» »

Težave.... ADSL !

Težave.... ADSL !

connan ::

Živjo ! Vem, da mogoče ponavljam vprašanje, vendar vas prosim za pomoč !

Imam windowse XP pro v PC imam na mat. plo. Abit AT7 Max mrežno kartico Realtek RTL8139/810X FAMILY PCI FAST ETHERNET NIC
in seveda adsl modem.

Problem pa je v tem, da ko grem na internet mi IE 6 cca. po 1 minuti delovanja vedno zamrzne. Spodaj v opravilni vrstici pa mi še vedno kaže, da sem on-line, čeprav iz serverja ne dobivam nobenih podatkov.

Ko prekinem povezavo ADSL in jo poskusim znova vzpostavit mi to ne uspe več.
Pomaga le da naredin ponovni zagon računalnika !

Gonilniki za mrežno kartico so novi in imam naložen Win XP SP1.

Zanima me, če ma kdo podoben problem in kako ga odpravit ?

PLEAS !
connan@email.si
  • spremenil: connan ()

Tr0n ::

Tak kot si opisal je lahko marsikaj. Rabimo bolj podrobne informacije o racunalniku etc... Si ze probal poklicati na ADSL tehnicno pomoc? Kaj so ti tam svetovali?

connan ::

Nisem strokovnjak, če potrebujete podatke, povej točno katere, pa bom napisal.
Na SiOL-u nimajo pojma, samo ponavljajo iste nasvete in nič drugega. Saj veš sam kako je !

Tr0n ::

Predvidevam, da uporabljas kar WinXP PPPoE gonilnik oz. protokol za dostop do interneta? Si probal RASPPPOE? Lahko resi marsikateri problem :).

To ti dela ze od vsega zacetka ali sedaj pred kratkim?

connan ::

Od začetka, od 20.12.2002, ko so mi montirli ADSL in od takrat ta ne dela #pravilno#.
* probal RASPPPOE 0.96.
ISTO, NE DELA PRAV !

Gandalfar ::

dej odklop adsl pa probi mal IE uporabljat .. browsanje kaksnih lokalnih strani, pa poglej ce se ti zadeva usuje.

Potem pa si downloadi mozillo pa se z njo probi. Hkrati pa si nastavi naj ti winsi ne uporabljajo IE. Pomojem je to sw problem z IE in nima veze z PPPOE oz. driverji..

connan ::

Mislim, da ni problem z IE.
Recimo sem ob povezavi ADSL probal opraviti download antvir. update za Norton Antivirus, pa je isto, cca. po 1 minuti, ne dela več. Kot da bi gdo pipco zaprl !
Če odklopim in ponovno vspostavljam ADSL zvezo mi tega ne naredi in mi čez čas javi napako 678.

Gandalfar ::

kul .. kdo ti napako javi .. poglej kaj pomeni

connan ::

Kdo mi jo javi ne vem! Windowsi (Ne znam pogledat, kdo)

Na kratko pomeni >Odpiranje vrat ... napaka 678>

Sumo ::

Moj bratranec je imel zelo podoben primer kot ti. Probala sva 3 razlicne 100mbit-ne mrezne kartice, vendar brez uspeha. Nato pa sva probala eno prastaro 10mbitno kartico in glej ga zlomka, ADSL od takrat naprej deluje brezhibno.

Gandalfar ::

zanimiv, dej mi povej ce mas kaksen firewall gor

connan ::

Vse požarne zide sem ugasnil !

Ta ponedeljek sem na PC-ju naredil čistko "format C:" in nato na frišno naložil WinXP. Takoj sem probal vspostaviti povezavo ADSL in po cca. 60 sec. odklop !
Zgleda tako, da se kar naenkrat ustavi dostava podatkov, čeprav "zveza?" še vedno laufa. Nato prekinem povezavo in poskušam znova mi to nikoli ne uspe in zato moram resetirat PC.
Šele ko resetiram mi povezavo z ADSL za nekaj časa vzpostavi in nato ponovno KONEC !

Sedaj opažam tudi, da mi je že kar nekajkrat zamrznila tudi vsa mašina. ....

Mogoče se tudi hardware krega !

HELP !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: connan ()

azeed ::

Na tvojem mestu bi poskusil z drugim modemom.

