» »

Menjava SIM kartice na Androidu (HTC Wildfire)

Menjava SIM kartice na Androidu (HTC Wildfire)

cucolino ::

Zivjo
Eno vprasanje, ce se slucajno komu sanja, predn mogoce naredim neumnost....
HTC Wildfire (ne S, navaden). Vem, da naj ne bi blo nic vezano na SIM kartico, pa vseeno me zanima, ce kdo ve, a ostanejo vsa sporocila, call logs, in vse ostale stvari na telefonu, ce menjam sim kartico? Gre za sim kartico z ISTO stevilko, namrec narejen je bil prenos paketa, in seveda jajcarji za vsako stvar k clovek spremeni talajo sim kartice ko da so zastojn... (nevem zakaj ne upajo registrirat iste...)
Sicer ni zame, bi pa lastnica rada da vse ostane gor (Girls... understand, please :D )
Nekje sm namrec precital, da naj bi telefon javljal da je bla kartica zamenjana ( http://forum.xda-developers.com/showthr... ) in da bo to vplivalo na
bookmarks
shortcuts
wallpaper
ringtones
language selections
input settings
Sej za nekatere stvari razumem, ma zakaj ozadje, zvonenja, bookmarke... ??
Na simobilu mi zal niso znali nic povedat, prav tako se je odzval servis...˘˘

Ps: Pomojem bi to znalo veljat za vse android 2.2 telefone, ne le za Wildfire, right?

Hvala

cucolino ::

Reseno. :)
Torej, v primeru da bi kdaj to koga zanimalo:
Vse na telefonu ostane isto, zadnji klici, sporocila, aplikacije in vse nastavitve, tako da je potrebno zamenjati nastavitve za sms in mms (ce gre za menjavo operaterja), ker jih morda sam ne bo (kot kdaj).
Edino, za kar se telefon zasciti, je, da napise da so gesla za google accounts (tudi na gmail aplikaciji) napacna, tako da jih je treba ponovno vnesti.
That's about it. :)

Lep pozdrav,

M

;-) ::

Nevem al si ti malo okoli al tvoj operater.

Zakaj za hudiča ti je menjal SIM ob menjavi paketa ?

Tega ne vrjamem, ker lahko spreminjam pakete kar preko telefona tud po 3x na dan če želim.

LuGi ::

Tusmobil menjava simke za vsako menjavo paketa.. vsaj pri meni je bilo tako ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

;-) ::

Pa morate kaj plačat ob tem ?

St235 ::

Drugače je vse shranjeno na telefonu in ima redko kdo kontakte na simu. Na mojem Desire se pri menjavi kartice ne zgodi nič, pa sem jih menajl do sedaj vsaj 5-6.

Drugače pa lahko naložiš software, ki blokira drug sim, zbriše vse podatke, pošlje sms in podobne fore.

cucolino ::

@ ;-)
Naj citiram sam sebe iz prvega posta:
...Gre za sim kartico z ISTO stevilko, namrec narejen je bil prenos paketa, in seveda jajcarji za vsako stvar k clovek spremeni talajo sim kartice ko da so zastojn... (nevem zakaj ne upajo registrirat iste...)
Torej... upam, da ne zopet sprasujes kdo je tisti, ki je okoli, in zakaj so to naredili, ce tud meni to ni jasno. Narejen je bil prenos iz narocniskega v predplacniski. Mogoce bo zdej kej bol jasno zakaj nova sim... Med samimi narocniskimi pa se tudi meni zdi, da ne prid do menjave sim, to se strinjam, (nisem pa 100%, ker saj pravim... mi ni jasno zakaj kadarkol menjave ce gre za istega operaterja).
Kar je blo placila, je bil 10€ odstop od pogodbe, za prekinitev, prehod na halo je pa brezplacen, kartica drugace stane 5€ ce se ne motim na Petrolu itd, pa dobis zraven vrednostno ki ma tud 5€, tako da je dejansko free, na samem centru pa so dal kartico brez vrednostne, in zastojn. Torej, kot kaze ne, nova simka nc ne stane za take menjave, vem pa, da ce ti crkne al kaj podobnega, pol pa je par € menjava (vsaj na Mobitelu je tko, sm enx razmagneteno menjal).

@Lakotnik
Ja, kot sem napisal v prejsnjem postu, se ni zgodilo nic, razen teh Google accountov, ki so iz varnostnih razlogov zasciteni, kot kaze.
Je bilo nekaj besed recenih na to temo v eni drugi temi, HTC Wildfire

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cucolino ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bob (nova ponudba Simobila) (strani: 1 2 3 4107 108 109 110 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
54821298787 (2678) FireSnake
»

Izi mobil mnenja (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
39587387 (6855) Jerry000
»

Težava s signalom (razpisujem simbolično nagrado! :) (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5410061 (4921) Ahim
»

internet hrvaška (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
11127589 (10221) Daniel
»

Telemach Mobil - ponudba? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
343112506 (59253) OK.d

Več podobnih tem