» »

Se še trudim z računalnikom?

Se še trudim z računalnikom?

Xardas16 ::

Imam vprašanje. Več vprašanj. Pa če se bo komu dalo moj roman prebrat, bi prosil da odgovori. Ima pa vse veze z računalniki oz. mojim dragim računalnikom. In sicer:

Pred cca. enim letom sem kupil računalnik, vreden 700€ za 350€. Tip, ki mi ga je prodajal, je zagotovil da je računalnik res dober, tudi njegov posrednik je rekel da bi ga kupil, če bi imel denar. Zraven mi je priložil še monitor. Računalnik je bil povrh vsega še v garanciji. Potem pa zaradi njegove moči in moje starosti sem ga seveda nasmetil z sodobnimi igricami (Black Ops, Dirt 3, F1 2010, Fifa 2011, NBA 2k11, itd. itd.)
No, po treh mesecih ga je zj**alo in je šla matična. Vredu, pod garancijo so mi ga popravili in mi zamenjali napajalnik. Zaradi menjanega (slabšega) napajalnika mi je metalo iz igric - tako je rekel en moj prijatelj, strokovnjak za računalnike, če smo bolj natančni je rekel da igrica rabi določeno energijo za igro in dokler to energijo dobiva se pomnilnik obremenjuje vse bolj in bolj, potem pa ne more več in vrže ven. Potem se pa lahko normalno vrnem v igro in igram naprej, pa spet ven vrže. Naj me nekdo popravi če se motim. No uglavenm, danes se je pa znova predal. Sredi igranja igre, se je ekran ugasnil, pokazalo mi je "NO VIDEO INPUT", potem "ENTERING SLEEP MODE" in se je resetiral. Potem se je znova zagnal in se zaganjal, kazalo mi je da loada windovse, pa ga ni zagnalo. Sumim da se je windows sesul.

Računalnik je še pod garancijo, toda a se mi ga splača popravljat, če je vsake 6 mesecev nekaj narobe? Garancija mi poteče decembra in nočem da se mi januarja znova pokvari. -.-

Mi svetujete kaj vse rečem da mi popravijo ali je dosti da rečem da mi ga pregledajo in menjajo napajalnik?

lep pozdrav.

BALAST ::

nočem da se mi januarja znova pokvari.


In kaj bi ti rad? Doživljensko garancijo mogoče? Hahaha!

igrica rabi določeno energijo za igro in dokler to energijo dobiva se pomnilnik obremenjuje vse bolj in bolj, potem pa ne more več in vrže ven


Reality check? Ta človek ima mogoče kaj pojma o računalnikih, ampak verjetno zna bolje pripovedovat pravljice. :))

Kar se pa tiče garancije, morajo laufat računalnik pod obremenitvijo najmanj eno uro, da se prepričas vsaj o delni stabilnosti sistema.
(zahtevni grafični test 3Dmark Vantage, test procesorja prime95...)

Nesi nazaj v garancijo in jih vprašaj koliko bi rabil da doplačaš za "še mal boljši napajalnik". Ker če ti ponudijo Corsair, Antec samo vzami.
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

Xardas16 ::

Ne, ne rabim doživljenjske garancije. Rabim da dela. :P

Pač bistvo je da je napajalnik preslab za igre. To mislim da je hotel povedati oz. je povedal. :)

Ja itak, zahtevam lahko marsikaj, kako pa vem da bodo to res storili? :)

Sem pa klical v trgovino popoldan in so rekli da bodo napajalnik menjali. In zakaj bi moral doplačati napajalnik, če je računalnik pod garancijo? Prej sem imel Corsair 700W, zdaj imam Chieftek 400W. :)
Bom pa vprašal, hvala ti.

Še kdo mogoče kaj svetuje?

hojnikb ::

In kaj si pred enim letom dobu za 350€ če smemo zvedet ?
#brezpodpisa

mihec87 ::

wtf kako si prišel iz corsair 700w na chieftec 400w nateg stoletja..

