» »

Katero Kingovo knjigo morate še prebrati?

Katero Kingovo knjigo morate še prebrati?

DoloresJane ::

Želim odgovor na vprašanje iz naslova teme. Vzemite to kot nasvet, kaj naj drugi ljubitelji Kinga še preberejo...

:)

Thomas ::

Kinga ne maram. Iracionalne grozljivke. Fuj.

Samo mnenje.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

DoloresJane ::

Je to opravičilo, ker ne moreš prispevati k temi? :D Jaz nisem prebrala še nič Kingovega. Pa bom. Zaradi obzorja. :)

Skatey ::

Prebral pomoje use kingove knjige u slo, ko se dobijo u knjiznici, priporocam pa predvsem naslednje ko so mi bile bolj usec:

Iztrjevalec (Four past midnight)
Cujo (Cujo)
Hujšaj (Thinner)

te so mi ble najbl usec, sej drgac jih je u anglescini se vec, sam se jih nkol nism spravu brat..

Drgac pa film The Green Mile (Zelena milja), je full hud film narjen po Kingovi knjigi pac: The green mile, tko da poglej si film, knjiga je pa menda tut hudo, osebno ne vem...
Design, elephants and stuff... www.yukaii.com/blog

Thomas ::

Tole je zanimivo. Toliko hudih besed čez "ameriško plehkost" in čez "Hollywoodski kič" ... ko pa ta zares proizvede en totalen šit, kar je še vse kar sem od Kinga videl, pozem pa nič. Kaj nič, še v bran ju vzamejo prej srditi kritiki.

:D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

sketch ::

IMO je King eden večjih mojstrov pisane besede - njegove knjige izredno potegnejo ter so zelo, zelo berljive in zasvojljive.

A kaj, ko si je izbral grozljivko za svoj žanr... kar pa niti ni čudno, če se spomnimo, da je bil lastnoročno odgovoren za porabo okoli 50% vsega kokaina, kar ga je proizvedla Kolumbija. Sam pravi, da se niti ne spomni, da bi kdaj napisal Cujota, ki pa je ena njegovih klasik.

Torej, glede na to, da se kasneje izumetniči ter začne sam sebe ponavljat - priporočam zogdnje stvari, prej omenjeni Cujo ter mogoče Pet Cemetery.

Sicer pa je dober pisec grozljivk tudi Dan Simmons.
Adapt and overcome.

bjelakrez ::

sm uceri prebrau zeleno miljo...dobra knjiga

drgac pa je d best film Kaznilnica odresitve (The Shawshank Redemption), posnet po Kingovi knjigi. slovenskega prevoda knjige ni, tko da sm se spravu brt v anglescini.

Rita Hayworth and Shawsank Redemtion

film je res dobr, za knjigo pa se ne vem. drgac ma knjiga tko ene 120 strani...

pa prebrou sm se macje pokopalisce..scary;)

JurijTurnsek ::

jstsm bral sm Zeleno miljo, pa je res dobra ni kej... morte prebrat, k je dobra zgoda. pa zanimiva...
http://www.slatnaskejta.com

krho ::

Sicer malce off-topic.
Michael Crichton - Časovna Past
Dobro branje. Baje sedaj snemajo film po tej knjigi. Bukva ma 450 strani. za branje sem porabil 8h v nedeljo popoldan.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

smash ::

Kdo je King?

bjelakrez ::

Stephen King je en ameriski pisatelj... pise bolj taksne 'grozljivke', no ja kokr kera. ene so grozne (Pet Cemetery), druge mau manj (The Green Mile). drgac je se napisu ene par knjig, po dostih so posnel se filme pol..

se mau off topic: John Grisham The Firm <--- knjiga je zal sam v anglescini, sam je to the best film ce ga se kdo ni gledu.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

The Dark Tower (2017) (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
5915967 (1627) oo7
»

Doctor Sleep (The Shining)

Oddelek: Sedem umetnosti
405584 (2856) oo7
»

Filmi, ki bi jih lahko gledali 100x (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Sedem umetnosti
17735356 (20251) GrimReaper
»

Filmi v zaporu!?

Oddelek: Sedem umetnosti
408696 (7442) Donk3y
»

Knjige

Oddelek: Sedem umetnosti
333006 (2364) kuglvinkl

Več podobnih tem