» »

kakšna resolucija in razdalja 19" monitorja

kakšna resolucija in razdalja 19" monitorja

Kriko ::

Zanima me kakšno resolucijo in hz imate nastavljeno pri 19" monitorjih, ter na kakšni razdalji ga imate da vas ne bolijo oči, ter da se lepo vidi!
Nekvalitetni ne pridejo v poštev, ker je bolje imeti dobro 17"-ico kot 19"-ico nič vredno! Sem namreč pred par dnevi šel kupovat monitor in nekako razmišljal da nebi preveč zapravil?! Pogledat sem šel Hansola ki je KAO v akciji in stane okrog 55.000SIT. Ker poznam sem se zmenil da ga plačam in vzamem domov in izprobam in če mi ne odgovarja da pridem nazaj in zamenjam. Vse lepo priključim nastavim resolucijo, geometrijo... in zgleda desktop super. Ko pa odprem outlook ali kako drugo mapo pa je pri vseh robovih meglena slika. Sem mislil da je z monitorjem kaj, vse živo probam pa nič pa še oči so me bolele za popizdit! Takoj drugo jutro ga nesem nazaj in vzamem Samsunga "trinitron" 959NF. Res da sem dodal še nekaj tisočakov ampak ker se monitor kupuje za dolgi rok, in predvsem ker dolgo bulim v njega je vreden vsega denarja! Skratka monitor brez pripomb.
Zaniam me kakšne izkušnje imate z monitorji 19"?
lp
  • spremenil: Kriko ()

expero ::

1280*1024 ter približno 80 cm.

Yohan del Sud ::

Jazst imam tega istega hansola in imaš prav, če ga ne nastaviš kot je treba, bubajo učke.

Sam imam 1024x768, 100hz in cca pol metra...

Modri dirkač ::

Jestmam iiyamo451Pro 19´´. 1280*1024 na 100Hz. Jest sn ugotovil tko,|O da poleg frekvence ki mora bit čimvišje je pomembna nastavitev kontrasta in svetlosti. Ker mene začnejo bolet oči če imam preveč kontrasta in svetlo sliko. Tko da imam v primerjavi z mojimi kolegi že skor pretemno in premalo konrastno sliko, ampak men tko paše. Razdalja pa čimdlje oz. dok lahk vidiš jest mam tam 70-80cm.:D
Everybody lies!

BadB0y ::

Samsung 959nf 1600x1200 85hz

TBit ::

BadBOy a ti sploh vidiš črke pri tej resoluciji. >:D

Jazst imam FLATRON 915FT plus pri 1280*1024, pa morem reč da sem z njim ZELO zadovoljen, saj me ne bolijo oči tudi po 12 h buljenja vanj. :D

BadB0y ::

Heh res na zacetku se je meni tud tak zdelo samo sem se navado po 1dnevu pa mi je zaj ful vredu pa negrem vec nazaj prej sem meu 1280x1024 100hz

Kriko ::

BadBoy, kako si zadovoljen z čistostjo slike, meni namreč ne rata nastavit kot bi si želel, čeprav ima nastavitve dolične, tako na monitorju kot ta nova zadeva z dodatno USB povezavo računalnik-monitor in digtalnim nastavljanjem.
Zanimivo pa je da imam dvojne windose z enakimi driverji in seveda grafiko pa je slika pri tovarniških nastavitva za 70% drugačna, v enih je slika dokaj normala pri drugih pa katastrofa, zakaj pa mi ni jasno??
Pri Hansolu sem opazil da je praktično nemogoče imeti 1280x1028 saj je slika po robovih res moteče motna, majšo resolucijo pa mi ne gre imeti, saj sem 19# nabavil da bi imel pri 1280x1028.

BoO ::

kriko: Pametna odločitev glede nakupa boljšega monitorja!

Za nastavljanje monitorja si pomagaj z enim od programov (delujejo z vsemi monitorji):
Nec-Mitsubishi
...
Nokia

PS: Jaz sem na Samsung 900nf 1600x1200 85hz; zaenkrat še dobro vidim črke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BoO ()

zile ::

A se je že kdo vprašu glede rok, ker so bližje ekrana in s tem izpostavljene močnejšemu sevanju. Sam fora je, da se tega niti ne zavedamo.

