» »

koliko voltov v telefonski vtičnici

koliko voltov v telefonski vtičnici

lepi joker ::

imam navadno linijo za internet(56kb modem),ki pa je zelo ,zelo in zelo slaba-16,8kbps.v telefonski vtičnici imam 22,5 volta.slišal pa sem da bi naj imel za dobro delovanje internet linije okrog 50V.kako je kaj s tem.klical sem na telekom že 100x pa vedno pravijo da ne morejo nič porihtat,da si pač naj nabavim isdn.
že vnaprej lepa hvala za nasvete
l.p. atamama

MadMax ::

Ja, direktna linija iz centrale ima 50V (par V gor/dol).
Ker jim primanjkuje paric (žic), so te dali na PCM (ene sorte moderni dvojček).
Za internet ti ne bojo hoteli pomagat. (dokler ne uvedejo dveh naročniških paketov-pri tadražjem ti to morajo porihtat)
Teži jim, da imaš fax, tajnico, ali še bolje ATP (avtomatski telefonski pozivnik) vezan na alarm in požarne senzorje, pa da noče klicat, če je na liniji manj kot 42V.
Pa vztrajen bodi (beri: utrujaj vsak dan 5x).
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

the_unborn ::

a se da te volte kako koristno uporabit:D

CaqKa ::

em kak jim te pride do takega padca napetosti. mah to bom še pa zdaj sam na sviji liniji zmero kolko mamo čeprav mam kabelskega ;)

Spajky ::

če si na PCM imaš na liniji ponavadi samo 30V namesto 50! Tudi če jim boš IMHO težil, te bojo vlekli za nos toliko časa, dokler ne boš pop***** in vzel "samoiniciativno" Isdn-ja..8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

gumby ::

zamenjaj ponudnika telefonskih storitev>:D

lepi joker ::

hvala vsem za izčrpne odgovore,ampak T.G. s kom pa naj telekom zamenjam?????

gumby ::

ne vem, ampak bilo bi pa lepo, če bi lahko, ne:D

Bane_ ::

No ta PCM stvar je ze malo starejsa tako da ni prav moderno!Zavira ti pa prenos preko modema! Pri nas smo ga imeli pred šestimi leti in so nam ga potem odstranik ko smo tezil da internet ne gre nikamor!No zdej mam isdn sej ubistvu konc koncov enkrat bos moral uzet isdn saj ne bo vec veliko razlike v narocnini med navadno in isdn!Mal jim tez da bi uzel isdn sam da nej malo stroskov oni krijejo!
Pa da ga izradim sa čekičem za intel pa se to ne pomaga!

IceIceBaby ::

Na PCM te ponavadi dajo ker pač ni več prostora na kablih in morjo mal razširit. Tako da ti nič ne pomaga če težiš ker nimajo fizičnih zmogljivosti da bi te dal na svojo parico, kabla pa tudi nebojo vlekli novga samo za tebe.

Zato je problem tudi ISDN na takih prostorih kjer je samo 1 kabel za dosti hiš napeljan. Jaz ti svetujem da greš čim prej na ISDN. ISDN mora bit na svojem paru in bodo enga drugega soseda premaknili na PCM da bodo tebi ISDN poštimali. Če bodo sosedi prej pokupili ISDN se boš ti lahko obrisal pod nosom za ISDN, ADSL itd.

MadMax ::

Saj je ISDN tudi že prek PCMja.

Dokler je ena parica "prosta" in jo ima v lasti ena stara mamca, ki sploh ne ve, kaj je računalnik, obstaja možnost, da z vztrajnim teženjem dobiš to parico, mamca pa PCM.

btw: zahtevaj novejši PCM. Konekt 35-45k.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

svejk ::

odvisno na kakem pcm ju si, pcm 4 ima res te problem zaradi sirine prenosa, ampak verzija 5 pa ti omogoca enak prenos kot ostalim uporabnikom. ampak ti is opisal, da ti napetost pade; na vticinci imas samo 22V, koliko pa si oddaljen od centrale, nekoko tvoj izracun mi povej, ker je s tem povezan padec napetosti....

lepi joker ::

ok fantje,sem se zdaj dokončno odločil za nakup isdnja,čeprav me malo svadi.
prej smo morali plačati za priklop telefona enako in tudi naročnino plačujemo isto kot tisti,ki niso preko PCM-ja.to me svadi,da je telekom taka budala.sami idioti.
samo mi živce žerejo,tako da je boljše da mi priklopijo isdn,drugače jim tisto centralo s fleksarco razžagam...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Internetni dostop brez Telekoma

Oddelek: Omrežja in internet
122392 (1949) jurre
»

ADSL za "nesrečneže"

Oddelek: Omrežja in internet
426245 (2604) KoMar-
»

ADSL in prevelika oddaljenost od centrale: težave in rešitve

Oddelek: Omrežja in internet
303898 (2621) SKull
»

Telekom me je vrgle na PCM linijo! A lahko sploh kaj naredim?

Oddelek: Omrežja in internet
51422 (1088) TriSiX
»

počasna volja

Oddelek: Omrežja in internet
171629 (1165) ABX

Več podobnih tem