» »

Kako gledate temperature CPU in GPU

Kako gledate temperature CPU in GPU

s51as ::

Živjo,

Imam procesor P4 2.4Ghz in Nvidia Geforce 4 Ti 4200. Zanima me kako gledate temperature CPU in GPUja?

Na procesorju imam nek zalmanov hladilnik na mon obratih na grafični pa tudi zalmanovo pasivno hlajenje. Do zdaj se s temperaturami niti nisem obremenjeval pa že 10 let vredu dela, tako da me bolj iz firbca zanima.
It's just me myself and I

mr1two ::

HWmonitor ampak glede na starost tvojih komponent, bi ti mogoče bolj prav prišel kak speedfan.

ameba ::

s51as ::

HW monitor se mi zdi da mi kaže temperaturo procesorja
 Temperature

Temperature



Kako pa za grafično pogledam?
In kako obremenim procesor na 100% da vidim še temperaturo pod obremenitvijo.
It's just me myself and I

flood ::

za grafično
http://blog.orbmu2k.de/sidebar-gadgets/...

testiraš z furmark

za procesor

http://www.alcpu.com/CoreTemp/

testiraš z aida64
Asus A7N8X-X, Athlon xp 2700+, Radeon 9550 Gt, 1Gb ram, 120Gb Hitachi,...
laptop: i3-330m, ati 5650, 4gb ddr3, 500Gb,...

s51as ::

Zdaj sem pognal prime95 in imam po 10 minutah na procesorju 53°C.
Po 30 min je šlo na max 55°C, zdaj bom pa privil ventilator na max.
Po nekaj minutah ventilatorja na max je temperatura padla na 48°C

 Slika z ventilatorjem na max

Slika z ventilatorjem na max

It's just me myself and I

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s51as ()

Riff ::

jaz uporabljam PC wizard ali sisoft sandra

Han ::

HWMonitor in občasno GPU-Z.

hexor ::

RealTemp
RootMachine ;)

Janac ::

bios

mr1two ::

Res odličen feedback boš od biosa dobil... A prime95 zalaufaš, po minuti reset stisneš pa hitr v bios gledat temperature, na katere dodaš nekje med 5 in 10°C, tko da dobiš prave temperature?

Janac ::

te programi v windowsih dostikrat lazejo. Tako da ne gledat v njih. Bios to je to

Boobiz ::

Everest.
I'm drunk, what's your excuse?

mr1two ::

@ Janac
Teli programi lažejo točno tolk, kot laže senzor za temperaturo, kar se pa odraža tudi v biosu(ja, mogoče ti je to nova novica, ampak dejansko dobijo tako ti programi kot bios enake podatke od istega senzorja).
Edino kar se dogaja, je to, da ne znajo vsi programi pravilno pobirat teh informacij in lahko za nekatere senzorje dobivaš čudne vrednosti(da sploh ne kaže ničesar koristnega, npr 120°c na neki komponenti, ki je ni ali random vrednosti, ki niso odraz obremenitve sistema).

Pa prosim povej mi še kako bi človek lahko ugotovu full load temperature CPUja iz biosa ali pa kakšen vdrop, ko zaženeš par požrešnih aplikacij.

Janac ::

kaj pa te nove plate k majo UEFI bios, lahko v windowsih pogledas v bios?

Robi :P ::

Janac je izjavil:

te programi v windowsih dostikrat lazejo. Tako da ne gledat v njih. Bios to je to

ni res use temparature berejo s istih senzorjev kot bios usaka (skor) komponenta ma svoj temp senzor iz katerega pošilja temparaturo... programi pač preberejo temparaturo ki jo senzor pošlje

x45 ::

jas imam tri programe, za cpu vsak kaže drugače ....
aida je the best, ker ma vse gor

Robi :P ::

js kr speedfan uporablam mam tut use gor

Janac ::

govori kar hoces, ampak te programi lazejo in pika

Robi :P ::

lažejo senzorji !!!

