» »

voltage mod na geforce 4 ti 4200

voltage mod na geforce 4 ti 4200

franci ::

Jst bi rad naredu voltage mod na grafični Gf 4 4200
navil sem jo na 300/600..pa bi jo rad na 310/650 da bi mel Ti 4600:D


Pa me zanima če kdo zna nardit to?
Hello, hello, hello, how low?

BaRtMaN ::

Ti 4600 ne boš dosegel, ker ma Ti 4200 slabši RAM (slabši odzivni časi).

Sicer bi pa lahko mal google uporabljal:
Geforce 4 volt mod @ TechSpot

morphling1 ::

Z voltmodom v večini primerov presežeš 4600, samo za hlajenje moraš dobro poskrbeti. Men dela bp na 350/675 z vodnim, z ohlajeno vodo sem pa dosegel 370/720. Kako ga narediš, lahko pa najdeš moje linke v eni od sticky tem, v navijanju.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Klemenn ::

zakaj se noben proizvajalec ne spomne da bi izdal grafične kartice ki bi nujno potrebovale vodno hlajenje? mislim mal dražje bi pršlo ampak kdo bi to pa tut kupo...glede na to da je morph za isti denar jzst 80k za leadtek@ti 4600 on pa 50k leadtek@ti 4200 + vodno ....zakaj pa ne i ljudje tut kej tazga kupoval...no še kako stvar bi mogl popravit ampak..:\

BaRtMaN ::

No, jst sm reku, da je ne bo dosegu. Nism pa reku da je ne bo presegu. :8)

morphling1 ::

No ja za 37k sit Leadtekom (64 MB) pa res:D , Jebediah, še vedno je lepa razlika med karticami in 4600 se nikoli ne bi branil, saj bi tam dosegel še dosti več, predvsem s hitrostjo rama, tam blizu 800 z voltmodom in hlajenjem ni tak problem, kar se zelo pozna saj so te kratice še vedno omejene predvsem s prepustnostjo spomina. 2.8ns ram je še vedno svetlobna leta pred 4ns
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Klemenn ::

morph..ti sm gledj da ne boš pozabu te kartice..ti 4600 mislim..prišparaj kaki blok mislim...ker ko bo cajt...ko bo kej denarja...bommo kako vodno naročili..pa boš ti mi kaki voltmod naredo..pa vodno..pa en drug proc bom vzel..pa tm vodno..pa na čipsetu mi boš vodno...sm to je kake leto ..leto pa pol :D

do takrat bo ta mašina zdržala se mi zdi...kasneje pa tut z mal ocjanja ne sme bit problem kej ovejšega poganjat... :\ sej bi jzst to sam delau..sm polj je vseen če kr comp čez okno vržem :\

Klemenn ::

drgač pa če si dosegel 300/650 potem imaš ti 4600 že...saj to so frekvence 4600 vsaj moje

morph: drga je pa moja kartica kr lena ...čim spremenim pr mhz več ..je že slabži 3d mark..res pa je da nimam pojma o navijanju :\

BaRtMaN ::

Se vid da si len Dolenjc. Tko k jst. Sam ti si lenejši. :D

Mene pa zanima kje bi se dalo kupit kakšen nov model GF4 Ti4200 (izboljšan ram, agp 8x...), ker bi rad zamenjal svojo Matrox G400.

Na nvnews je bil pred nekaj časa test take plošče, pa tud včerajšnja novica na Viper Lairu omenja test take kartice.

Sem gledal mal po slovenskih webshopih (v tujino se NE BOM podajal), pa se zasledil samo 'prvotne' kartice od Chaintecha pr Comtronu, Innota pr Mlacomu (bruh - obe firmi, očitno) in Winfast pr Jaetu. Od teh se mi zdi najboljši Winfast.

