» »

excel -

excel -

andyduk ::

 rešitev

rešitev



Živjo!
Imam vprašanje za poznavalce excela.
Zgoraj je slika, ki prikazuje skrajno desno rešitev problema.
Na levi strani imamo definirano OSEBO, DEJAVNOST in VREDNOST. Če kopiram OSEBO in DEJAVNOST na drugo stran v istem dokumentu bi potreboval funkcijo, ki mi avtomatično vpiše VREDNOSTI, glede na OSEBO in DEJAVNOST.

Hvala za odgovore!

rh^ ::

Slika ne dela.

andyduk ::

[url=http://www.shrani.si/?3P/kY/13DbY7KE/ex...

Upam, da sedaj prikaže sliko.
link:

rh^ ::

Za tole mi boš dolžen pivo ali dve. Uporabiš funkcijo SUMPRODUCT, ki ti omogoča seštevanje z več pogoji. Če si boš prebral opis funkcije v excelu ti ne bo nič jasno, ker se je MS odločil, da tole funkcijo ne bo razložil v detajle. Priporočam, da si kar dobesedno prepišeš v en excel in se poigraš.


 sumproduct

sumproduct

rh^ ::

Mogoče pride v poštev tudi pivot tabela (v slovenskih officih: vrtilna tabela), odvisno na kakšen način bi rad imel sortirane izhodne podatke.

andyduk ::

S pomočjo funkcije SUMPRODUCT sem rešil problem. Tnx, excel majster.

Še eno vprašanje:

Primer: v polju A1 definiram vrednost A1=1. v polja od A2 do A20 definiram funkcijo: =$A$1.
Problem: Če v polja od A2 do A20 vpišem neko vrednost se funkcija prepiše. In ko spremenim vrednost polja A1 se spremnijo vsa polja razen tistega, ki sem mu prepisal funkcijo z neko vrednostjo. Rad bi zaščitil funkcijo pred spreminjanjem.

rh^ ::

Ne razumem točno naredi printscreen.

prtenjam ::

Vpis v katerokoli celico preprečite tako, da celico zaklenete in potem vnos vanjo ni več mogoč. Ko zaklenete list so vse celice (za katere niste rekli drugače) zaklenjene.

V vašem primeru morate torej na listu ODKLENITI celice v katere želite dovoliti vnos in potem ZAKLENITI list. S tem bodo vse PREOSTALE celice pač zaklenjene in vanje vnos ne bo mogoč.
Matjaž Prtenjak
https://mnet.si

andyduk ::

[img]http://www.shrani.si/f/2C/5b/3GTvgnDM/1...

LINK DO SLIKE:


PROBLEM:
V polju B2 in B6 vnašam vrednosti. Te vrednosti se preslikajo v ostala polja.
V poljih od B3 - B5 imam definirano funkcijo =$B$2.
V poljih od B7 - B9 imam definirano funkcijo =$B$6.
Če vnesem katero koli vrednost v polji B2 in B6 se vse ostale vrednosti zaradi definirane funkcije spremnijo. Ko pa enkrat vnesem v polje od B3 - B5 ali B7 in B9 neko vrednost se funkcija prepiše s to vrednostjo.
Rad bi definirane funkcije zaščitil, da se jih nebi dalo spreminjat! Prosim za pomoč.

andyduk ::

Zanima me, kako lahko označiš v excelu polja, kjer je možno vpisovat kakršne koli vrednosti?
Recimo, da bi polja, kamor lahko(ni pa nujno) vpišem vrednost pobarval rumeno.

nejcek74 ::

ročno:
1. označiš celice
2. osnovno - pisava - izbrana barva

avtomatsko:
imaš tudi pogojno oblikovanje, ki dela glede na vrednost celice, ne vem pa ali se ga da določiti tudi na to ali je celica odklenjena/zaklenjena


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

EXCEL vgnezdenje dveh vlookup funkcij?

Oddelek: Programska oprema
101740 (1439) prtenjam
»

EXCELL pomoč pri formuli =)

Oddelek: Pomoč in nasveti
132467 (1356) Schranzman
»

Excel - prosim za pomoč

Oddelek: Programska oprema
132326 (1103) sajmon
»

Excel 2010 Iskanje v svrstici in stolpcu?

Oddelek: Programska oprema
6728 (668) HDvideo
»

Pomoč v excelu

Oddelek: Programska oprema
172389 (2004) bosces

Več podobnih tem