» »

cookie+php

cookie+php

Reso ::

Jzst mam pa neki problemov z cookiji. Ko poslem cooki uporabniku z ukazom:
setcookie ("Muporabnik", $uporabnik[id],time()+1800);

mi ga lahk prebere sam ista php skripta k ga je poslala. K pa hocem z istim ukazom prebrat cooki na drugi strani pa ne dela (pr echo ..... NC ne izpise).

Zdej bi me pa zanimal zakaj to pa ce bo delu tale if stavk
if ($HTTP_COOKIE_VARS["Muporabnik"]) {..... ??

edmund ::

if (!isset($id))
{
//se nekaj zgodi - recimo nastavi cookie
}

$userid = $HTTP_COOKIE_VARS["id"];

Zgoraj ti preveri, če je cookie nastavljen, spodaj pa ga iz headerja vpiše v spremenljivko.
[28-Jun-2003 15:55:08] Body temperature above normal (error type 215)
[28-Jun-2003 15:55:08] No brain activity (error type 265)

MUC ::

Če settam/deletam cookie v funkciji mi nikakor ne uspe. Drugače izven fukncije vse deluje lepo. Poiskusil sem z ukazom "global $HTTP_COOKIE_VARS;" v sami fuknciji, ampak ne deluje. Kaj bi moral zapisati v global, da bi stvar delovala?

MUC ::

Aha, že vem .. cookije je treba settat/deletat predn se pošlje header ! :)

yimi ::

Mislim, da problem lezi pri zasciti, zato je cookie na voljo samo tam, kjer se je poslal. Probaj navest še domeno oz. polen url naslov.
Za http://home.neki.com/jst/
bi zgledala zadeva sledece:
setcookie ("ime", "vrednost",time()+3600,"/jst/","home.neki.com");

Reso ::

jup. njabrz bo to da ni na domeno postavlen. Ga bom zdele probu omejit na mojo domeno.

darh ::

jest mam pa ene druge probleme s cookiji v PHPju...

mam login/logout skripto...

bom kr skripto poustou.. ce se komu kej sanja...



[ker je bla koda mal presiroka :) in je raztegnil tablo na ene 1000px :) sem sam link do fajla dau tukej... ]






u glavnem scena je taka... če se logiram kot en user ( xbite ) pa pol nardim logout sem še kar logiran kot xbite ( tud ce cookije rocno pobrišem ( s proggyem CookiePal ) ). Če se odlogiram in logiran kot nek drug uporabnik, in se pol kot ta uporabnik odlogiram, prtisnem refresh pa sem spet logiran kot 'xbite'....



mislm krneki... a kdo vid da je kej narobe u tejle kodi.....
Excuses are useless! Results are priceless!

MUC ::

Seveda ne more delat. Jest sem imel enak primer, pa nisem mogel ugotovit, kaj je narobe. Če pogledaš par postov navzgormboš opazil moj post, ki se glasi cookije je treba settat/deletat predn se pošlje header ! :)



Pol ti bo delal. Sam sem naredu tko, da, če hočem zbrisat cookie, pol recimo v skripto pošlem recimo action=brisi_cookie. Pol pa na začetku skripte preverjam za $action in če je "brisi_cookie", pol izvede brisanje. Brisanje sredi skripte pa ne deluje. Vse se more zgodit, predn se pošlje header.. vsaj tko piše na php.net :)



lp

darh ::

hum... tnx... bomo mal poexperimentiral pa bomo vidl....
Excuses are useless! Results are priceless!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

piškotki

Oddelek: Izdelava spletišč
101986 (1874) Loki
»

oop+php+sessions

Oddelek: Izdelava spletišč
152475 (2083) cahahopie
»

Tracking v PHPju

Oddelek: Programiranje
61636 (1521) darh
»

PHP logiranje na stran

Oddelek: Programiranje
141400 (1126) ahac

Več podobnih tem