Sicer pa... saj ne da imaš slučajno inštaliranega siolovega clienta? Tisti namreč ne deluje pod xpji - dokler tega nisem vedel sem ga poskusil uporabiti in mi je sistem deloval podobno kot v tvojem primeru.
You gotta say YES to another excess!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: azeed ()

Tr0n ::

Zanimivo. Jaz bi dal iz kompa ves hardware, ki ga ne potrebujes in probal se enkrat. Ali pa kak drug sistem razen WinXP. Tezko vedet, kaj bi to lahko blo. Samo ce ti vsa masina zmrzne je problem verjetno kje drugje.

connan ::

Ne tistega CD-ja nisem nikoli uporabil za inštalacijo na WinXP in je končal v smeteh! JEZA!

A je možno, da je prišlo do IRQ konflikta. Recimo na istem IRQ 11 imam grafično Reforce 4 4200 in onboard Realtek Ethernet "modem" ???

Trupl0 ::

mene pa zanima kako nej usposobm adsl na win98....k neki piše TCP not installed pa še neki
If you are going through Hell, keep going !

Gandalfar ::

hm, a potem imas default nalozen sistem, do interneta dostopas preko WinXP pppoe clienta in ti vse skupaj ne dela?


Nuclear_> 080 1000

Tr0n ::

connan: hmm, cisto mozno. Kaj imas v BIOSu vklopljen ACPI? Ker ce prepustis nastavitev IRQjev sistemu, lahko pride do podobnih tezav. Probaj izklopit ACPI in sistem na novo instalirat.

Nuclear_: probaj instalirat RASPPPoE gonilnike.

Sumo ::

connan kaj ko bi poslusal moj nasvet in poskusil se s kaksno 10mbitno mrezno kartico?

connan ::

V BIOSu imam stalno vklopljen ACPI in ga ne morem izklopiti, imam pa dve možnosti S1(POS) in S3(STR), kar pa ne bom spreminjal in pustil defalt na S1.

Kaj je onboard mrežna kartica plug and play naprava ? Baje se sistemi, ki podpirajo ACPI (WinXP) kregajo z ON plug and play nastavitvijo v BIOSIH ?!

Tr0n ::

To ne vem, ampak ACPI se bi ti moral dat izklopit. Hmm, a to mrezno, ki jo uporabljas je onboard?

Airskull ::

a ste probal pri tcp/ip gonilniku vaše mrežene nastavit lokalni ip?
No če niste si poglejte navodila(ki ste jih dobili ob cd-ju adsl) in si preberite kaj piše pri 10 koraku navodil za adsl odjemalca. Men je to rešil problem ki sem ga mel z zamrzevanjem.

Poročajte če deluje.
Every word of this is a lie, and my readers should put no trust in it at all.

connan ::

Probal in tcp/ip gonilnik mrežene kartice sem natavil lokalni ip 192.168.1.1, pa nič?

Zgleda, da imam nek notranji konflikt (Mrežna kartica in ??? ) saj mi sedaj kar pogosto računalnik zamrzne.

A mogoče kdo v kako se lahko preveri mrežna kartica, če ta seveda pravilno deluje ?

p.s.
Nazadnje sem z povezavo ADSL preko MS Media Playerja poslušal radio celih 8 minut, pol pa FRIZZZZZ !

OrkAA ::

jest sm meu isti problem kot ti, pa sm ga rešu na tak način, da sm vklopu adsl(pol pa nč surfov po internetu al kej tazga). Sam vkloplen adsl sm meu ene 10 min. Pol je pa normaln delal!

connan ::

orkajecar pa sedaj veš zakaj je tako ???

Imam še eno prošnjo! Imam m.p. Abit AT7 in v BIOSih bi rad dodelil Mrežni kartici samostojen IRQ, ker sedaj si ga deli z grafičnio kartico in je mogoče, da to povzroča blokiranje.

azeed ::

connan, zakaj pa ne poskusiš gor obesit eno drugo mašino ki drugje preverjeno dela? Boš vsaj videl če je napaka res v mašini ali je morda za to kriv modem?
You gotta say YES to another excess!!!

connan ::

Azeed saj to imam tudi v mislih. Bom videl !
Ampak vseeno mi moj računalnik z WinXP in naloženim WinXP SP1, kar pogosto "zamrzuje" !



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Optimizacija ADSL

Oddelek: Omrežja in internet
263412 (2314) CubiX
»

pocasni zagon winXP

Oddelek: Operacijski sistemi
312347 (1802) Lunik
»

ADSL na enem računalniku ne dela

Oddelek: Omrežja in internet
281696 (1389) ali3n
»

nastavitve za ADSL

Oddelek: Omrežja in internet
241401 (936) Wox
»

Gateway NUJEN problem...

Oddelek: Programska oprema
101038 (829) matic

Več podobnih tem