» »

Zvočna izolacija

Zvočna izolacija

Blup ::

A mogoče kdo ve kateri material je najboljš za zvočno izolacijo?

Načrte za ohišje sem že naredil... zatakne pa se pri materialih...

Razmišljam o lesenem ohišju - je morda kakšen drug material boljši?

Znotraj naj bi bil pa obložen s peno ali pa stiroporjem - kateri je boljši zvočni izolator?

Če ima kdo kakšne predloge.... lepo prosim...

Blup
:\

TESKAn ::

Za zvočno izolacijo rabiš čim bolj gost material...kaka steklena volna, naprimer.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

superbike ::

Jaz mislim da je najbolši material za zvočne omarice tista posebna iverica, ki je zelo gosto stisnjena skupaj:P. Za izolacijo pa vzemi kakšno peno(se dobi posebna za te namene) ali pa kar vato;) .

LP
Joker 0:)

Blup ::

OK....

najlepša hvala za tele vaše predloge... steklene volne vrjetn nam šou lih tlačt v računalnik... je mal preveč zoprna.. sm pa najdu eno peno k je fula gosta... neka zmes med peno in gumo, nariban pa pol sprešan skupi... standard.. zihr poznate...

Očitno bom pol kr ostou pr lesu... sm meu že v izhodiščiu namen uporabt 18 mm iverko... tko da bo to mogl zadostvt...

zdej morm sam še neki pogruntat za "auspuh" ... kako utišat tm pr luknah, kjer bojo cevi za zrk ... če ma kdo kkšne predloge kako to utišat... se pa kr lepo razpište, prosim ...

Blup
:\

ali3n ::

Jest imam notranjost obloženo s tkanino namenjeno prekrivanju zvočnikov. Razlika od prej je očitna - Maxtor 7200rpm je postal nemoteč!:D
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Golden eye ::

Tam kjer so ventilatorji postavi peno tako da je v oblik črke Z.
Zato ker se zvok odbija od pene zrak pa ne:D

Probat ni greh>:D

Blup ::

Tole z obliko črke Z si lih ne znam predstavlat...
da bl natančno povem situacijo...
... celotno ohišje je zaprto, notranjost urejena... na zadnji strani pa sta dve luknji, od katerih vodita dve cevi na ventilatorje (ena vn ena not)... in zdej me zanima kako nej oblikujem zadnjo stranico... jst sm pač mislu da bi naredu kanal, ki bi šou najprej od spodi (kjer je lukna) do vrha in pol spet do dol (ta bi biu za hladn zrk, k bi ga od spodi vleku), za topu zrk bi pa zgori začeu pa šou dol pa pol spet gor in pol bi vn pihu topu zrk zgori... kanali bi bli pas peno obloženi... in me zanima če bi to kej zadušil zvok...
Upam da me štekate :8)
ČE ma pa kdo kkšno drugo varjanto, oz če razložiš tisti Z bi biu pa zelo veseu...

Blup
:\

s4sH ::

Kupi si Akasa Pax.Mate ... zadeva je namenjena prav zvocni izolaciji ohisij... prodaja jih Mlacom ... tukaj je se LInK

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s4sH ()

Blup ::

s4sH: to zadevco od Akase sm že kupu za to ohušje k ga mam zdej... in morm rečt da nism lih "nevem kok navdušen"... zadeva sicer malce utiša stvar, sam jst sm se odloču da si bom naredu neslišn ralunalnik in tukaj to odpade, da ne govorim o ceni... pena Akasa stane 5.000 sit za eno midi ohišje (se pravi rabiš 2 za big tower), pena za zvočno izolacijo pa stane 3.500 sit za kos velikosti 1m × 2m debeline 20 mm ... tko da mislm da se bom pri tem novem projektu izogibal pene Akasa... mislim da nebi bila dovolj učinkovita... je pa res da zelo lepo izgleda v mojem računalniku! :D

Blup
:\

speacker ::

Blup: kje se pa dobi peno za zvocno izolacijo?

Blup ::

speacker: Zadeva je taka... ta pena k jo mislm jst uporabt ni prou deklarirana al kak se že reče za tvočno izolacijo... je pa zelo gosta in tut na netu sm že vidu ludi k to uporablajo...
To sm pa vidu v Astri v jami, Ljubljana ... kjer pa imajo tudi peno za zvočno izolacijo, ki pa ima piramide višine 7 cm osnovna pena je pa pol okol 0.5-1 cm debela... 7 cm je pamal preveč (na obeh straneh pol to pride 14 cm)... tko da ti predlagam da greš v Astro, majo velik pen tm, pa si izber tist kar teb najbl ustreza...

Blup
:\

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Blup ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zvočna izolacija sobe

Oddelek: Zvok in slika
1811987 (10101) Okapi
»

Zvočna izolacija

Oddelek: Zvok in slika
133527 (3182) vuce
»

Pluta kot zvočna izolacija?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
72928 (2878) Keyser Soze
»

zvocna izolacija ohisja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
161889 (1589) overman
»

Kateri TT?

Oddelek: Kaj kupiti
111187 (1106) Blup

Več podobnih tem