» »

Kateri linux za router

Kateri linux za router

flipflop ::

Mam 486/66MHz 12 MB RAM+348MB :D disk.Ta comp bi rad uporabu za router.Dva druga računalnika bi se čez tega povezovala na kablski internet.Zdej me pa nekaj zanima:

1.Kateri Linux naj uporabim,
2.Omogočati mora,da se bandwidth razdeli 50/50 (torej vsak PC dobi polovico bandwidtha in nič več,
3.A potrebujem 3 mrežne kartice (ena za modem,ena za prvi comp in ena za drugi comp)?

LP

DoBri ::

1. debian
2. še ne vem točn, sploh n vem zakaj je to dobr - 50/50 ... je dost boljših načinov
3. potrebuješ 4 mrežne kartice, če imaš hub ali switch, če ga nimaš pa primerno več

Komp je mal slab, pa rama imaš premalo: piš mi, dobri@gimb.net, ti lahko kej pošenkam starga rama ...
Več nas je, manj nas ni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DoBri ()

ali3n ::

DoBri ... zakaj pa 4 kartice??
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

flipflop ::

Ena mrežna v mojem compu,ena v bratovem,tri pa v 486-ki.A ni tak?

50/50 bi pa zato mel,ker vsak z bratom plačava pol in se mi zdi še najbolj pravično.

LP

ali3n ::

površno sem bral...
mea culpa...;(
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

DoBri ::

pomoje se ti dost splača kupt kšn hub al pa switch, nikol ne veš a bo kdaj še kšn komp in če boš kdaj rabu za kšn LAN. navsezadnje ti na routerju tud slotov zmanka, ne?

me pa zanima, če kdo ve, kater od teh dveh sistemov bi bl obremenil router?
Več nas je, manj nas ni.

ali3n ::

Meni dela bistveno bolje z switchem... prej se je vsake tolko cajta zatikalo... zdej pa laufa k švicarska urca...
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

miranpozar ::

Obstaja odlicna linux distribucija samo za taksne lahke router sisteme! Brezplacen seveda. Highly recommended!
Smoothwall.

flipflop ::

Em,odločil sem se,da verjetno ne bom postavljal routerja iz 486-ke,ampak bom kupil router.Katerega priporočate (za kabelski internet)? Pa se na routerju da omejit hitrost prenosa za posamezen računalnik v mreži?

LP

mile ::

Bedarija . Kšn freesco si instaleri, se bos linux navadu uporabljat.
Dela tud na tvoji konfiguraciji.

frenk ::

Ja mene tud zanima če bi se splačal(ali je računalnik sploh dost hiter) postavt server celeron 266, 32 RAM-a,..., rabil pa bi ga za downloadanje datotek(celeron je veliko tišji:) ) in mogoče firewall.:\

PaJo ::

Ja taka masina je vec kod dovolj za linux server, edino jaz bi probal kje dobit se vsaj 32mb rama:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

frenk ::

Ja ta glavno sem pa puzabu8-O . Zanima me tud ker linux je najbolj primeren in najmanj potraten za take namene.

PaJo ::

Hm, jaz zadnje case prisegam na debian, ker se minimlno instalira in potem dodas kaj rabis, tako da kompleten spletni streznik z vsem zivim zazvemem manj kod 200Mb prostora na disku, v glavnem debianova resitev mi je zelo vsec, pa tdi popolnoma free je:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

frenk ::

A pa bi se ga dal tuko naštimat, da bi vse delou sam(nimam dveh monitorjev;( ) npr.:ob resetu bi se samodejno povezal, ali pa bi ga uporabljal z glavnim monitorjem, le da bi vse teklo preko mrežne in mi ga ne bi bilo treba preklapljati in ali bi mu lahko iz trenutnega računalnika pošiljal komande katere datoteke naj dolvleče?:\

Gandalfar ::

seveda se da .. zato mamo pa SSH pa telnet ane

flipflop ::

No dej povejte že kaj za vraga nej uporabim da si bom lahko prepolovil bandwidth.Ker meni se gre sam za to,nč za neke mail pa kaj vem kere serverje še vse.;((

SasoS ::

Sam laufam na serveju Slacka, ki se mi zdi dokaj uredu distribucija, sploh ker je bolj optimizirana za delo s konzolo (bolj komentirani conf fajli...). Ja, gor laufa tudi QoS, ki skrbi za pravično razdelitev bw-ja in pa preprečuje zabasek uploada (saj veste...polni upload, download ne dela - meni zdej dela :D ). Not je lepo en 80GB maxtorjev disk (izredno tih!) zato da ponoči ne zmanjka placa :D. Aja, mašina je P150/64MB.

CaqKa ::

flip flop.. za limit potrebuješ nek linux proxy program.. smo že pisali o njem in nastavitvah.. poišči med starimi posti slotecha; keywords: upload, limit
sicer pa freesco. pa v štacunah imaš tudi kartice ki imajo 4 utp vtiče in zasedejo samo eno pci režo (karto imajo v powerplusu) tak da ti ni treba dat x kart noter če že hočeš preko 486ke met vse skupaj.. samo nevem kak je za driveri za linux za tako karto.
lp

Rumko ::

Lahko pa tud BNC mrezo nardi pa ma lahko kokr hoce kompov gor pa še cenej je! sam je pa tezji najdt napako (jst osebno mam BNC mrezo ze ene 4 leta pa se ni se nkol pokvarl - sam ene 2 mrežni kartici sta šli po gobe) >:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1780551519 (46) c23po
»

switch ali router

Oddelek: Kaj kupiti
121728 (1418) mcrastur
»

Linux na disketi kot firewall/router (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
947071 (5454) Azrael
»

Kateri ROUTER

Oddelek: Kaj kupiti
192206 (1908) Poldi112
»

Mrežni razdelilec

Oddelek: Kaj kupiti
214021 (3804) Tomi

Več podobnih tem