» »

Računalnik in domači disko

Računalnik in domači disko

Korenchek ::

Zanima me, ali je možno z računalnikom predvajat 2 različni skladbi hkrati? Na glavnih zvočnikih bi rad nemoteno predvajal skladbe s Playliste, na slušalkah pa bi preverjal skladbe, preden bi jih uvrstil na seznam predvajanja.

Ali rabim 2 zvočni kartici?
Ali rabim mešalno mizo?

Na voljo imam
- računalnik MB P7H55 M z zvočno kartico Realtek ALC887 8-kanalni HD zvok
- zvočniki 2.1
- ojačevalec za kitaro
- glasbeni stolp s super wooferji

Nekaj bom poskusil skombinirati iz te moje opreme ... takle mamo :D

Kako se pa vi znajdete na domačih disko zabavah? Ali imate tudi kakšno preverjeno idejo za homemade svetlobne učinke?
For those about to rock - we salute you!

popster ::

mislim da Traktor podpira nakaj takega tudi na stereo zvočni kartici, sicer pa rabiš dve kartici ali pa večkalnalno kartico (5.1 recimo)

v obeh primerih pa boš rabil software, na linuxu se da na windowsih nevem kako je.

echo ::

Ne kompliciraj - Virtual DJ ima enostavne nastavitve za večkanalne kartice, enostavne efekte in možnost automixa, kar je še preveč za te domače zabave. Na glavni izhod kartice priklopiš zvočnike ali stolp, na drug izhod (zadnji par zvočnikov na primer) pa priklopiš slušalke.

Za svetlobne efekte imaš lahko winamp (play url "linein://") + milkdrop (Rovastar - Fractal Drop bi bil moj favorit), če imaš še kak računalnik viška.
Seveda bo izpadlo precej kmečko, ampak stroški = 0.
Za majhne denarje dobiš tudi hladne katode in zvočno kontrolo.
Tudi raznobarvne disko lučke najdeš v kakšnem Conradu za nekaj evrov.

Za kaj več bo pa treba lotat ali odpret v denarnico

Korenchek ::

Sem poskusil z Virtual DJ Pro, vendar v slušalkah in tudi na zvočnikih slišim obe predvajanji. Preverjal sem nastavitve v Virtual DJ: Config\Settings\Sound Setup.
For those about to rock - we salute you!

b ::

Vsak spodoben program za DJ-anje ti omogoča nastavljat izhode na funkcijo, ki jo želiš, se pravi 2 kanala za master out, 2 kanala za slušalke. Virtual DJ-ja ne poznam, zato ti težko pomagam.

Obstaja pa realna možnost, da si ti to že pravilno naredil.

Na pravi mešalki imaš vrsto gumbov (navadno označeni s CUE ali PFL), ki jih moraš prižgat in s tem izbereš kateri kanal (ali več njih), ki ga hočeš v slušalkah. Če ni izbran noben, potem slišiš master. S programi je približno isto.

Če na master izhodu slišiš oba kanala, potem imaš oba "dvignjena". Navadno je to drsni potenciometer (fader) obrnjen navpično. Enega boš moral spustiti ter na istem kanalu izbrati gumb CUE, s čimer bi ga moral slišat v slušalkah, medtem ko se bo na ozvočenju vrtel drugi.

neres ::

Glavni problem je zvočna kartica oz. njeni gonilniki, kjer moraš imet na voljo dva ločena izhoda. Brez tega ne boš mogel slišat dveh različnih stvari na zvočnikih in slušalkah. (Edino če ti je dovolj mono zvok. Potem bi verjetno lahko na levem kanalu predvajal eno, na desnem drugo...)
Se pa da to uredit s kako poceni zvočno in primernimi gonilniki, npr. SB Live + KX driver.
Oz. če imaš dve zvočni lahko potem kombiniraš tako da uporabljaš obe.

echo ::

8-kanalni HD zvok

Mislim, da bi moral imeti dovolj priključkov.
Jaz sem moral v nastavitvah zvočne kartice vklopiti šestkanalni zvok. Sicer sem imel naštiman dvokanalni, da mi je na vseh 6 zvočnikov predvajalo stereo glasbo iz Winampa ali Youtube-a.

V nastavitvah v VirtualDJ-u (zgoraj desno) imaš zelo enostaven meni za zvok, nastavi na desktop (4.1). V demo verziji velja samo 10min, če se ne motim.
Drugače je pa fader vodoravno postavljen. Na levo stran postaviš komad, premakneš fader na levo, na desni pa pogledaš naslednji komad. Če slišiš na slušalkah isti komad kot na zvočnikih, pritisni "Tab", da ti prestavi aktivni kanal.
Poglej si kak filmček na Youtubu, ti bo hitro jasno.
On ima narejeno preko dodatne kartice, ampak ideja je podobna.

