» »

Kako lahko namestim Win 7 da mi ostanejo vsi podatki

Kako lahko namestim Win 7 da mi ostanejo vsi podatki

programercek ::

Imam težave pri namestitvi Win 7. Enkrat se mi je že zgodilo, da so Win 7 zbrisali celoten disk in sem izgubil veliko pomembnih podatkov.
Kako namestim Win 7, da mi vsi podatki ostanejo (vsi maili v pošta windows, in kontakti) ter vsi podatki na diskih.

Lp

darkolord ::

Ostanejo podatki od kje?

programercek ::

imam že win 7 gor zdaj nekaj štopa želim samo sistem zamenjat in da vse ostane enako kot je bilo. disk, pošta,itd...

TOP ::

Disk razdeliš na dve particji in podatke daš na drugo particjo kot je sistem.Na tisti particji ki maš Windowse bo pa vse šlo in je treba na novo razne programe in igre,drugače ne gre.

Cold1 ::

Če imaš normalen namestitveni medij, ti le ta ne bo sam od sebe zbrisal ničesar - zamenjajo se zgolj mape Windows, Program Files in Users, ki se jih premakne v mapo Windows.old (svoje podatke tako najdeš v Windows.old\Users\Staro uporabniško ime) in ustvari nove.

---------------------------------

Če želiš ohraniti trenutno stanje, pa (v Oknih) daš namestitveni medij v računalnik, počakaš da se prikaže dialog in izbereš nadgradnjo (in-place upgrade - Okna 7 nadgradiš na Okna 7), vsi programi, nastavitve, itd. se bodo ohranili.


Ker pa nesreča ne počiva pa velja, da moraš vedno imeti varno kopijo podatkov s katero si pomagaš če narediš napako ali če pride do napake v delovanju.

TOP ::

In s tem ne bo na koncu naredu nič.Najbolje je vse na novo če hočeš da deluje,kot mora.

solatko ::

Potegni dol program Advanced systemcare in počisti okna. Windows 7 je drugačen OS kot je bil XP, ne rabiš na novo instalirat, samo vsake toliko malo počistiš nesnago (razne igre, coocki-je, poštimaš kaj se ti ob zagonu štarta, z uninstaller-jem (ravno tako v tem programu) odstraniš vse programe, ki jih ne rabiš, fix-iraš razne napake in to je vse).
Kar je same Microsoft-ove navlake, pa vista in w7, sama odstranita nepotrebne stvari.
Od kar imam na enem sistemu Visto (cca 3 leta) in na drugem w7 (cca 2 leti) še nisem na novo instaliral sistema, pa imam razna testiranja (cca 200 različnih programov), množico instaliranih in odstranjenih programov......., sistem je na obeh še vedno enako dobro odziven, je pa res, da zagon upočasnijo vsi programi, ki iščejo povezave, pregledovalniki, ki sistem nadzirajo ob zagonu....., zato, naštimaš, da se te programi zaženejo potem, ko je desktop že odziven in lahko računalnik uporabljaš normalno.

Skratka, ni nobene potrebe po novi instalaciji, razen, v primeru, če hočeš it iz 32 bit, na 64. Drugače pa samo počisti, če sam ne znaš, verjetno zna to narediti kak kolega.
Delo krepa človeka

programercek ::

tudi jaz se strinjam. win 7 so najboljši sam moraš met licenčne. 3 leta jih imam gor brez težav delajo. zdaj se sam mal jebe ker mam tolko programov. itak sem že vse naložil na drug rač tko da lahko tudi vse zbrišem. problem je ker sem inštaliral gor partition 8 in napiše da ne deluje na win 7. sedaj ne morem niti particij naredit. rabim 3 particije:
eno za win7 100gb, drugo za programe moje podatke 200gb in tretjo 50gb za linux.
če poskušam z partition ne gre ker ni za win 7.

solatko ::

Delo krepa človeka

Icematxyz ::

Saj pa lahko razdelke urejaš v Windows 7 brez dodatne programske opreme (Disk Management)?

Spremeniš velikost razdelka in dodaš nove razdelke in tako naprej seveda.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nadgradnja Windows 10 (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8726107 (21227) R1710
»

Kako zagnati instalirane programe v Windows.Old direktoriju?

Oddelek: Operacijski sistemi
81153 (996) mihl
»

Pozabljeno geslo na windows accountu (mogoče servis)

Oddelek: Pomoč in nasveti
151395 (1123) Cold1
»

windows xp upgrade to windows 7

Oddelek: Pomoč in nasveti
452737 (2293) bluefish
»

Windows 7 Service Pack 1 še letos? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
6516244 (14163) noraguta

Več podobnih tem