» »

Zunanji WIFI Sprejemnik

Zunanji WIFI Sprejemnik

d0rK ::

Zdravo,

ali obstaja kaksen sprejemnik za wifi, katerega bi se lahko pritrdilo na steno hiše in nato povezalo na računalnik? Imam nekje 6-7m od točke kjer bi bil nameščen sprejemnik do računalnika. V to se spuščam ker želim da očetov računalnik uporablja moj wifi ampak brez sprejemnika ki bo nekje vmes med računalnikoma, to ne bo šlo.

Pozna torej kdo kakšne take naprave?

RockyS ::

Kupiš X metrov usb kabla in pač gor priključiš navadni usb wifi ključek? :)

Spajky ::

@ d0rK : ponavadi so to kombinirane naprave z napajanjem preko PoE ala EnGenius EOC1650 ; tle se mi zdi, da je treba še PoE adapter dokupit.

Takšnih stvari je po netu kar dosti, niso pa poceni; tudi pri nas se dajo podobne stvari najti; malo pogooglaj ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

d0rK ::

Rocky, USB ni več preveč sposoben delovati na takih razdaljah.

Spajky, ce bo tam okoli 70 evrov ni nobenega problema, to so tri položnice sedanjega pondnika, bomo hitro notri prinesli. Mi lahko samo pomagaš s parimi ključnimi besedami s katerimi lahko iščem med takimi artikli? Hvala!

Outdoor wifi access point vrne kar dobre rezultate.

tabasco ::

Imam izkusnje z
http://www.mimovrste.com/artikel/248002...

super zadeva, ima pasivni poe, repeater ali client mode.

SimplTech ::

Še en glas za zunanjo AP od TP-linka, ki ga je omenil tabasco. Stvar je zalo vredu za svojo ceno.

d0rK ::

Čist hudo, hvala fanta!! Mogoče pa tole še ta teden zmontiram! Imam odlične izkušnje z drugimi TP-Link produkti.

Tole lahko potem BP namontiram direkt pod streho kjer bo povsem suho, na zunanjo stran moje stene, do kamor moj wifi BP nese, in bo signal preneslo do fotra?

SimplTech ::

Montiraš ga lahko kakor ti najbolj ustreza. Ker je zadeva namenjena zunanji uporabi jo lahko daš tudi ven - na kakšen drog ali drugačen nosilec. Kolikor se spomnim so zraven tudi 2 daljše vezice s katerimi vse skupaj pritrdiš.

Je pa enostavno za montirat, ker ima PoE (zraven dobiš power injector). Lepo spelješ data kabel v injector, priklopiš zraven napajanje in od injectorja naprej gre vse po 1 kablu.

d0rK ::

Prosim te samo še, če lahko potrdiš da bo tole delalo:

Jaz bi napravo namontiral na fasado zunanje moje stene. Od tam bi ethernet in druge kable potegnil do očetovega kompa. Torej ta reč bo lahko sprejela wifi signal iz mojega dela hiše in ga potem po ethernet kablu prenesla do očeta? Od vira interneta do naprave ne bo nobenega kabla. Samo siguren si želim biti preden kupim. Prebiram vodič naprave in AP Client Route Mode mislm da je tisto kar iščem.

Res hvala za pomoč.

SimplTech ::

To kar ti rabiš ta zadeva lahko naredi. Kot si že sam ugotovil potrebno je skonfigurirat AP v client način. Navodila so sicer na začetku malo nejasna, a ti predlagam da jih večkrat prebereš in ti bo potem hitro uspelo.

Glede na to, da ti želiš omogočiti internet dostop očetu in da bo AP na njegovi strani deloval kot sprejemnik tvojega Wlan signala, mislim da je treba nastaviti:
1. Operation Mode: AP (In this mode, the device allows wireless communication devices to connect to a wireless network by using WIFI. The Ethernet port and the wireless port both work as LAN ports)
2. Wireless Mode: Client (In Client mode, AP will act as a wireless station to enable wired host(s) to access wireless AP)
3. Nato je potrebno vpisati tvoj SSID in geslo.

Mislim da bi tako moralo delovati.

d0rK ::

Res hvala. Kupim v dnevu ali dveh in če bodo kakšne nejasnosti bom kar tukaj vprašal.

Hvala!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri AP (access point)?

Oddelek: Kaj kupiti
223903 (1850) ToniT
»

Kvaliteten domači router

Oddelek: Kaj kupiti
284327 (2882) blackbfm
»

aes wpa hack.......

Oddelek: Omrežja in internet
282553 (1067) Destilator
»

Domače omrežje - precej veliko

Oddelek: Omrežja in internet
488840 (7139) SeMiNeSanja
»

Switch

Oddelek: Omrežja in internet
345136 (4227) SeMiNeSanja

Več podobnih tem