» »

Fedex carina

Fedex carina

LukaTCE ::

Zadel sem disk Vertex 3 240GB v nagradni igri in so mi ga iz Amerike poslali po Fedexu in so oni plačali poštnino. Od Fedexa so mi poslali po pošti ,da je moja pošiljka pri carini Speed In poslali so mi cenik in kopije od Fedex pošiljke pa ne piše nikjer nič koliko moram plačat samo da je paket vreden 500$ pa me zanima koliko davka in carina moram plačat glede na to da nisem kupil izdelek.
Edit: Kopija je še nekšnega papirja za uvoz ali kako se temu reče (Commercial invoice) in tudi ni nič označeno kjer piše kdo plača davek.
  • zaklenil: Tilen ()

technolog ::

Tam okoli 100€ bo...

LukaTCE ::

Zakaj pa tolk ?

darkolord ::

20% DDV + stroški postopka

Tilen ::

Ehm, lahko jaz prevzamem 240GB SSD za 100 EUR, če ti bo preveč...
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

technolog ::

darkolord je izjavil:

20% DDV + stroški postopka


+ par procentov carine

LukaTCE ::

20% na kater znesek ? vidim ,da je na amazonu 402$ koliko so pa stroški postopka ?
Edit: Pa v ceniku nism nobenih 20% vidu

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: LukaTCE ()

technolog ::

Jasno, da nisi, če je pa to slovenski davek. Štacuna nima nič s tem.

St235 ::

Plačal boš 20% DDV na skupno vrednost pošiljke. Če so označli, da je paket vreden 500$ potem je 20% 100$ ali cc 77€. Potem je tukaj še ene 5€ stroškov carinskega postopka in kak procent carine, sam ne vem izglave kolk carina za elektroniko. Skupaj boš pod 100€.

McNato ::

Pa še dohodnino boš (bi) moral plačat po stopnji 25% od vrednosti nagrade :-)

gendale ::

skratka bolj bi se ti splačalo, da bi ta disk preko ebaya prodal še preden so ti ga poslali, pol jim pa poslal naslov kupca

on ti nakaže denar preko paypala in to je to

razen če rabiš ta ssd
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

technolog ::

Gendale, lejga, dobra ideja bi bla to.

Potem bi pa disk po želji lahko naročil iz Nemčije in ga kupil s tem denarjem.

Tilen ::

Se bojim, da je že prepozno. LukaTCE, a bi prodal ta SSD?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

LukaTCE ::

Disk ni iz trgovine ampak je direkt od OCZ-ja
Kukr jst razumem plačam samo 20€ iz dega cenika ko piše carinska vrednost blaga za izdelavo uvozne deklaracije [url=http://shrani.si/?X/4t/qgneN44/fedex1.j...
Cenik2 [url=http://shrani.si/?20/MV/1HuDBnpz/fedex....
Potem izpolnem samo tale list ali še kater drug ? [url=http://shrani.si/?O/EA/3pRhvyoW/fedex3....
Kaj pa obkrožim pri tem listu ? ko piše FCA pa CPT torej dam prvo uvoz blaga potem pa brezplačni uvoz blaga ?

Gladi ::

So ti v prejšnjih odgovorih povedal, da moraš plačat davek(20%)+ carina+ stroški obdelave.

KuhaR ::

Se bojim da se tvoje težave šele začenjajo. Podjetje pri nas, katero opravlja delo za FedEx je namreč špediter. Imajo svoj cenik, na katerem so stroški skladiščenja, bančna garancija, posredovanje paketa v carinjenje, poštnina... Hkrati pa moraš vse še sam urediti. Pa še zeeelo neprijazni so. Iz ZDA pride pošiljka v 4-5 dneh pol pa traja še 10 dni da oni uredijo špedicijo. Naša pošta je 1000 let pred njimi. Prste stran od FedEx-a, USPS ali DHL je way to go za pošiljke iz ZDA.

turk1990 ::

Dhl so zame super. 4 dni potrebujejo z bilo kje. Potem dobiš sms, posljes podatke in naslednji dan je ze pri tebi.

Steinkauz ::

Če bi bila to katerakoli druga firma, bi plačal 20% DDV + 5eur carinjenja
Ker imaš pa Fedex oziroma v sloveniji naše svetovne nategune Speed In pa boš mogoče plačal veliko veliko več.
Kdaj celo več kot sam izdelek.

V branje:
http://www.alter.si/tabla/showflat.php?...

#000000 ::

Najverjetneje boš mogu plačat, 20% ddv ki se zračuna iz vrednosti pošiljke + poštnine, tud če si ga dobil zastonj. Je pa res da je take stvari boljš dobit preko pošte, ker na carinski pošti so uslužbenci bolj prilagodljivi in niti ni nujno da bi paket sploh obravnavali.

