» »

ktera sateliska antena

ktera sateliska antena

Vesoljc ::

ker pac na nasem koncu nocjo vlect kabla, fotr pa hoce gledat dolocene programe :D bomo v kratkem nabavili satelisko. kolkr vem so digitalne ful drage (vsaj 75k) tko da bo nasa verjetn kr analogna. ostane se vprasanje kako, kje in kaj...
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

PaJo ::

Hm...
Ce kupujes satelitsko je v bistu cisto vseeno kaki kroznik in reciver vzames, namrec tak so vsi krozniki 60cm ali pa vecji, reciverji za anlogno TV pa tak ne predstavljajo med seboj nobenih razlik:D
V glavnem lahko gres v kako malo vecjo trgovino kod so OBI, Baumax in podobno in tam nabavis ovi komplet, ki jih prodajajo po 20000 SIT, pa ne bos s tem naredil prav nobene napake. Edino, kar bos potem se potreboval, bo en drog in malo iskanje satelita na roke. Ce pa stvar prepustis kaksnim monterjem, pa te bo stvar prisla se dodatnih nekaj jurckov, pac pa pa bos sam mel manj dela in skrbi.

V glavnem kupis lahko bilo kaksne komplet. Edino omejitev, ki jo imas pri takam sistemu je, da lahko gledas satelitsko samo na enem telvizorju, ce zelis na vecih je treba nabavit drugacno glavo in dva reciverja, pa tudi taksne komplete se ze da dobit:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Zheegec ::

Jaz imam digitalno z motorčkom za 75K pa rulz :D Drugače pa na analogni kmalu ne bo nič programov več...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Vesoljc ::

alien: kmalu? jutr? drug tedn? :)
pajo: kako veš da si ga najdu? ker JE slika?
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vesoljc ()

jRk0 ::

ja splaca se digitalno itak samo kupit. samo te pol drago pride receiver se...mi mamo doma kroznik z dvema glavama, pa receiver samsung, prislo pa je ne vem vec tocno, ampak mislim da nekje okrog 150k sit.

smo prvo tudi mislili vrteco kupit, pa nismo:)


problem pa je, da nimam nobene odkodirne kartice se:(

in pole je na stotine programov zakodiranih:/
You fuck up once, you loose two teeth.

AngelOfDeath ::

jrko kupi si računalnik>:D

AngelOfDeath ::

drugač pa je vsaka antena dobra tudi tista za 15k (avstrija..)

Xplicit ::

kolk (in katere) kanale pa lovi z navadno analogno?
k mi jo mamo namen nabavt za na vikend, zato da bo vsaj vse slovenske kanale lovil (slo 1&2, pop tv, a kanal), hrvaske, pa mogoce se kej.

jRk0 ::

ma receiver je spodaj v dnevni, racunalnik pa je v moji sobi, pa en je v delovni sobi, tak da ne morem dat nobenega dol:)

S satelitsko anteno ti ne bo lovil skoraj nobenega od teh programov, ki si jih nastel, Xplicit.

vlece samo slo, pa se to mislim da je samo digitalno na hot birdu... Za hr, slo1,2, pop, a kanal...rabis navadno anteno.
You fuck up once, you loose two teeth.

Zheegec ::

Od kdaj je pa POP TV na satelitski?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

jRk0 ::

ja saj ni:)

sem reko da je samo slo ...
You fuck up once, you loose two teeth.

s5cougar ::

Sej fora digitalne satelitske je sam v receiverju, ki je analogen ali digitalen. LNB-ji so pa tak univerzalni, tak da, če zdaj vzameš analogno ti ne bi smelo bit žal, ker lahk kasneje še zmeri prešaltaš na digitalno.

Sicer pa mam doma 60 različnih programov, ker mamo dva krožnika - eden na astri, drug na hot birdu. Mogoče ve kdo za kakšen zanimiv satelit?
Errare humanum est.

PaJo ::

Za kaki se dokaj pameten satelit ne vem, drugace pa je lahko tale slovensak stran kar zanimiva za nadaljne debate okoli tega: Telstar
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

_pobesneli_ ::

Na analogni satelitski je malo programov,ce hoces videti veliko programov moras nabavit digitalno,ki ima več kodirnih sistemov.Jaz sprejemam iz dveh satelitov :hotbirda in astre pa vidim okoli 700 program(iz dneva v dan manj) ker ima moj sprejemnik le 2 kodirna sistema:( :( .

p.s.-s5cougar če menjavas čez čas iz analogne v digitalno je LNB še najmanjsi strosek.Menda je SIRIUS zanimiv satelit.

-Xplicit na digitalni satelitski lovis slo1&2

analogna satelitska je primerna tudi za gledanje brezžicne kabelske televizije.

Vesoljc ::

besni: o kašnem "malo" govorimo? se da dobit listing teh programov?
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Marjan ::

pobesneli:
analogna satelitska je primerna tudi za gledanje brezžicne kabelske televizije

Dej razlož tole. Brezžična kabelska??? Kaj, kako?

