» »

Mandlji cianid

Mandlji cianid

tt2 ::

A morda kdo ve, kakšne sorte so tile mandlji, ki jih lahko pupiš v merkatorju, sparu..., ker grenki vsebujejo cianid sladki pa ne, tako da morajo grenke nekako obdelati. Pa me zanima, a je kaka nevarnost jesti te mandlje iz naših trgovin?

Pyr0Beast ::

kuhanje najverjetneje (s paro ali kaka podobna termična obdelava)

cianid ... niti ne
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

BALAST ::

Dosti sadja ima nekaj cianida, še posebno v peškah, tako da niso samo mandlji s tem strupom.

Hitch-Hiker ::

Grenak mandelj lahko vsebuje od 4-9 mg vodikovega cianida.
vir Slo WIKI

Pravijo da obstajajo dve vrsti mandljev. Sladki in grenki.

Slive pa češnje majo tudi cianid. Sam moraš pa precej koščic oz njihove vsebine pojest.
Grenkih mandljev pa menda niti ni treba tako veliko.
Pomagajmo Microsoftu v boju proti piratstvu - namestimo Linux!!

zee ::

Samo brez panike, fantje. Ze skoraj devet mesecev pojem krepko vec kot 100 g mandljev na teden, pa sem se vedno tu. Ziv in zdrav. Edino lazji sem za kakih 20 kg.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Limit-sky ::

Koščice in cianid so bolj povezane z Laetrilom in vitaminom B17 (google it):
http://www.viva.si/Alternativna-in-nara...

http://www.najdi.si/news2/preview.jsp?q...

"Vitamin B17 je sestavljen iz dveh molekul glukoze, močno vezanih z molekulama benzaldehida in hidrogencianida. Zaradi vsebnosti dveh zelo strupenih sestavin ga ima uradna medicina za strupenega in je v obliki tablet marsikje po svetu prepovedan. "

Če je kaj na tem, pa nimam pojma.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Limit-sky ()

technolog ::

Ti si tole mal zamešal.

Pravjo, da ima cianid vonj po mandljih, kar pa ne pomeni, da je v mandljih cianid.

jest10 ::

technolog je izjavil:

Ti si tole mal zamešal.

Pravjo, da ima cianid vonj po mandljih, kar pa ne pomeni, da je v mandljih cianid.


Daj probaj malo google:P

McHusch ::

Cianid nima vonja po mandeljnih, ampak imajo mandeljni vonj po cianidu. Mislim, kod je bil prej, mandeljni ali cianid :)

Okej resno, mandeljni imajo eno substanco, ki se zelo hitro hidrolizira v HCN.

profii ::

zee je izjavil:

Samo brez panike, fantje. Ze skoraj devet mesecev pojem krepko vec kot 100 g mandljev na teden, pa sem se vedno tu. Ziv in zdrav. Edino lazji sem za kakih 20 kg.


samo zaradi mandljev al še zarad česa drugega?:)

Invictus ::

Cianid v peškah je naravni zaščitnik reastlin pred raznimi "vegetarijanskimi" živalmi, ki bi jih rade pojedle.

Na ta način pač ščitijo svoje "potomce". Mogoče ga imajo mandlji največ, ampak mislim da ga boš moral pojesti ogromno da bi od tega umrl.

Poleg tega se pri prebavljanju samo določen procent snovi prenese v telo. večina gre skozi (beri v d***).

LP I.

RejZoR ::

Strupi se kopičijo v jetrih in se izločajo z žolčem. Jetra so neke vrste katalizator za vso svinjarijo, ki jo pojemo. Direktno ven gre zelo malo stvari skozi d***.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

zee ::

Jetra niso katalizator ampak prej filter za veliko vecino svinjarije, ki jo pojemo. Od tu tudi njihova izredna sposobnost regeneracije (iz tretjine jeter se lahko obnovi celoten organ).

Cianid je v mandljih problematicen zgolj, ce slednji niso dovolj zreli. Tega se vam pa ni treba bati v Sloveniji.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

jest10 ::

Invictus je izjavil:



Na ta način pač ščitijo svoje "potomce". Mogoče ga imajo mandlji največ, ampak mislim da ga boš moral pojesti ogromno da bi od tega umrl.

