» »

Problem z routerjem!

Problem z routerjem!

Vajzi ::

Imam sledeč problem z Linksys WRT54GL. Router je po treh mescih uporabe, kar naenkrat začel zajebavat. Problem je da router dela vendar se nemorem povezat ne na brezžični in ne na žični internet. Imam windows 7 in mi kaže ikono za brezžično ali žično povezavo z rumenim trikotnikom. Se pravi router zazna, vendar ne dela internet. Router sem nosil nazaj v trgovino in so rekli da deluje, vendar pa nevem na kakšni način so to oni preverili, da deluje saj sem ga sprobal tudi pri kolegu na win xp pa je isti problem. Povezan je sigurno prav

Ima kdo kakšen odgovor na ta problem naj mi prosim čimprej odgovori, pa fajn je da so kakšna navodila v slovenščini. ;)
  • spremenil: Vajzi ()

IceBoX ::

Si poizkusil resetirati modem? Zadaj imaš gumb...drži ga 5 sekund.
Huh...

Vajzi ::

Sm ga že poizkusil držat 30s

Vajzi ::

tako sedaj mi je uspelo naložit tomato fw, vendar še povezava vseeno nedela oz. kaže trikotnik na ikoni in internet nedela. ima kdo kako rešitev

mi lahko kdo prosim pomaga, ker sem čist zmeden.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vajzi ()

Vice ::

Pa si prepričan da tebi internet dela? Ruter je lahko čisto OK. Si vnesel prave nastavitve, ti ruter pokaže ustrezne podatke providerja, si priklopil PC direkt na net.... malo več info za kakšno konkretno pomoč...

IceBoX ::

Vpiši v cmd "ipconfig -all"
Huh...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: IceBoX ()

timek ::

Imaš pravilno vštekan kabel?

WAN port - če router drži povezavo

Navaden port - če modem drži povezavo gor

Poglej nastavitve DHCP, modem ali router more imeti izključen DHCP.

Vajzi ::

Kabli so sigurno prav vštekani. Iz modema port 1 v router Internet nato iz routerja por1 v comp. Sem pa že sprobal vse porte na routerju in ne dela.

In kako naj vem če more bit DHCP izključen in kako ga izključim oz. vključim.

 Prilagam sliko iz namizja. Z brskalnikom je možno priti samo v router nastavitve

Prilagam sliko iz namizja. Z brskalnikom je možno priti samo v router nastavitve

logout ::

WAN port na routerju izgleda napačno nastavljen. Katerega ponudnika za internet imaš, nisem nikjer opazil podatka? Je pa precej nelogično, da router na WAN portu po DHCP dobi IP številko iz istega segmenta, kot ga sam nudi na svoji LAN strani...

L.p., Kloko

Vajzi ::

Ponudnik je siol, drugače pa mam adsl, nimam optike

logout ::

Jaz bi na tvojem mestu modem nastavil tako, da ne vzpostavlja več PPPOE povezave in izklopil morebiten DHCP na njem. Kako se to naredi, poišči v navodilih za tvoj modem.
Na routerju je potem potrebno WAN port nastaviti na PPPOE s tvojim username/password in to bi načeloma moralo biti vse.

L.p., Kloko

IceBoX ::

Pokliči na Siol naj ti dajo modem v "bridge" način. Nato pa na routerju nastavi PPPoE povezavo (vpišeš username in password ki si ga dobil od Siola).
Huh...

Vajzi ::

Problem je v tem, da je potrebno router usposobit tako da bo delal na vsakem računalniko in ponudniku, saj to ni moj router je pa od koga. On pa ma Amis tako da neven kako bom potem rešil težavo.

IceBoX ::

Saj jaz imam tudi Amis in imam isto nastavljeno. Modem v brige način in router vzpostavlja povezavo (PPPoE).
Huh...

Vajzi ::

In kaj to pomeni bridge način?

Ni pa mi jasno kako naj WAN port nastavim na PPPOE s mojim usernameom ..?

IceBoX ::

To pomeni da modem ne bo delal routinga (usmerjanje paketkov), to bo delal tvoj router. Sam uporabljam DD-WRT tako da ne vem kje pri tebi nastaviti PPPoE. Je pa verjetno nekje pod setup. Tam izbereš PPPoE in se ti bo prikazalo okence za vpisat username in password.
Huh...

Vajzi ::

Mi pa lahko daš točen link da DL DD-WRT, ker nekako ne najdem prave datotekice da flashanje?
In mi seveda še lahko poveš kako se to nastavi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vajzi ()

IceBoX ::

Ma brezveze flashat z DD-WRT če že maš tomato gor. Še bolj enostaven je. Tukaj je slika za PPPoE na tomatotu. Malo poglej kje se nahaja.

Huh...

skulio ::

Tam ko si dal sliko, je na desni strani en DNS: 192.168.1.1:53
Al je to oK?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: skulio ()

Vajzi ::

Bom danes sprobal pa bomo videli, če bo delal router :)

Hvala vam. Deluje :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vajzi ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Router na router

Oddelek: Pomoč in nasveti
252497 (1836) dela
»

WRT54GL - Gateway ?

Oddelek: Omrežja in internet
227044 (6667) Lukael
»

Težava Amis

Oddelek: Omrežja in internet
133414 (3300) Hayabusa
»

problem s povezavo routerja na amisov modem

Oddelek: Omrežja in internet
161926 (1791) IvoJan
»

ganymede 822+ povezava z linksys WRT54G

Oddelek: Pomoč in nasveti
52018 (1981) misek

Več podobnih tem