» »

Popravilo HP dv9000

Popravilo HP dv9000

Siddh ::

torej od prijatelja sem dobil v popravilo HP dv9000, ki se je najverjetneje pregrel in je čip od grafične odstopil. Backlight od monitorja se prižge, vendar slike ni, sem tudi preveril na hdmi izhodu-nič.
Jaz bi matično najraje dal v pečico, vendar moj oče (ki nima ravno nekega znanja o računalnikih) je poklical računalničarja (ki pa tudi se mi ne zdi ravno zanesljiv, npr. enkrat se mi je pokvarla matična plošča, nesemo k njemu na popravilo, ko plačamo pove, da je za matično dal 80€ v vseh spletnih trgovinah pa je za max 45€) in ta pravi, da če dam stvar v pečico bo defitivno konec z matično. Torej?


rdecaluc ::

Če ne dela itak nimaš nič za zgubit.. Morda bi "heat gun" zadevo opravil lažje :D. Sicer pa na youtube je nekaj posnetkov ko popravljajo ravno tega. Klik.. seveda če imaš take simptome.

lp
Est modus in rebus. ,typos

Siddh ::

ja sem poskusil z bolj močnim fenom, heat guna pa (še) nimam nikjer v bližini

torej če se odločim za v pečico, na kaj naj pazim ker to delam prvič


Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Siddh ()

rdecaluc ::

Nisem še tega počel.. razen z grafičnimi karticami..

Ampak pazi da pobereš vso plastiko, ter dele ki se dajo odstranit, ter da je vodoravno v pečici.

Temperature pa 190-200°C za pribljižno 5-10minut. Nisem ziher s tem časom.

Poglej temo "oživljanje mrtvih nvidia grafičnih kartic" za referenco.

Lp
Est modus in rebus. ,typos

Siddh ::

no hvala za pomoč, sem prej na hitro poskusil samo fenom in stvar je delovala takoj


Siddh ::

zdaj sem dobil še en podoben prenosnik, na katerem pa s fenom ne deluje, torej bom dal v pečico zdaj pa me zanima kako je to najbolje storiti, imam že nek plan, ki pa gre takole:
-pečico segrejem na 100°C dam noter matično
-segrevam do 200°C po 25°C naenkrat
-pustim 3-4 minute na 200°C
-potem pa spuščam do 50°C, po 50°C naenkrat

zdaj pa me zanima če se plastika od socketa in ram slotov ne bo stalila?


rdecaluc ::

Jst bi dal na 200°C za 10min. Al pa 235°C za miutko.

Na koncu pusti da se samo ohladi preden prijemaš karkoli.
Est modus in rebus. ,typos

Siddh ::

ja to mi je jasno da moram potem čisto pri miru pustiti da se ohladi,
torej samo vnaprej segrejem na okrog 200°C dam not za par minut in potem odprem pečico in pustim da se ohladi?
kaj pa se bo zgodilo s plastiko ker vse zadeve ne grejo dol


rdecaluc ::

Plastika se pri meni, torej vse smd zadevce na kartici niso nič pokvarle.. pomoje 200°C ni neki kriza za kratek čas.

Vprašaj se.. zadeva itak ne dela.. kaj lahko izgubiš?
Est modus in rebus. ,typos

Siddh ::

hitro vprašanje še, če od tistih nalepk ostane na vezju lepilo oz. neka svinjarija je lahko kaj narobe ali je ok?


rdecaluc ::

Pomoje da nima bit kaj, sicer pa ga lahko odstraniš, če te zelo skrbi. Daješ notri za 10 min.. ne celo uro.
Est modus in rebus. ,typos

Kamran ::

Hola,

Se opravičujem za oživljanje skoraj 2 leti stare teme, vendar kdo ve kje bi v Sloveniji ali drugje (eBay) dobil tiste nastavke za toplotno pištolo ?

Imam eno 1600 W zadevo (Felisatti SV600) in premer tiste šobe je 3,55 cm. Na eBayu sem sicer našel celo hordo teh nastavkov (iskalni niz -> nozzle BGA), vendar so premajhni v premeru za mojo.
Kakšna ideja ? Mogoče samo kaj spremenim v iskalnem nizu ali poiščem v IC-ju, HTE, Just d.o.o,... ?

Potrebujem te zadeve, med drugim za tole (za kolegico) in tudi za odspajkavanje/odlotanje EEPROM IC zverin iz enih kontrolerjev. :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ati Radeon 4870x2 kaj predlagate?

Oddelek: Strojna oprema
273577 (3234) MWMW
»

Oživite umrlo nVidia grafično jedro (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
8716857 (4956) mailer
»

Na koliko stopinj je treba segreti GPU?

Oddelek: Pomoč in nasveti
302618 (1830) eieieie1
»

Težave z grafično kartico

Oddelek: Zvok in slika
151323 (1077) Xserces

Več podobnih tem