» »

Najtisji ventilator za 1600XP

Najtisji ventilator za 1600XP

Trubar ::

Najvaznejse je, da je tih (da me ne moti pri gledanju filmov itd.)Procesor bi tudi navil. Ne za veliko (za okoli 5-10% hitrosti). Prosim svetujte. Cena bi bila ne vec kot 6000SIT. Hvala.
Ref exchange link:
https://www.binance.com/en/register?ref=VV7U3WUE
https://www.kucoin.com/r/rf/Hu6Rx2

chucki ::


THERMALTAKE SILENT VOLCANO 9
Cena (SIT): 4.440,00

Ta tihi velikan učinkovito hladi vse procesorje AMD Athlon XP do 2800+ kot tudi Intel Socket 370 AMD Socket 462 procesorje. Velikosti hladilnika so 80x80x77.3 mm, pri 1300 obratih na minuto pa proizvaja le 17 dB hrupa.
AMD Ryzen 5 5600/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 32gb/1TB SSD
Gigabyte RTX 3060 Ti /SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + ASUS TUF A17 with RTX 3070 Ti

dirtyh ::

A ta vulcano 9 hladi bolje od vulcanota 7+, al je samo malo manj glasen??
I know what you're thinking: "Did he fire six shots, or only five?" Well, to tell you the truth in all this excitement, I've kinda lost track myself. But, being this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" Well, do ya punk?
- Harry Callahan

Trubar ::

Kje ga kupim?
Ref exchange link:
https://www.binance.com/en/register?ref=VV7U3WUE
https://www.kucoin.com/r/rf/Hu6Rx2

MaX ::

jst tut kupujem nov hladilnik, pa me zanima, kateri hladi bolje zalman ali vulcano 9?

Katerega zalmana se najbolj splača?

s4sH ::

prosim odgovorite na dirtyh-evo vprasanje, ker me zanima ista stvar...:)

chucki ::

ja je bolsi od vulcano 7+
dobis ga pa v jae
AMD Ryzen 5 5600/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 32gb/1TB SSD
Gigabyte RTX 3060 Ti /SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + ASUS TUF A17 with RTX 3070 Ti

swar ::

sam imam 7+ pa glede hrupa nisem najbolje zadovoljen niti glede hlajenja,je pa dobr ker ma za stikalo za stelat obrate(ceprov na vec kot min ni vec uporaben ker se dere k avijon) pa me zanima ce ima tale 9ka tut za obrate stelat al ti jih sam stela ker tega glih ne bi mel....

oops se opravicujem za mojo lenobo sem sam poiskal na njihovi strani(zelo dobr narejena za kupce)

http://www.thermaltake.com/products/hea...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: swar ()

dirtyh ::

Mene sam to zanima, če ta senzor dobiš ze zraven al ga moraš dokupit. Pa res bi rad slišal kako izkušnjo s tem frižiderjem.

LP
I know what you're thinking: "Did he fire six shots, or only five?" Well, to tell you the truth in all this excitement, I've kinda lost track myself. But, being this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" Well, do ya punk?
- Harry Callahan

Klampfer ::

Prej sem mel Vulcano 7, zdaj pa mam ZALMAN 6000Cu na AMD 2100+. Res je malce večja temp., je pa zato tišji - neslišen. Ja, zraven je potenciometer s katerim reguliramo obrate. Trenutno so 1500rpm, temp. idle pa je 53stopinjC. Na max.load pa gre do 60stopinjC. Priporočam nakup.

ferjan ::

Prodam Vulcano 9 CoolMod za 3.800 Sit. Pri nastavitvi vrtljajev lahko izbirate med ročno (potenciometer) ali avtomatično (termalna dioda), zraven priložim še termalno pasto. Ventilator sem potreboval za testiranje.

več info na:
http://www.thermaltake.com/products/hea...

bodom ::

sam imam Zalmana CNPS 6000 Al-Cu...zadeva izredno dobro hladi, pa tudi neslisen je. Obrati so pa nekje okoli 2000rpm.
Temperature pa boste ze sami nasli...:D
Skratka...priporocam nakup Zalmana, za Vulcanota pa zal ne vem, ker ga nism se uporabljal.
LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bodom ()

Longbow ::

Volcano 9 je še najbolša varianta če hočeš met poceni, tih in dober haldilnik. Jst ga mam in dela ful v redu. Dobr je tud to de ma potenciometer za obrate in diodo za CPU (sam uravnava obrate).
Zdej mi dela na 2500rpm sam je že zdej skor neslišen, pr 1300rpm ga pa ni slišat, sam pa ne tolk hladi.

Če si hotu kupt zalmana, ti povem de se ti ga ne splača. Prvič je predrag in drugič ne hladi tako kot TT Volcano 9. Sploh pa ga je v kšna ohišja problem montirat(ventilator).
Let's make dreams a reality

Sunna ::

hmm

pri 4800 so pa ze kr razlike

Vulcano 9 48db pri 4800rpm

Vulcano 7+ 35db pri 4800rpm

Vulcano 7+ doseze 48db sele pri 6000rpm..


in glede na to da nism vidu za V7+ db za 1300 previdevam da je bolj tih..

to je na official strani

dirtyh ::

Mal sem razmišljal o teh coolerjih ker ga tudi sam kupujem in sem bil v dilemi ali 9 ali 7+ in sem se odločil za 7+ zakaj:
-v sobi ne spim torej ne rabim ponoči kadar cooler dela take tišine (1300 - 17 db)
- če je nekje comp normalno obremenjen ti bo delal okrog 2500 (1300 -17, 4800 - 48 ---> na uč pri 2500 okrog 24 db) kar je enako kolkor ga ima 7+ na 3000 vrtljajih.
-recimo srednja pot 36 db (4800) (ko bom mal OC in kak težek špil) na 7+ pa tud ne tuli kot ranjena zver, za razliko od 48db
- ko se boš pa kdaj kaj zajebaval (OC do skrajnosti) boš pa lahko dal do konca 6000 rpm in ti bo za 48 bd precej bolje hladil.

no vsaj tako nekako si jaz to predstavljam.

LP
I know what you're thinking: "Did he fire six shots, or only five?" Well, to tell you the truth in all this excitement, I've kinda lost track myself. But, being this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" Well, do ya punk?
- Harry Callahan

Zoidberg ::

fantje ne pozabt de ma volcano 9 gor 80x80 ventilator Volkano 7+ pa 70x70 to se pravi da ima volkano 9 pri nizjih vrtljajih boljsi airflow. Tok v razmislek.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zoidberg ()

boštjan ::

a mi lahko kdo razloži zakaj je volcano 9 cenejši od volcano 7+ ?

kuglvinkl ::

Da ne bo pomot. Volc 7+ je boljši HSF od Volc 9. Za baze podatkov glejte na overclockers.com in pa dansdata.com

Your focus determines your reallity


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

thermalright---sk7 ali alx800

Oddelek: Kaj kupiti
5784 (718) kuglvinkl
»

TT Volcano 12

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
201682 (1211) boštjan
»

The best of the best [kuler :)]

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
171397 (1154) ali3n
»

Ker cooler na AMD Xp+

Oddelek: Kaj kupiti
241482 (1013) schurda
»

Za vse lastnike Volcano 7+

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
402171 (1444) Coinbird

Več podobnih tem