» »

Kateri IDE uporabljate za programiranje?

Kateri IDE uporabljate za programiranje?

NSA Agent ::

Hi,
zanima me kateri IDE (Intelligent Developing Environment) uporabljate. In če bi našteli 3 prednosti in slabosti tega orodja. (približno)
Jaz uporabljam Eclipse (www.eclipse.org) za JAVA programiranje.

+ Zastoj (open source)
+ Ogrmno plugin-ov (Google WindowBuilder Pro)
+ Code Completion ( to da ko napišeš System. ti že sam ponudi opcije za naprej)

- Ogromna poraba pomnilnika (500MB)
- Sesuvanje/zmrzevanje
- Ko narediš neko grafično aplikacijo maš same pobleme ko hočeš to aplijacjo zagnati na računalniku brez eclipse orodja.
( Grafična java aplikacija ustvarjena v eclipse potrebuje org.eclipse.core in podobne jar moudle za delovanje. Ti moduli niso standardni. Torej aplikacija ne dela če jo preneseš na drug računalnik.
Podobno kot pri Windows s dll moduli sam še mal bolj zaj.... Pa določeni jar moduli so posebej napisan samo za Windows ali Linux, torej moraš aplikacijo dvakrat prevajat. Narediti moraš Windows in Linux verzijo).

(zanima me če obstaja kakšen boljši - bolj varčen - IDE za JAVA programiranje)

Ericssony ::

NSA Agent je izjavil:


...zanima me če obstaja kakšen boljši - bolj varčen - IDE za JAVA programiranje.


Brez dvoma IntelliJ IDEA.

nightrage ::

Najprej odgovor na tvoje pluse. Vse kar si napisal imajo tudi drugi IDE-ji za javo. Tvoji minusi so malo čudni. 500MB je verjetno zato, ker imaš tono pluginov inštaliranih, kar pa je pogojeno s sesuvanjem Eclipsa, ker dosti pluginov niti ni ne dobro napisanih ne stestiranih. Sploh pa mi ni jasno tole "Ko narediš neko grafično aplikacijo maš same pobleme ko hočeš to aplijacjo zagnati na računalniku brez eclipse orodja." Verjetno nisi vključil vseh knjižnic, ki si jih uporabljal med builom v Eclipsu.

Jaz delam v Javi, JaviEE in JavaFX, ter uporabljam Netbeanse (btw. Netbeans-e podpira oracle), Eclipse in JDeveloper, in nisem nikoli imel takšnjih problemov kot si ti napisal za -.
Res je, da je IntelliJ IDEA en najboljših IDE-jev za Javo, če ne kar najboljši, vendar pa je plačljiv.

jype ::

Ericssony> Brez dvoma IntelliJ IDEA.

Je treba pritrdit. Eno najbolj spoliranih integriranih okolij za razvoj v Javi.

Marat ::

NSA Agent je izjavil:

IDE (Intelligent Developing Environment)

:D

drgač tudi jaz uporabljam Eclipse, vendar nimam takih težav kot ti. Ker pa imam en računalnik v LJ, drugega pa v mojem domačem kraju, sem se znašel tako da sem dal workspace v Dropbox mapo - deluje brez problema ;)

Zero0ne ::

zanima me kateri IDE (Intelligent Developing Environment)


Did you mean: Integrated development environment.

Sam ne uporabljam IDEjev. Emacs + compiler/interpreter in je.
uname -o

Fizikalko ::

IBM Rational Application Developer. Večinoma verzijo 7.5.

NSA Agent ::

Govorim o tem problemu.
http://www.eclipse.org/swt/faq.php
#
Q: Why do I get the error "java.lang.UnsatisfiedLinkError: no swt-win32-3232 in java.library.path."?

A: The SWT JNI libraries must be found at runtime. As of Eclipse/SWT 3.3 this will happen automatically if the platform-specific SWT jar is on the java classpath. For older Eclipse/SWT versions you need to place the SWT JNI libraries in a place where the Java Virtual Machine will find them.

The SWT JNI libraries are included in the SWT download.

A Java application can be informed of the location of the libraries in several ways:

1. Set the library path in the VM launch arguments.

In the Launch Configuration Dialog of eclipse select the Arguments page, and in the VM arguments field enter: -Djava.library.path={runtime-library-path} Where the runtime-library-path is the absolute path to the directory containing the native code library (see above).