Janac ::

potem pa glej v bios

Robi :P ::

isti drek če so isti senzorji.... gledat bi mogu isti trenutek ker je komp bol topu ko je v winsih kot pa v biosu tak da je logično da bios kaže manj

Janac ::

jaooo

dogo ::

Jaz uporabljam Asus PC Probe II, pa se še nisem odločil ali kaže pravilno ali ne. Nekateri pravijo, da ne, drugi, da deluje, imate ostali kakšne izkušnje s tem programom?

5pellfire ::

OpenHardwareMonitor + WebTemp

mr1two ::

ASUS pc probe samo odčitava tisto, kar bi sicer v biosu pobral. Tolk kokr sm ga jaz testiral nisem opazil razlike med PC probe in HW monitor ali pa kakšnim drugim programom. Odčitava tolk točno kot ostali.

mihec87 ::

Janac je izjavil:

potem pa glej v bios


V idle se pač noben procesor ne greje kaj prida se ti ne zdi..

Mojmu avtu se mašina nč ne segreva sm ga laufu 1uro na parkplacu pa je bla skos ista se ni nč dvignala..

Probaš več programov pa vidiš, če ti več programov kaže isto oz podobno stopinja+/- pa en kaže čist mim mislim da je logično da ne štima z programom...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

Pro_moted ::

Mam eno vprasanje! Tako aida64 kot hw monitor mi kazeta temperature vseh 8/jeder da so na 20 stopinjah +/- 1 stopinjo.Bios pa mi kaze 40 stopinj na IDLE. Sicer je to na stock ventilatorju ker cakam na novega, predvidoma drugi teden.
To torej pomeni da je skupna temperatura 40 stopinj, in moram gledat na to temperaturo ali na temperaturo jeder...
Je pa ta orginalni hladilnik katastrofa, ker je glasen ko nevemkaj.

amigo_no1 ::

mihec87 je izjavil:

Janac je izjavil:

potem pa glej v bios


V idle se pač noben procesor ne greje kaj prida se ti ne zdi..

Mojmu avtu se mašina nč ne segreva sm ga laufu 1uro na parkplacu pa je bla skos ista se ni nč dvignala..

Probaš več programov pa vidiš, če ti več programov kaže isto oz podobno stopinja+/- pa en kaže čist mim mislim da je logično da ne štima z programom...

No, ko boš naslednjič idlal vzami dol hladilnik&ventilator in poročaj kako dolgo boš lahko idlal dalje :)).

Janac ::

Pro_moted je izjavil:

Mam eno vprasanje! Tako aida64 kot hw monitor mi kazeta temperature vseh 8/jeder da so na 20 stopinjah +/- 1 stopinjo.Bios pa mi kaze 40 stopinj na IDLE. Sicer je to na stock ventilatorju ker cakam na novega, predvidoma drugi teden.
To torej pomeni da je skupna temperatura 40 stopinj, in moram gledat na to temperaturo ali na temperaturo jeder...
Je pa ta orginalni hladilnik katastrofa, ker je glasen ko nevemkaj.


sn reko ze prej BIOS FTW!!!!!!!!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Xserces ()

Xserces ::

temperature procesorja in temperature jedr se velikokrat razlikujejo ampak 20 stopin je ze kar huda ... poskodovan heatspreader ali kaksna druga tezava (ampak potem bi blo obratno pomoje xD jedra vroca pa cpu heat spreader nizja temp. )
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Pro_moted ::

Berem malo po tujih forumih zdaj, pa review-ih , pa sem videl da mam normalne temperature za stock hladilnik. Na IDLE torej core temperature 20-23 stopinj, CPU socket pa 35-40 stopinj.Maksimalna dovoljena core temperature je pa 61°C.
Tak da vsega je kriv ta hladilnik, ki ni za druga kot za v vitrino.Da bi ga slišali ko se zažene na 7000 rpm. :D Preglasi vse letala v BF3 XD


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

senzor za temperaturo od cpu je pokvarjen! (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
647358 (5521) ziga1990
»

Visoke temparature pri vodnem hlajenju?! (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
517212 (6147) m0LN4r
»

Ali je ta temeperatura normalna ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
578271 (7090) Pro_moted
»

Čudna temperatura CPU

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
242152 (1727) Sssaga
»

Programi za merjenje temperature (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Programska oprema
10234150 (11365) BaRtMaN

Več podobnih tem