Tiger ::

Čemu bi se sploh sekiral za roke, ko pa je vid najpomembnejše čutilo.

Fury ::

Hansol 900p
1024x768@100hz
0.5 m
dobr nastavlen pa je kul

Sergio ::

iiyama visionmaster pro 450
1280x1024x100 Hz
70 cm

če kdo proda ta monitor, kupim še enega. z veseljem. :D
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

bastadu ::

Sergio: V trgovini jih z veseljem prodajajo>:D
:D

Kriko ::

Pri monitorju Samsung 959nf sem opazil recimo v outlooku ko je stran bela da gresta po širini dve tanke črte kot cviren. Potekata recimo deset cm od vrha in 10cm od dna. Sem vprašal kolega ki ima Iliyamo pa pravi da ima tudi te črte in da je to normalno, pa me zanima če ima to še kdo?

_Tejc_ ::

normalno pri trinitroncih

AngelOfDeath ::

no ko smo že pri 19 pri samsungu sem opazil vodoravo črto ki potuje od spodaj navzgor slućajno kdo ve zakaj je to dobro ?

Boky ::

AngelOfDeath za trinitronce je to normalno oz. standardno. Dve vodoravni in ena navpicna crta.

bastadu ::

AngelOfDeath za trinitronce je to normalno oz. standardno. Dve vodoravni in ena navpicna crta.
Ena navpična?8-O Kje si pa to videl?:)

no ko smo že pri 19 pri samsungu sem opazil vodoravo črto ki potuje od spodaj navzgor slućajno kdo ve zakaj je to dobro ?
Zvišaj frekvenco osveževanja...

BadB0y ::

Kriko
Slika je cisto cista:)

AngelOfDeath ::

boky
kok jaz vem ni trinitronc

bastadu
je že na max :/

Killy ::

Samsung SyncMaster 900p - 19"
1024×768 & 85Hz
Razdalja kaksen meter.
Hm, ce dam na 1280 × 1024 je vse skupaj premalo za moje ucke, pac. Kar se tice frekvence bom pa dal na 100Hz, ker opazam, da vas vecina ima to. Se pa sprasujem kaj je potem s tistim citatom iz nekega Jokerja nekoc by Q., da so frekvence vecje od 85Hz - neumnost.

Lep pozdrav.

G[e]c ::

Iiyama visionmaster pro 454
1154x864x120 Hz
tm ene pol metra mogoce vec :D

Firebat ::

jez mam samsung SyncMaster 900p pa mam na resoluciji
1280 × 1024 & 85Hz

-Killy res 100/120 ali vec osvezevanje je ze res neumnost ker clovesko oko zazna
kakih 25 fps za osvezevanje pa je najboljse 3 krat toliko 3*25=75 <--to je priporoclivo bilo vcasih dons je to ene 80/85 hz

G[e]c ::

Mene pa oci ornk j... ce mam 75 recimo 100 mi je super drugo je pa tema. Sej tuki sploh ni veze kok oci zaznajo.

tiktak ::

Iiyama vision Master pro 454

1280x1024x100 Hz

od 50-70 cm



Kekec ::

2 × iiyama visionmaster pro 450 1600×1200 cca 50 cm

MadMicka ::

Vison Master pro 450, 1024*768, 120 Hz, oddaljenost cca. 80 cm, pol metra se mi zdi prebliz, boge oči

schurda ::

Zile, sevanje je bullshit. Jaz sem ga pomeril z inštrumentom Berthold LB123 in beta-gama sondo LB1231/LB 6357 (če to komu sploh kaj pove - zakon na svojem področju. Tukaj je link)
Sevanje se odbije od stekla in sploh ne pride ven. Če pa koga bolijo oči, je pa zato, ker bulji cel dan na isto mesto.

In lepo prosim razna sevanja zemljska, nezemljska, GSM... dejte se malo poučit v kakšni fizikalni knjigi, ne pa govorit naokrog neumnosti, ki so postale že splošne resnice. Če koga zanima še kakšna stvar o sevanjih, nej se oglasi na moj mail. Pa tisti, ki imate tiste sive steklene plošče na ekranih, dejte jih za božjo viljo dol, ker so vas nategnili in vi še vedno verjamete, da je to v vašo korist.