Steinkauz ::

LukaTCE ::

Torej najprej moram izpolnit tole pa poslat pa potem mi pošlejo račun ? ali kako

Bodo upoštevali 500$ ali kero drugo ceno ? glede na to da ni računa zraven najcenejš je 376$

mihec87 ::

Če si zadevo zadel na nagradn igri bi dokazilo o tem priložil zraven, oz se pozanimal(pri fedex ali pa carini) kako je v tem primeru(saj ti za to nisi plača centa)...

Še vedno pa kjub plačilu(upoštevajo vrednost izdelka+poštnino) ddv in carine imaš zadevo za džabe...

LukaTCE ::

mihec87 je izjavil:

Če si zadevo zadel na nagradn igri bi dokazilo o tem priložil zraven, oz se pozanimal(pri fedex ali pa carini) kako je v tem primeru(saj ti za to nisi plača centa)...

Še vedno pa kjub plačilu(upoštevajo vrednost izdelka+poštnino) ddv in carine imaš zadevo za džabe...

Kakšno dokazilo ? ker mi tudi niso povedali s kom bodo poslali tako da nimam pojma disk sem zadel tukaj http://www.overclock.net/t/1168690/win-... OCZ Technology je v tem primeru podaril

St235 ::

V obrazec moraš vpisat kaj si dobil in za kakšno vrednost, ter priložit nek papir (lahko tudi print spletne strani) it katerega bo razvidna vrednost. Glede dohodnine in daril se ne sekirat, ker tega RS ne more vedet, da si dobil kot nagrado in kot nakup.

DDVju in carinskim stroškom pa se ne boš mogel izognit.

mihec87 ::

LukaTCE je izjavil:

mihec87 je izjavil:

Če si zadevo zadel na nagradn igri bi dokazilo o tem priložil zraven, oz se pozanimal(pri fedex ali pa carini) kako je v tem primeru(saj ti za to nisi plača centa)...

Še vedno pa kjub plačilu(upoštevajo vrednost izdelka+poštnino) ddv in carine imaš zadevo za džabe...

Kakšno dokazilo ? ker mi tudi niso povedali s kom bodo poslali tako da nimam pojma disk sem zadel tukaj http://www.overclock.net/t/1168690/win-... OCZ Technology je v tem primeru podaril


print maila ki si ga dobil kot obvestilo,print strani kjer si naveden kot zmagovalec ipd...
Samo to je tako skoraj nična možnost da bi prišel čez brez da bi rabil cesarju plačat..

Furbo ::

Nima veze če je darilo, obdavči se vseeno.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

kmetek ::

LOL od celega sveta so našli enga slovenčka za glavno nagrado, ki bo na koncu plačal 100€ hahaha.
Česitke drugače.

Furbo: zanimivo, Cerkev nima pa nič obdavčeno, še nasprotno, denar iz proračuna dobijo :D

para! ::

V čem je sploh problem? Greš tja po disk in boš videl koliko rabiš plačat.

Normalno pa, da se zadeva obdavči.

lp
Death before dishonor!

letmein ::

Carine na računalniško opremo ni! Plačaš DDV 20%(na vrednost artikla+ poštnino) + stroške storitve kar je cca. 5-7€.

borisk ::

letmein je izjavil:

kar je cca. 5-7€.


Samo ne pri Speed in d. o. o.
;((

matobeli ::

ko sem preko UPSa naročal iz kitajske je na paketu pisalo vrednost 240$ kar je nekaj manj kot je bilo v resnici. Ker pa sem dejansko za to stvar plačal okoli 130$, ostal denar sem imel v dobrem pri tej trgovini oziroma sem nekaj kombiniral z popusti, so pri UPSu računali davek samo od tistih 130$ za katere sem jim poslal račun. Na začetku sem jim tudi povedal koliko je bil paket res vreden ampak so rekli da jih zanima cena na računu.

Za povrhu so bili pa še izjemno prijazni.

Tilen ::

Kako si potem uredil?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

scythe ::

Pozdravljeni.

Nisem hotel odpreti nove iste teme. Zato pišem v staro.

Tale teden pričakujem paket iz ZDA od Fedexa. Vrednost paketa je 84$ ( poštnina je že všteta). Zdaj me zanima koliko me bo fedex obral za carinski postopek? Lakho jaz zahtevam da opravi kdo drug carinski postopek ( carinska pošta slovenije je najbolša!).


Hvala za odgovor.

Tilen ::

Carina

Zaklepam..
413120536c6f76656e696a612c20642e642e


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup preko spleta iz ZDA

Oddelek: Loža
216562 (3133) koyotee
»

Čas dostave - pošta (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5115662 (14603) darkolord
»

Carinjenje darila

Oddelek: Loža
152536 (1803) Gandalfar
»

Nabava iz USA ?!

Oddelek: Kaj kupiti
101480 (1297) Neandertalec

Več podobnih tem