Poleg tega se pri prebavljanju samo določen procent snovi prenese v telo. večina gre skozi (beri v d***).

LP I.

Motiš se>:D
4-9mg na en mandelj, glede na to, jih je treba pojesti le okoli 20

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

barakus ::

Sorodnik je bil na robu smrti, ker je pojedel grenke mandlje in kakor je on meni razložil so sladki in grenki mandlji dve RAZLIČNI sorti. Jaz verjamem da so vsi jedilni mandlji, ki jih kupujemo, sladki mandlji, torej ni problema. Težava je, če v naravi naletiš na grenke mandlje in jih nevede poješ.

RejZoR ::

zee je izjavil:

Jetra niso katalizator ampak prej filter za veliko vecino svinjarije, ki jo pojemo. Od tu tudi njihova izredna sposobnost regeneracije (iz tretjine jeter se lahko obnovi celoten organ).

Cianid je v mandljih problematicen zgolj, ce slednji niso dovolj zreli. Tega se vam pa ni treba bati v Sloveniji.


No, jeztst sem mislil kot katalizator v avtu, ko odstrani določen svinjarijo, ne kot pospeševalec reakcije. Filter bi bil boljši izraz ja...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

smarty ::

Dajte no malo google uporabit glede cianida ter B17 vitamina...
Ta link poglejte pa bo malo bolj jasno.

Ta stran niti ni tako slaba glede zdrave hrane. Pa še mal glede FDA in njihovih raziskavah...

http://www.holist.eu/video.html

zee ::

Eh.

Od 1. januarja pojem verjetno pol kilograma mandljev na teden in zaenkrat ni prav nobenih posledic, razen tega, da sem lepo shujsal in se pocutim krasno.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

blackbfm ::

Shujšal si ker imaš na splošno zmanjšan kalorični vnos (glede na potrebe).

Mandlji so sicer zelo kalorična hrana, in je treba pazit kako se nažiraš z njimi, tak na uč (gram na gram) je v rangu big maca..s tem da mandlji vsebujejo še več maščob. Je pa vseeno boljše da se nažiraš s tem kot s hamburgerji:P

zee ::

Kot sem napisal, strah pred cianidom v mandljih je v Sloveniji neupravičen.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Okapi ::

pojem verjetno pol kilograma mandljev na teden
Če jih ne bi, bi vsak teden shujšal še skoraj pol kile več;)
Pol kile mandljev ima namreč skoraj 3000 kalorij (100 gramov mandljev ima toliko kalorij kot en big mac).

O.

zee ::

Verjetno res. :D

Sicer pa še ta podatek. Ko smo si pred leti merili bazalni metabolizem, je bila ta številka pri meni ~1800 kcal.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

RejZoR ::

Okapi je izjavil:

pojem verjetno pol kilograma mandljev na teden
Če jih ne bi, bi vsak teden shujšal še skoraj pol kile več;)
Pol kile mandljev ima namreč skoraj 3000 kalorij (100 gramov mandljev ima toliko kalorij kot en big mac).

O.


Če niso praženi je med mandlji in Big Mac-om velika razlika v tipu vsebovanih maščob. Big Mac ima namreč pretežno samo slabe maščobe, medtem ko so tiste v mandljih zdrave.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Okapi ::

Ja, samo špehu je malo mar, iz katerih maščob se dela;)

O.

RejZoR ::

Ožilju pa ni...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Pyr0Beast ::

Verjetno je absorbcija maščob iz mandljev nižja od te iz mesa ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Okapi ::

In sicer zakaj? Čisto enaka ja.

O.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mandljevo mleko poceni

Oddelek: Loža
71781 (1498) c3p0
»

Mandljevo mleko cena

Oddelek: Loža
143848 (3463) c3p0
»

Turški med - mandolat

Oddelek: Loža
155468 (4763) krho
»

Erm...kuhanje..:) praženi mandeljni..ali karkoli že to je

Oddelek: Loža
71881 (1723) Gandalfar

Več podobnih tem