Sicer pa se je ta debata že odvijala. Dejte malo pogledat po forumu.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: schurda ()

Muflon1 ::

Imam Philipsa 109P40 in Samsunga 959NF pri 1.280*1.028@100Hz in lahko podam par dejstev: pri Samsungu je slika dobra, pri Philipsu je pa odlična. Pri Samsungu pa me moti tudi to, da če preklapljaš med npr. oknom z belo podlago in oknom z temno podlago se ti spremeni svetlost celotne vidne površine (a majo to vsi samsungi 959NF?). Drugače pa Philips je sicer res dražji ampak njegova vgrajena Mitsubishijeva DiamondTron cev je vredna svojega denarja.

Paramedic ::

Mi lahko kdo pove kaj je z mojim monitorjem, da tko kr sam spreminja svetlost, na hitro preklaplja. Enkrat je postal cel bel, pa sm mogu ruknat ga, da se spet nazaj barve pokažejo. Bi blo treba na servis nest, sam ne vem kolk bi stalo :\
End transmission.

Boky ::

Tudi sam sem opazil spreminjanje svetlosti pri preklapanju med temno in svetlo podlago pri kolegovem 959NF.

Andy ::

Zile, sevanje je bullshit.

Se popolnoma strinjam. Jaz že od svojega 6 leta (14 palčen -barvni monitor) vsak dan prebulim v zaslon po več ur, oči pa še zaenkrat dobro služijo. Vedno pa sem čuval, da je razdalja od monitorja bila manj kot 0,5 m (ok. 40 cm povp.), saj je s tem bilo očem zagotovljeno, da so videle vse na zaslonu brez kakršnega koli napora! Je pa priporočljivo, da vsako uro mau vstaneš in pogledaš malo naokoli, da se oči spočijejo.

Sedaj že imam kakšne 4 leta Samsunga SyncMaster 700s 17"
1024×768@85hz
in že nestrpno čakam na 959NF.

Kolos ::

Po pravilniku bla, bla gre nekako takole:

razdalja gledanja 50 cm 60 cm 70 cm
višina črk 2,6 mm 3,2 mm 3,7 mm

Prilagoditev višine zaslona, zgornja vrstica cca 5 cm pod višino oči
Slika ne sme utripati, osveževalna frekvenca zaslona min. 70 Hz (ne za LCD)
Vir: Pravilnik o varnosti in zdravju pri delu s slikovnim zaslonom Ur.list RS št. 30/00


Kriko ::

Samsung ima v vseh testih najvišje ocene, tako kot to ker ima res "pravi" raven ekran kar ni pri vseh, ker če dobro pogledate v notranjost se vidi da se na robovih vseeno malo zavije, ter tudi kot bistrost slike, in pri fotografiranju monitorja od blizu se vidi da se "pikice" ne preklapljajo. Seveda so tudi drugoi monitorji dobri, jaz pač pravim za tega ki ga imam in kar sem prebral v VIDI reviji ko je bil test 19", kjer je dobil najboljšo oceno!
Sam pa sem malo razočaran ker imam po robovih v resoluciji 1280x1024 megleno sliko, kolega pa pravi da ima super bistro, tako da sumim da moj monitor čeprav nov ni optimalen, ter ker ni bil glih poceni (vsaj zame) razmišljam da bi uveljavil garancijo, zato vas prosim tiste ki imate samsunge 959nf da mi poveste kako zgleda vaša slika v resoluciji 1280x1024. Imam pa Radeona 8500.
lp

Nutcracker ::

Mam 959nf. Slika sicer ni meglena, sam opažam, da tam kjer se stikata svetla in temna slika, se slika nekoliko blešči (svetli del slike naredi temnejši del svetlejši - kakih 0,5 cm od svetlega dela).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

zakaj je LCD bolj zdrav (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
557150 (5834) trs
»

kateri 19' crt monitor

Oddelek: Kaj kupiti
341949 (1470) Matev
»

Dober CRT (Trini/Diamond -tron) ali LCD? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
565404 (4463) iso2000
»

Samsung 757NF (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
634580 (3595) Marjan
»

Kateri monitor je najboljši ?

Oddelek: Kaj kupiti
131425 (1182) sinko999

Več podobnih tem