» »

Zvok preko HDMI? Misija nemogoče!

Zvok preko HDMI? Misija nemogoče!

Galaxy ::

Lepo pozdravljeni!

Zadnje tri dni se ubadam s tem, kako za vraga naj spravim zvok iz računalnika preko HDMI kabla na TV. In sicer imam XFX Radeon HD4890 z dvema DVI izhodoma. Kupil sem HDMI 1.4a kabel in DVI-HDMI pretvornik. Vendar ko priključim HDMI kabel v računalnik, mi CCC sporoči naslednje:


In nimam več pojma, kako naj spravim zvok preko HDMI-ja na TV. Probal sem že vse mogoče, od onemogočanja in omogočanja ATI HDMI output v Device Managerju, do reinštaliranja gonilnikov za grafo in za plato in zvočno kartico, prebral tono forumov, vendar ne najdem NIČESAR, kar bi rešlo mojo težavo. AMD HDMI output se mi v "predvajalnih napravah" pokaže sivo in ne morem preusmerit zvoka. Ma TV, ki ima 4 HDMI vhode (Samsung 3D LED UE40D6000TWXXH), sem probal vsakega posebej, vendar še vedno zvoka ni za slišat!


A pozna kdo način, kako naj prisilim računalnik da spelje zvok preko te "nepriključene naprave"?

EDIT: Sicer res nimam originalnega pretvornika, vendar imam takega, ki ima vse možne pine. To bi vendarle moralo delovati?
  • spremenil: Galaxy ()

gendale ::

pomoje je fora da rabiš tak (se pravi tist k si ga dobil zraven kartice) dvi-hdmi pretvornik, ki podpira to

ker navadni pretvorniki ne podpirajo zvoka, saj tudi dvi izhod načeloma ne prenaša zvoka
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

5er--> ::

Kot je gendale povedal... rabiš dvi-hdmi pretvornik, ki ga proizvajalec (AMD) prilaga karticam.
Klik
 Ati dvi to hdmi

Ati dvi to hdmi

Galaxy ::

Zanimivo, saj sem že večrat videl to omenjeno, a si nisem misli, da ima tako močan pomen ta pretvornik!

Aaagrrrrh! A se da to kje dobit pri nas v štacunah? Ker sem itak čakal skoraj 1 mesec da sem dobil HDMI kabel in pretvornik preko DealExtreme in se mi zdaj ne da več čakat da mi z Anglije še pošiljajo...

ender ::

Zvok se po HDMI kablu prenaša po istih kablih/pinih kot slika, vendar ATI na svojih karticah noče pošiljati zvočnega signala če ne zazna pravega pretvornika (edina razlika med klasičnim in ATIjevim HDMI pretvornikom je v tem, da ATI določene pine zveže skupaj, in s tem signalizira, da gre za "pravi" pretvornik).
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Zheegec ::

Ah kje, klasični dvi-hdmi pretvornik sploh zvoka ne podpira, ker po standardu DVI nima zvoka. Zato ima ATI svojo pogruntavščino, ki to omogoča, ampak samo s pravim pretvornikom. Poglej v škatlo od grafične kartice, ponavadi proizvajalec vsaj en takšen pretvornik priloži zraven.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Galaxy ::

Zheegec je izjavil:

Ah kje, klasični dvi-hdmi pretvornik sploh zvoka ne podpira, ker po standardu DVI nima zvoka. Zato ima ATI svojo pogruntavščino, ki to omogoča, ampak samo s pravim pretvornikom. Poglej v škatlo od grafične kartice, ponavadi proizvajalec vsaj en takšen pretvornik priloži zraven.

Saj v tem je problem - jaz zraven tega nisem dobil, dobil sem le DVI-VGA pretvornik... Demise d.o.o. pa je šla v stečaj! Sem poslal e-mail ducat našim trgovin, če imajo takšen pretvornik...

Zheegec ::

Vprašaj na acord-92 servis, nazadnje so jih imeli par viška :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Shark-357 ::

Če še rabiš pretvornik jih imam nekaj viška.

blackbfm ::

Pretvornik mora bit točno za tvojo serijo, 2xxx, 3xxx, 4xxx itd oz. ni samo en za vse grafične.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

Nikonja ::

imam jaz starega od 4830hd, če te zanima se javi na zs !

lp

Galaxy ::

Sem že dobil pretvornik, hvala Shark-u :)

damirez ::

Jest bi tudi rabil ta pretvornik. Kje bi lahko dobil? Ima še kdo kakega viška?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DVI(PC)--->HDMI(TV) ni zvoka (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
6321417 (10529) BorutK-73
»

PC povezava na TV

Oddelek: Zvok in slika
314995 (4663) roadruner
»

grafične kartice in HDMI izhod

Oddelek: Zvok in slika
267329 (3340) damirba
»

HDMI kabel ne prenaša zvoka?

Oddelek: Zvok in slika
327686 (6593) kontra
»

Kako dobiti zvok iz prenosnika na receiver

Oddelek: Zvok in slika
305188 (4456) Primoz7

Več podobnih tem