» »

kvantni procesorji baje že leta 2007?!?

kvantni procesorji baje že leta 2007?!?

1
2
»

sidd ::

pa tiste roverje še vedno krmilijo z zemlje...pametni so samo tolko, da se ne zaletijo ali obtičijo kje ker je takšen zamik pri komunikaciji :)

drugač pa...can't wait for QC.

sidd ::

Torej dame in gospoda, skoraj leto je okoli, piše se 2007.
Zanima pa me sledeče, in to je napovedano:

novica 1

novica 2

novica 3

novica 4

in tako dalje


Torej, mnenja? Pričakovanja? Zgleda da gre zares, saj bo celotna predstavitev. Zgleda da jim je uspelo. Jaz upam na najbolše seveda.
no idea for signature
signed
I

WarpedGone ::

skoraj ne upam verjet da bi lahk tole blo res.

po drugi strani je pa dost skromno da bi lahk blo. stvar je še vedno daleč od komercializacije, na nivoju ponovljivega eksperimenta. razlika je, da je tuki zadaj čisti finančni interes vlagateljev, kar je bistveno resnejši pristop kot dosedanja akademska poigravanja. dopuščam da bo iz tega kej ratalo.

NP-polni problemi bodo potem za zajtrk, hehe...
Zbogom in hvala za vse ribe

Samsung06 ::

Upam, da je to res. Zakaj?

Zato, ker je Frenk na 1 strani rekel naslednje: "Če bodo kvantni računalniki leta 2015 na voljo v maloprodaji peljem vse na pir...pa verjemte mi da bi vas z veseljem pelou na pir ampak se mi zdi da tega pač ne bo"
Ali kdo ve kje je Frenk :) Hahaha

sidd ::

Pomoje pa če jim že nekaj malega uspe, potem bo pomoje šel razvoj dvojno eksponentno navzgor. Vsaj kaj se tiče QC.

In ja, kje je Frenk, jaz bi pir, pa to velkiga.

Kot navajajo, bi naj prikazali zadevo v delovanju 2x, na dveh lokacijah. Torej, čakajmo na torek, ter da vidimo ali je, ali ni. Aja, zgleda da bodo video dali na splet. Tole bo pomoje še pestro...

lp
no idea for signature
signed
I

frenk ::

leta 2015 me pocukajte za rokav pa bomo šli ;)

...grem zdej linke pogledat

Luka Percic ::

leta 2015 me pocukajte za rokav pa bomo šli ;)

Če bodo letos kvantni, bo mogoče leta 2015 pivo že zastonj.
Beer goo.
:P

Thomas ::

Mislim, da se bodo kvantni računalniki izkazali kot praktično neuporabni. To mislim.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

_marko ::

Sej vem, da si to že omenil.
Ampak vseeno, a lahko pojasniš zakaj!?
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

ivanuscha ::

Dans naj bi predstavil prvi kvantni računalnik? Je kej iz tega?

Thomas ::

Razen za par algoritmov, za vse druge ni jasno, kako bi delovali na QC.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

WarpedGone ::

Je res, da si klasični algoritmi z QCjem nimajo kej pomagat, ampak nej nas kokla brcne, če nam ne bo uspelo spravit skup enga toolkita, s katerim se bo dal razsut opazen/pomemben delež NPP-ov.

Da bi pa QC ganjal Quake pri neumnih frame-rateih bo pa še trajal. Precej.
Zbogom in hvala za vse ribe

sidd ::

WarpedOne, to imam tudi jaz v mislih. Za pisarne ter tajnice bo še kr nekaj časa trenutna tehnologija več kot dovolj. Jaz vidim QC predvsem pri reševanju simulacij ter kakšnih matematičnih problemih in preračunih, za kaj se danes uporablja recimo superračunalnike. Za home use pa še res par desetletij ne vrjetno. Sicer pa bojo danes predstavili prototip, torej ponovili laboratorijski preizkus če se ne motim. Samo koliko sem zasledil, je en prof. z MIT-a rekel, da se tile fantje iz Kanade nebi hvalili če nebi res nečesa imeli, zato tudi ostajam pozitiven ter čakam na kakšno info, kako je tekla/bo tekla danes predstavitev.
Upam na najbolše.

lp
no idea for signature
signed
I

Samsung06 ::

Je že kak rezultat? A kdo kaj ve? Deluje stvar? Link?

Roadkill ::

Vnesite tukaj

Drugače pa čekiraj Google news
Ü

nicnevem ::

WarpedOne, NP polni problemi najverjetneje ne bodo dobili eksponentnega pospeška na kvantnih računalnikih, kot se dostikrat (napačno) omenja. Zato se tukaj strinjam s Thomasom - razen za določene specifične probleme je uporabnost QC zelo vprašljiva.

Poleg tega, ko trdiš, da naj bi "razsuli določen delež" teh problemov ... kot verjetno veš, beseda polni pomeni, da ti problemi "padejo skupaj". Če bi našli polinomski algoritem za en sam problem iz množice NP, potem velja P=NP - obstajali bi torej polinomski algoritmi za vse probleme iz te množice...

Več o tem...
overcomingbias.com -- transhumanizem.org -- singinst.org

gzibret ::

A niso teli qbiti precej podobni analognim računalnikom? Vsaj v fundamentu?

Morda bojo znali simulirat vreme za 2 leti v naprej? Zaradi analognosti.... Ugibam.
Vse je za neki dobr!

nicnevem ::

Hm, ne bi rekel. Analogni računalniki v splošnem nimajo nobene prednosti pred digitalnimi, zaradi raznih tehničnih težav z njihovo implementacijo se ji celo praktično ne uporablja.

