» »

Športna ura Canyon CNS-SW7

Športna ura Canyon CNS-SW7

mindzone ::

Pozdravljeni!

Razmišljam o nakupu športne ure, za meritev nadmorske višine, temperature, tlaka.. (ne potrebujem merilca srčnega utripa)

Po krajšem raziskovanju sem prišel do športne ure Canyon CNS-SW7, ki stane 60€, ima pa Termometer, Višinomer, Kompas, zmožna je celo napovedati vremensko napoved.

Cena se mi zdi zelo nizka za toliko funkcij, ker pa na internetu nikjer nisem zasledil kako natančna bi naj bila ta ura oz. kakšna so odstopanja od realnih vrednosti (+/- °C, +/- m), me zanima če ima kdo kake izkušnje z to uro oz. z kakšno podobno uro take cene.

P.S.

Uro bi rabil za pohodništvo do 4000m nadmorske višine.

mared ::

mindzone ::

Jo imam že doma (vseeno hvala mared), če koga kaj zanima naj kar vpraša. Zaenkrat sem zelo zadovoljen z nakupom, kako se bo obnesla v bolj ekstremnih pogojih pa še javim :D

mared ::

in kakšne občutek daje? kvaliteta izdelave? upam pa seveda na kako poročilo kako se obnese na terenu.

mindzone ::

Občutek je odličen, nisem pričakoval take kvalitete za 50 €.

Poročilo s terena pa še pride, ko se vrnem z Avstrijskih 3 tisočakov.

Lp.

j3rn3js ::

Tudi meni se zdi ta ura zanimiva. Mene pa predvsem zanima če so te funkcije, ki jih nudi ura natančne in koliko toliko zanesljive? V mislih imam termometrom, višinomerom, vremensko napoved in elektronskim kompasom. Naj bolj me zanima delovanje elektronskega kompasa.

Že v naprej hvala za odgovore!

Lp

mindzone ::

Višinomer je kazal enako višino kot prijateljeva ura za 200 €, pač na približno vsakih 1000m sem jo kalibriral (na točkah kjer je bila znana nadmorska višina. Odstopanja so majhna, odvisno od okoliščin predvsem spremenljivosti vremena.

Termometer mi ni koristil, ker sem uro imel na roki. Pripeta na nahrbtnik pa kaže dokaj natančno temperaturo. Vremenska napoved ne kaže hipnih sprememb vremena, mi ni kaj koristila. (za natančen rezultat mora nekje mirovati oz. biti oddaljena od toplotnih virov)

Elektronski kompas je od vsega se mi zdi da najbolj natančen.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Športna ura...katera?

Oddelek: Šport
176349 (5772) vuki
»

Nenatančnost iOS aplikacij za vreme

Oddelek: Mobilne tehnologije
113710 (3335) Bolf3nk
»

Garmin ura

Oddelek: Kaj kupiti
254151 (3270) Doman
»

Google Maps dodal podatke o vremenu

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
4513254 (11357) M.B.
»

Ura z baro in višinometrom?

Oddelek: Znanost in tehnologija
152982 (2783) krneki0001

Več podobnih tem