» »

Konfiguracija "remote access" na routerju vigor2110

Konfiguracija "remote access" na routerju vigor2110

Scotch3M ::

Na routerju vigor2110 bi rad nastavil dostopanje do routerja preko interneta (včasih je bila to funkcija "remote access" oziroma "remote IP". Ker ta router ponuja toliko novih funkcij, sem se kar malo izgubil med njimi, ampak če sem prav razumel, je treba skonfigurirati VPN?

Ali je morda kaka druga možnost?

Enostavno bi rad z druge lokacije spreminjal nastavitve routerja po potrebi.

Hvala za odgovor(e)
  • spremenil: Scotch3M ()

Yacksy ::

Imaš 2 varijanti:

1. Odpreš remote management tudi iz javnega IP naslova v meniju System Maintenance > Remote Management. V tem primeru bo spletni vmesnik Vigorja dostopen za vse iz strani interneta (razen, če določiš točno iz katerih IP naslovov bo na voljo), zato NUJNO spremeni geslo za dostop do usmerjevalnika.

2. Narediš t.i. Teleworker VPN, ki ga uporabljaš za dostop do naprav na svojem LAN omrežju in tudi do usmerjevalnika. Več o tem http://www.draytek.com/user/SupportAppn...
(Za Teleworker VPN se običajno uporablja PPTP, Vigor je v tem primeru PPTP strežnik, PPTP odjemalca pa imaš kar v Windowsih)
Shit happens

Scotch3M ::

Super, hvala ti!

Za bonus pa dobim še LAN na daljavo, o katerem sem sicer že pred leti sanjal (temu smo takrat rekli LAN skozi VPN tunel), samo da takrat routerji za budžet navadnega smrtnika kaj tekega še niso imeli, npr. CISCO ni spadal v to kategorijo. Ne vem ali se je dalo nekaj hecati s softwarjem na PC-jih ali ne, ampak tega nisem niti sprobaval.

Yacksy ::

Vigor ti ponuja eno morje naprednih storitev. Ni slabo za modem, ki ti ga da ponudnik đabe ;)

Za ostalo pa mislim, da si dobil navodila v slovenščini zraven na CD-ju. Malo pobrskal, če boš našel še kaj uporabnega zase.
Shit happens


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mikrotik multisite IPSec

Oddelek: Omrežja in internet
161085 (880) damirj79
»

VLAN za telebane

Oddelek: Omrežja in internet
408196 (6324) SeMiNeSanja
»

Vpn povezava

Oddelek: Pomoč in nasveti
93339 (2558) slitkx
»

router Vigor 2700 + WRT54GL

Oddelek: Omrežja in internet
143023 (2408) Yacksy
»

Varnost uporabe javnega WiFi omrežja

Oddelek: Informacijska varnost
414263 (3334) gokky

Več podobnih tem