Moraš vedeti, da noben analogni ali kvantni računalnik ne more izračunati nečesa, česar ne bi zmogel tudi običajni digitalni. Vprašanje potem ostaja samo še v hitrosti, vendar tudi v tej QC blestijo samo pri določenih problemih, npr. faktoriranju števil.

V simulacijo vremena ne bodo prinesli neke revolucije, bodo pa zato uporabni za kvantno mehanske simulacije. Samo seveda ne vremena. :)

Mimogrede, to da QC ni zmožen učinkovito reševati NP polnih problemov *ni* matematično dokazana trditev. Obstaja neničelna verjetnost, da je kaj takšnega mogoče, tako da je IMO pametno nadaljevati raziskave na tem področju.. Zakaj?
Če se izkaže, da P=NP... potem, če parafraziram Scota Aaronsona, smo praktično bogovi.
overcomingbias.com -- transhumanizem.org -- singinst.org

sidd ::

>Če se izkaže, da P=NP... potem, če parafraziram Scota Aaronsona, smo praktično bogovi.

meni pa se zdi tako fascinantna tale misel, da me je kr strah. Nevem če je že oz. če sploh kdaj bo čas za to. We shall see.

Drugače pa ni nič kaj konkretno novega glede same predstavitve trenutno. Piše recimo samo takle:
Breaking News:
World's First Commercial Quantum Computer Demonstrated

Pa neke flance na kaj bo vse to vplivalo in podobno, nobene koristne informacije. Bo treba zgleda počakat.
no idea for signature
signed
I

Thomas ::

Vse kar je treba dokazati je, da je legalnost poljubne Minesweeper pozicije možno (ni možno) dokazati v neki polinomski funkciji števila polj.

Potem dobiš milijon dolarjev od Clay inštituta in P=NP dilema je rešena.

ČE je pa tak dokaz možen, pa bogsigavedi.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

Ilegalna pozicija Minesweeperja je naprimer, ko je odkrito vogalno polje, gori pa piše 5.

Ali pa ko je zraven odktitega praznega polja (pomeni 0 sosed ima bombo), odkrita mina.

Nekatere ilegalnosti niso tako očitne. Program, ki bi preveril poljubno pozicijo, če je legalna ali ne, v subeksponencialnem številu korakov (v odvisnosti od števila vseh polj), bi dokazal P=NP.

FYI, samo tole.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

nicnevem ::

Thx za zanimiv FYI. :)

Da pa na bo kdo mislil, da so NP-polni problemi samo takšne igračke sledi nekaj primerov, ki sem jih pobral v članku NP-complete Problems and Physical Reality (pdf) od že omenjenega Aaronsona:

Že slavni logik Goedel, se je zavedal, da bi obstoj polinomskega algoritma za reševanje takšnih problemov prinesel avtomatiziranje dokazovanja teoremov.

Če bi obstajala takšna procedura, potem bi tudi lahko hitro našli najmanjša Boolova logična vezja, katerih output bi bila recimo "a table of historical stock market data, or the human genome, or the complete works of Shakespeare. It seems entirely conceivable that, by analyzing these circuits, we could make an easy fortune on Wall Street, or retrace evolution, or even generate Shakespeare's 38th play."

Nadaljevanje si lahko preberete na zg. linku, na strani 19 in 20.
overcomingbias.com -- transhumanizem.org -- singinst.org

d0rK ::

16 qubit Quantum Processor in Vancouver


Lahka en mau komentira to? Jz nimam pojma o kvantnih zadevah amapak glede na to kar sem prebral gre za pomembno zadevo.

Je torej tem tipom res uspel narest tist true kvantni raculanik? In kaksno so vasa mnenja?

Yggdrasil ::

Tejle kanadčani pravzaprav ne delajo pravega kvantnega računalnika, saj
njihovi procesorji ne laufajo eksaktnega algorithma, temveč izvajajo
t.i. kvantno ohlajanje (angl. quantum annealing), ki ga lahko razumemo
kot KM analog simuliranemu ohlajanju (skratka, gre za optimizacijo).
Metoda je hevristična, kar pa se
lahko še vedno izkaže za zelo uporabno, saj da v določenih primerih boljše
rezultate. Plus tega, njihov procesor lahko rešuje zgolj en konkreten
tip optimizacijskega (NP-težkega) problema.

Drugače so true kvantne računalike že uspeli naresti, ne vem sicer koliko
znaša trenutni rekord, je pa skoraj zagotovo pod 10 qubiti. Pa to delajo
na klasičnem pristopu, torej na osnovi kvantnih logičnih vrah in ne na
adiabatskem algoritmu, kar je koncept, ki je bližji omenjenim kanadčanom
(D-WAVE).

lymph ::

7 let po odprtju teme. No great breakthroughs yet. Frenk bo sam šel na pivo.
"Belief is immune to counter example."

gzibret ::

Vse je za neki dobr!

Thomas ::

Eh, včasih sem bil bistveno bolj navdušen nad QC.

Sem digresiral proč od tega, vsaj zaenkrat.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

IBM predstavil najzmogljivejši kvantni računalnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
5618304 (14700) 7982884e
»

Študij Nanotehnologije

Oddelek: Šola
72624 (1337) Isotropic
»

Magnetna resonanca omogoča analizo baterij

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
53606 (2568) BALAST
»

Predstavljen poizkus dokaza P = NP

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
136744 (4973) gzibret
»

Kvantno računalo

Oddelek: Znanost in tehnologija
191855 (1442) Thomas

Več podobnih tem