Torej, svetujte (čm odprt nov topic?)!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BaRtMaN ()

Klemenn ::

hum..lahk tut nov topic odpreš..sm ne vem kak je z 4200 in 8x..prvič maš sploh 8x agp? ..potem...če so cene kej dvignili potem raje vzemi kaki 4400 ki ga dobiš za nekje 60k se mi zdi...pa bo...bodo boljše performanse...res pa je da ne vem kake so razzlike med 4200 4x in 4200 8x ...v hitrosti mislim ne ceni..v hitrosti ni ne vem kake drastične razlike :\

Klemenn ::

bartman: sej jzst nisem len...bi to z veseljem delau..so pa 3 stvari:

1.lack of money (za kako vodno,za voltmod (če kartico uničm :) )
2.lack of dad´s trust (če uničm mi odšraufa glavo :) )
3.lack of knowledge...(nikoli ne moreš preveč vedeti)

franci ::

morphling1: a ti delaš vodni blok za grafo?...bi enga rabil.
Pa še to: za kolkiko ste kj dvignili napetost na ramih in GPU???
Hello, hello, hello, how low?

BaRtMaN ::

Sej vem da so razlike v hitrosti minimalne, ampak me rajca boljši ram. Tisto o lenobi sem mislil v šali, sej veš kakšni vici o Dolenjcih krožijo. :D

Mene sam zanima kje dobiti dobro GF4 ti 4200 grafo. Zaenkat sem usmerjen h Jaetu, ki ma Winfast. Kaj pa LeadTek?

Klemenn ::

winfast leadtek..to je eno ime..oz to je eno in isto..drgač pa poglej tut za kako abit otes..al pa poglej mal po novicah o ti 4200 karticah..k je ful velik takih dobrih..kak bi reku..prototipov bolj...kaki XT se mi zdi..no poglej nazaj... pa na www.slo-comp.com tut poglej nazaj po novicah..

BaRtMaN ::

Leadtek WinFast. Sej res. :8)

ABITove kartice z OTESom ne bi kupoval, ker mam preveč rad tišino, pa tud navijat ne mislm zelo, tako da bi v poštev prišla le dodatna rebra za RAMčke.

Klemenn ::

evo ti nekej BOLJ primernih kartic:

link 1

link2

link 3

link 4

link 5

jaz bi si tole malo bolj pogledal..meni je žal da sem vzel ti 4600...od leadteka mislim...sej ne da je leadtek slab...prav nasprotno elo dober je...ampak je še veliko drugih proizvajalcev ki so prav tako briljantni

BaRtMaN ::

Sej to je res, samo kje dobit njihove proizvode V Sloveniji?;((

Klemenn ::

se bo treba pa pozanimat..al pa pajt v kaki shop..jih vpraši pa ti bodo povedal če ti lhk slučajno nabavi..pa mejle pošlji .:\

BaRtMaN ::

Bom.

Malecky ::

Za 51000SIT prodam nove Abit siluro Ti4200 64MB OTES kartice...

So iz slo, z garancijo...

BaRtMaN ::

Hvala, ampak jst lahko dobim kartico po ceniku za nadaljno prodajo (okol 35k), poleg tega pa so te kartoline netnosono glasne.

Klemenn ::

žrtvuj tistih par db za boljše performanse..drgač pa sej lahk tut kej zvočno izoliraš pa bo :\

BaRtMaN ::

Težko, ker OTES sistem zavzema še eno režo, skozi katero piha zrak ven, kar ustvarja (neznosen) hrup. Bi mogu slišat kartico v akciji.

Klemenn ::

človek ne se tako bat..poglej en 5x5vent pa boš vidu..pa računaj še mal manj saj je vent zagrajen :\


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

GeForce4 Ti 4200 128MB (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
894294 (3207) Sami
»

Katerega GeForce Ti 4200 kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
281457 (1171) atekavec
»

navijanje gf ti4200 (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
824781 (3643) mloncar
»

kera firma GF4 TI4200 (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
523327 (2543) BaRtMaN
»

Leadtek&Creative

Oddelek: Kaj kupiti
14938 (768) boštjan

Več podobnih tem