» »

DVD rippanje - samo za poskus?

DVD rippanje - samo za poskus?

Dr.S ::

Poskusil sem pretvorbo lastnega DVD v divx. Poskusil se s programom GordianKnot.

PROBLEM 1:
> s smartrippom potegnem DVD na disk_OK
> z DVD2AVI ga pretvorim v *.d2v file in izlučim zvok_OK
> ko skušam odpreti nastali *.d2v file pa mi javi: ACCESS VIOLATION AT ADDRESS 0000000. READ OF ADDRESS 000000. _ mislim da je to error

PROBLEM 2:
> ko skušam v listu encoder dodati file z zvokom pa mi javi: AUDIO PROCESSING DISABLED, in tako le tega ne morem vključit z videu. Vse potrebne datoteke sem dal v ustrezen direktoril (ne vem zakaj pri teh programih piše da so lame.exe, normalize.exe, če so vendar s končnico *.dll)

POMOČ?

gumby ::

lahko narediš brez gordianknot-a:
-smartripper za ripanje
-v dvd2avi nastavi demux track (ne decode!) in daj save project, da posname AC3 zvok
-če hočeš imeti MP3 zvok, potem pretvori AC3 v WAV z programom azid (nastavi tudi parameter za dinamično kompresijo: -c normal). dobljen wav nato normaliziraj in stisni v VBR MP3 z lame (-h --abr 112)
-izračunaj potreben bitrate za video, glede na dobljen MP3 (ali AC3)
-v avd2avi obvezno odstrani črne robove (crop) in stisni video - uporabi 2-pass (divx ali xvid, kar ti paše)
-zvok in sliko združi v nandub-u (virtualdub ne pozna MP3 in AC3... MP3 sicer lahko spraviš not, če mu dodaš WAV header) in sproti razreži film, če imaš več cd-jev
-presenečeno ugotovi, da 50% filmov, ki jih potegneš iz interneta, izgleda zelo bedno, ker folk nima pojma o tem, kar sem pravkar napisal>:D :D in trmasto uporablja 192kbps CBR zvok pri dvournem filmu na enem cd-ju|O

Dr.S ::

NEKAJ VPRAŠANJ?

ZVOK:
>v kakšni kakovosti potem vnesem datoteko z zvokom *.AC3 in kje spremenim - program?

NANDUMB:
>kaj moram vse tu postoriti in kako(dodam zvok na video da se ujema)?


Upam da mi bo končno ratalo narediti svoj dixx.

gumby ::

>v kakšni kakovosti potem vnesem datoteko z zvokom *.AC3 in kje spremenim - program?

?? ne razumem ravno, kaj misliš...
če hočeč imeti AC3 zvok v avi-ju, potem ga direktno vključiš v nandub-u. če ne, pa ga pretvoriš v mp3.


>kaj moram vse tu postoriti in kako(dodam zvok na video da se ujema)?

naložiš video (to je avi, ki ga naredi dvd2avi in je brez zvoka. nato v meniju audio določiš "AC3" ali "mp3 audio" in "direct stream copy". v meniju video nastaviš "direct strean copy" in posnameš končni avi...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ripanje DVD-jev

Oddelek: Zvok in slika
182517 (2030) Law_Enforcer
»

Kako musko iz DVD (koncert) na CD

Oddelek: Sedem umetnosti
172120 (1835) AtaStrumf
»

DivX s čem jih delat

Oddelek: Zvok in slika
261950 (1396) EX-B
»

S cim encodirate Divxe?

Oddelek: Zvok in slika
261479 (1011) zile
»

Rip zvoka z DVDja + zdruzitev zvoka in slike

Oddelek: Zvok in slika
181531 (1364) zile

Več podobnih tem