Korenchek ::

Ne uspe mi nastavit. Sem kombiniral nastavitve v Virtual DJ in v Via HD Audio Deck, kjer lahko vklopim 2/4/6/8 kanalov. Prišel sem do točke, kjer sem imel na zvočnikih (priklopljeni zadaj) glasbo, na slušalkah (spredaj) pa nisem imel glasbe, slišal se je pa test zvoka iz nastavitev zvočne kartice (kateri se ni slišal na zvočnikih). Torej, zgleda je možno ločit zvok. Vendar pri teh nastavitvah v slušalkah nimam glasbe iz Virtual DJ, predvaja se samo na zvočnikih.

Mogoče še nisem našel pravih nastavitev. Če ne bo šlo, bo pa treba reskirat nekaj evrov, čeprav se mi jih zdi škoda, enostavneje je dražje:
http://www.mimovrste.com/artikel/288001...
For those about to rock - we salute you!

Zgodovina sprememb…

echo ::

Treba ti ni nič kupovati. Sem že na nekaj računalnikih zrihtal ločene slušalke, ni da ni, da se pa pri tebi ne bi dalo.

Tudi z dodatno zvočno boš moral še vedno nastavitve porihtati. Razlika bo samo v tem, da boš potem eno opcijo višje zbral.
Katero verzijo VDJ imaš?

V zvočni nastavi na 6-kanalni zvok.
Odpri VDJ, desno zgoraj imaš gumbek 'Config'. V 'Sound Setup' nastavi:
Input - 'None'
Outputs - 'Headphones'
Sound card - '4.1 CARD'
Ob strani imaš potem še dva menija - V prvem izbereš prvo možnost (Master: Front output / Headphones: Rear output), v drugem pa Primary sound driver. Potrdi nastavitve.
V prvi (zelen) izhod na zvočni vklopi zvočnike. V izhod za zadnji par zvočnikov (črni izhod) pa slušalke. Vse to je zadaj na plati.

Ok.
Na obeh straneh predvajaj svoj komad. Sedaj bi moral imeti na zvočnikih kolobocijo obeh, na slušalkah pa tistega, ki si ga nazadnje dodal. Če želiš slišati samo enega, prestavi crossfader (drsnik na sredini) na levo ali desno.
Je šlo?

Korenchek ::

Ne, ker nimam črnega izhoda... Očitno je na voljo 8 kanalni hd zvok le preko HDMI? Takole izgleda matična Asus P7H55-M SI:
 Asus P7H55-M SI

Asus P7H55-M SI



Nameščen pa imam Virtual DJ Pro 7.0
For those about to rock - we salute you!

Zgodovina sprememb…

echo ::

O šment...
Potem sem napačno sliko gledal.

Lahko probaš čarat z ločenim levim in desnim kanalom na istem kablu, tako da dobiš dvakrat mono zvok.
Kako iz HDMIja dobiti posamezne kanale, pa ne bi vedel.

Potem bo pa res treba neko dodatno kartico.
Ali pa kakšno rabljeno PCI šestkanalno, je tudi zelo enostaven priklop.

Korenchek ::

Ja, PRO verzija matične ima črni izhod :(

Mono zvok pa odpade, po mojem ne bi dobil kvalitetnega zvoka ven, na zabavi... Za slušalke je še vseeno, vendar na zvočnikih rabim kvaliteten zvok. Ni mi pa jasno, zakaj sem slišal samo na slušalkah test zvoka, na zvočnikih pa ne? (ko sem brskal po nastavitvah zvočne kartice)

Zastonj možnost je še ta, da imam oba računalnika, na enem brskam na drugem predvajam ... ali pa ne, potem rabim še en ekran. Hmmm...
For those about to rock - we salute you!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Virtual DJ - slab zvok

Oddelek: Zvok in slika
241479 (951) klemzy113
»

Kupil Slušalke - Razočaran ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
302917 (2171) shadeX
»

Zvok na zvočnikih in slušalkah hkrati

Oddelek: Pomoč in nasveti
91617 (1429) Fupi
»

Virtual DJ

Oddelek: Pomoč in nasveti
5945 (900) tomy2401
»

Integrirana zvočna pretiho

Oddelek: Zvok in slika
91161 (1064) CaqKa

Več podobnih tem