This solution means that the SWT libraries have to be manually added to every project that uses SWT.

2. Set the library location in an environment variable.

For Windows this is done by editing the PATH environment variable to include the above mentioned runtime-library-path.
in Win 9X this is done by editing the autoexec.bat file,
on NT or 2K the variable is edited through My Computer > Properties > Advanced > Environment Variables.

On linux/unix, modify the LD_LIBRARY_PATH environment variable to include the runtime-library-path.

3. Copy the SWT library to a directory that is already on the Java library path. For example, the jre/bin directory.

The disadvantage of this solution is that every time you upgrade eclipse you have to remember to copy the native code library.

Starting with Eclipse 3.1, the SWT plugin that comes with Eclipse, includes the JNI libraries in the SWT jar. This was done to support OSGi and Eclipse RCP. If you are using the plugin you must extract the libraries to include them in the path.
#

Mora obstajat neka bolj enostavna resitev. Zdaj napisem neko aplikacijo ki je 24kb velika nato moram imeti 18mb knjiznic, da sploh lafa na mojem racunalniku in ce to aplikacijo predstavim na drug racunalnik ne dela.
Pa so mi skos v soli v glavo zabivali, da so JAVA prograni prenoslivi med platformami.

@Marat,Zero0ne
ja sem se zmotu, sam drugac tako ko sem jaz napisu se bolse cuje. :)

deadbeef ::

vi/vim

jlpktnst ::

Eclipse ali derivat če imam izbiro (ibm rad je derivat recimo, tudi oracle dela na tem). Načeloma je eclipse itak že bolj platforma kot pa samo IDE.

ItelliJ bi blo pa za sprobat glede na to koliko hvalite. Kje pa so prednosti?

@Koninator: Hvala da si prilepil. Očitno imaš težave ker uporabljaš nestandardno knjižnico. Večina java knjižnic pride v obliki jar datotek ki jih lepo prilepiš kamorkoli v classpath. To je lahko tudi znotraj tvoje distribucije (je pa potem tvoja distribucija 18 mega kot v tem primeru).

Ta swt meni izgleda kot nek čuden wrapper za c kodo... no shit da so težave. Preberi si definicijo kaj je swt
[quote]
SWT is an open source widget toolkit for Java designed to provide efficient, portable access to the user-interface facilities of the operating systems on which it is implemented.
[/quote]

Moj nasvet če hočeš portable? UPORABI SWING

Če vztrajaš pač vzemi v zakup naravo teh knjižnic, ne pa da je kriv Eclipse, for christs sake.

zhigatsey ::

Za c/c++ emacs (AC+Clang+Yasnippet za code completion, SkeletonMode za razne predloge) in 100+ ostalih kustomizacij...

KaRkY ::

Fizikalko je izjavil:

IBM Rational Application Developer. Večinoma verzijo 7.5.


Moje sožalje. Od kar sem sqlj file začel pisati kot navadne text file nerabim več tega sranja uporabljati v službi.


Uporabljam eclipse in odkar uporabljam za plugine samo m2e, EGit in Subclipse mi dela zelo spodobno in je kake 90% časa odziven. RAD je recimo bil samo kake 60% časa odziven.
Bi pa zelo rad menjal na Intellij IDEA ampak mi je za domačo uporabo krepko predraga, če bi bla okoli 100€ začetna cena in vsaka nadgradnja 10€-20€ bi takoj kupil tako pa trenutna cena 175€ mi ni vredno dati. Community verzija pa je preveč okrnjena.
When you look long into an abyss, the abyss looks into you

technolog ::

Geany, ko sem v gui, oziroma pico ko sem v command line.

p.s_.: Za vse jezike, java, C++, SQL, php, js...

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

Netbeans ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ne zazna R.class -android

Oddelek: Programiranje
171219 (1057) Marat
»

java desktop app - kaj priporočate?

Oddelek: Programiranje
262317 (1510) boss-tech
»

[Android]Vprasanje glede GUI ter pripadajoce XML datoteke

Oddelek: Programiranje
103297 (3183) KernelPanic
»

[Java] Linux

Oddelek: Programiranje
111189 (1023) kopernik
»

[Java] Zagon brez instalirane Jave

Oddelek: Programiranje
181734 (1472) noraguta

Več podobnih tem