» »

Light dimmer in zero-cross detection

Light dimmer in zero-cross detection

ROK1a ::

Na faksu (rač. smer) smo se lotili projekta, ki vključuje tudi izdelavo vezja za light dimmer. Sklicujem se na to shemo. Če sem prav preštudiral problem so na GP2 vhod PIC-a vezani elementi za zero-cross detection. Torej ko na GP2 pride signal potem PIC na opto coupler pošlje signal (dolžina signala določa svetlost luči), ki vklopi triac.

Zasledil sem da obstajajo opto coupleri, ki imajo vgrajeni zero-cross detection. Torej če v omenjeni shemi nadomestim navaden opto coupler z tem potem lahko iz zgoraj omenjene sheme odstranim del vezja, ki skrbi za zero-cross detection in ostala vezava ostane enaka?

Hvala za pomoč

int47 ::

(dolžina signala določa svetlost luči)
Ne.

Torej če v omenjeni shemi nadomestim navaden opto coupler z tem potem lahko iz zgoraj omenjene sheme odstranim del vezja, ki skrbi za zero-cross detection...

To bi šlo pri porabniku, kjer 1/2 periode ne pomeni nič (npr. greleci).
-Kako bo uC vedel, kdaj mora prožiti triac?
-Kako boš z zero cross proženjem izvajal regulacijo svetilnosti žarnice ne da bi le ta moteče utripala?

Bo treba naštudirat triac in regulacijo z njim.

AtaStrudl ::

Triak je element, ki ga lahko samo vklopis, izklopi pa se pri prehodu skozi niclo.

PIC po detekciji prehoda skozi niclo (GP2 high) nekaj casa (0..10ms za 50 Hz mrezo) pocaka, potem pa vklopi triak. Dalj ko pocaka, manj bo zarnica svetila (manjsi procent casa bo prizgana).

Mi je pa pri tvojem vezju malo sumjivo tam med optokoplerjem in triakom, se mi nekako zdi, da ne bo palilo...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Lightshow-maturitetni izdelek

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
61512 (1247) settler
»

Podaljšanje USB kabla - ideja ...

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
224406 (3071) Spajky
»

Triac

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
72361 (2031) Azrael
»

shift register z schmit triggerjem

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
121479 (1324) radiator
»

Light Show

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
162348 (1992) Mulc

Več podobnih tem