Xardas16 ::

4 jedra, 3.00 Ghz, Intel Q9650.
Nvidia GF 9800 GT 1 GB.
1 TB diska.
4x2 gb DDR.
Corsair 700W.
Želiš še kaj zvedet?

hojnikb ::

Ne, je pa dejstvo da je 400w sigurn premal.
#brezpodpisa

Siddh ::

ta računalnik pred letom dni ni bil vreden 700€, sploh pa res nateg stoletja če si prešel iz 700W na 400W
ti jim lepo zateži naj dajo noter dovolj dober napajalnik (vsaj 550W corsair ali kaj podobnega)
in naj lepo porihtajo sistem tako kot treba, takoj ko gre kaj narobe ga pelji na servis, enkrat ga bodo že dokončno zrihtali da bo delal


Xardas16 ::

Je bil več ali manj? :)

Sicer ga je bil nekako prisiljen prodati ampak dobro, pomoje bi bila cena večja če ne bi bil v takšni časovni stiski. Tako da ja, se mi je splačalo. Nisem pa pričakoval da me bo matična izdala.

No, drugače pa hvala vam, ju3 dopoldan ga odpeljem v trgovino, pa rečem za napajalnik, sistem. Mi svetujete da za grafično tudi rečem ali je dost da je GF 9800GT?

Itak kompjuter mi more držat še eno leto, potem pa grem na Toshiba prenosnika (že nagledanega), ki ima trenutno ceno 1.200€. Bom povprašal tukaj, če se ga splača kupit, ko bo čas za to.

Hvala in če ima še kdo kakšen nasvet, prosim.

BALAST ::

Zagotovo je bil vreden prek 500€, če ga je pa dobil za 350€ se pa nimaš kaj obremenjevat.

Siddh a ti greš po razprodajah in se kregaš s trgovcem o ceni pred razprodajao? Verjetno se, ker drugače ne bi dregnil v to gnezdo. :))

Je pa res žalostno, da ti vzamejo 700w napajalnik in dajo 400w. Že samo zaradi tega bi lahko začel s pritožbo in tožbo, če so zamenjali na slabše!
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

Xardas16 ::

Saj vem da se nimam in se sploh ne. Še zamerim mu da mi ga je dal tako poceni, ampak glavno je, da se obremenjujem se samo z popravilom in kakovostjo le tega.

Tožit jih ne mislim, ampak bom zahteval 700W. :)

Sej napajalnik nikoli ne more biti premočn, kajne? :P

Rippy ::

Bog ve kaj je narobe...načeloma (čeprav te je serviser nategnil) bi moralo 400W biti dovolj. Grafična 100W, procesor 100W in ostalo pod 100W. Edino, če je enak rail za matično in grafično (ugibam, da ima napajalnik dva).

Možno je, da je grafična "odlotana"...to bi tudi lahko razložilo sesuvanje. Zdej, če je to moraš pazit, da ti jo zamenja in ne samo v "pečici" popravi, ker bo čez nekaj mesecev enako "sranje". In seveda pazi, da ti ne vtakne notr kakšen "Voodoo3".

Xardas16 ::

Okej, reči moram za napajalnik, naj vredu preskusijo sistem, grafična, napajalnik... Cel mesec bom brez kompjutra... I'll die of boreness.. -.-

WarpedGone ::

Sej napajalnik nikoli ne more biti premočn, kajne? :P

Lahko je le prepoceni. Če ti kdo ponuja 1200W za 40 € in 600 W za 50 € vzameš tega druzga.
Zbogom in hvala za vse ribe

fosil ::

Prej sem imel Corsair 700W, zdaj imam Chieftek 400W

Pošlji fotra da gre uveljavljat garancijo, ker očitno te na tem servisu nategujejo.
Tako je!

Rippy ::

Xardas16, če nimaš pretirane volje se ukvarjat z računalnikom bi ti priporočan, da kupiš kakšno konzolo za igre (Xbox360/PS3) in imaš računalnik za pisarniško delo/šolo/net/filme.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gaming PC za 1400evrov (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8612367 (9540) bojsi
»

Kateri napajalnik mi priporočate (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
19734102 (25938) denis9
»

Nakup gaming PC za 1100 - 1200 (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8012737 (11681) IvoJan
»

sestava močnejšega PCja, prosim za pomoč

Oddelek: Kaj kupiti
222975 (2558) klinker
»

LC6550GP - Piska (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
605527 (4621) Pyr0Beast

Več podobnih tem