MadMax ::

s5cougar:
Sej fora digitalne satelitske je sam v receiverju, ki je analogen ali digitalen. LNB-ji so pa tak univerzalni, tak da, če zdaj vzameš analogno ti ne bi smelo bit žal, ker lahk kasneje še zmeri prešaltaš na digitalno.

Se ne čist strinjam.
Za digitalno rabiš digitalen LNB (cca 8-9 kSIT), medtem ko navaden stane okoli 5kSIT.
Na digitalni LNB dela analogni receiver, obratno pa ne.

Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Copciller ::

Za digitalno sat. ne rabiš digitalnega lnb-ja, gre z navadnim tud sam da je univerzalen (stane pa cca. 5k), sprejema pa analogne kot tudi dig. signale...
Na digitalni pa maš čisto vse razen poptv in akanal-a.
HUMAX 5400z rulez...
Copciller

MadMax ::

Če je tako, pol sem pa jaz malo za časom:8)
Včasih so bili različni LNBji. Očitno so zdaj "univerzalni" to v pravem pomenu, pa nekaj cenejši.

Kako pa je s frekvenčnim obsegom LNBjev? (menda je bilo na začetku tudi to problem za digitalne receiverje?)
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMax ()

_pobesneli_ ::

Seznam programov ki jih se lovis na analogni satelitski dobis tukaj :http://www.sibila.si/telstar/sat/index....
Večina programov na analogni je nemškega jezika.

Za brezžično kabelsko televizijo vem jaz za svoj kraj (ajdovscino),preprosto svojo analogno satelitsko ki podpira HI-band,usmeris v oddajnik,pri nas je na strehi podjetja Mlinotest 0:)
menda je tudi v Vipavi na cerkvi(za informacijo ce je kdo iz tam.)edini problem pri tem je razdalja od oddajnika,če si zadosti blizu ne rabiš niti krožnika ampak obrnes LNB kar v smeri oddajnika.ne sme biti (večjih) ovir med LNB-jem in oddajnikom.(še nekaj ne vem ali je tako gledanje kabelske dovoljeno ali ne):8)

LNB mora podpirat HI-BAND(se mi zdi da drugih sploh več ni) če hočes z njim gledat na digitalnem sprejemniku.za frekvenčno območje ne vem točno.

blue96 ::

eno vprasanje:
a je mozno, da od prijatelja 1, ki ima kabelsko televizijo 1, ter od prijatelja2, ki ima kabelsko televizijo 2, sprejemam kanale.
v smislu, da onadva oddajata, jaz pa z dvema antenama sprejemam. je to mogoce za npr. 5km razdalje? in ce je, kje se kupi oprema, in koliko okvirno stane?
.

pmodic ::

A se da satelite poiskat kr na roke? Kako? Zanima me za analogno in sicer Hotbird. Kam je treba anteno obrnit?

s5cougar ::

pcmodic: Jst sm hotbirda najdo tak da sm anteno mal vzhodno obrno. Sam ne pričakovat preveč, ker gor je samo s****e (turška, francoska, italijanska, poljska... televizija).>:D
Errare humanum est.

Bane_ ::

recimo si kupes da digitalni sprejemnik + kroznik pa twin digitalni sprejemnik zdej me pa zanima kako poteka dekodiranje programov!

Pa se zanima me ce kupes namest digitalnega sprejemnika kupes dvb kartico a pol lohka na racunalniku gledas te programe in kako jih odkodirass?
Pa da ga izradim sa čekičem za intel pa se to ne pomaga!

_pobesneli_ ::

MULC:
jaz ne poznam načina kako oddajat,tistih 5km je ze veliko bom vprasal kolega če ve kaj bolj natančno.kako oddajnik zgleda ne vem ker ga nism se videl.

CompZGAGA:dekodiranje satelitskih programov poteka s karticami ki jih vstavis v satelitsko.
Za dvb kartico v računalniku ne vem natačno,mislim da imajo tudi slote za kartice(vsaj zdi se mi).

pmodic:Najbolje je da pogledas kakšne sosede kam pribljizno imajo obrnjene antene ali pa gres na slepo
:D.sicer poklices strokovnjaka;):D :D

blue96 ::

thnx pobesneli!
namreč, zastonj, od dveh prijateljev loviti špica kanale bi blo res super!
sploh, ker mata obedve kabelski različne programe (nekatere)...
.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Satelitska antena

Oddelek: Omrežja in internet
203766 (3587) Alexius Heristalski
»

Digitalna satelitska

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
104521 (4231) gapic_8
»

satelitski programi in sprejemniki (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
7215530 (13862) BlackHole
»

satelitska antena analogna

Oddelek: Loža
174285 (3922) Tody
»

Satelitska televizija

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
134856 (4569) Frenky

Več podobnih tem