR2
»

WD red - pustiti da vedno laufa ali ga ugašati?

Oddelek: Pomoč in nasveti
212964 (2109) darkolord
»

DISK vake toliko časa "šklocne"

Oddelek: Strojna oprema
343216 (2132) GrimReaper
»

Problem z računalnikom (corrupted files)

Oddelek: Pomoč in nasveti
12846 (647) solatko
»

kateri 3 TB zeleni trdi disk?

Oddelek: Kaj kupiti
121957 (1578) Anney

Več podobnih tem