» »

behringer epx3000

behringer epx3000

djensi ::

Pozdravljeni ali ima kdo omenjen ojačevalec ali pa kakšnega iz te serije?

Ker me nekaj zanima, na sprednji strani so 4 lučke za vsak kanal in sicer piše zraven lučk -20, -10, 0, limit. Kaj pomeni ta limit? Meni se zdi da je to kakor CLIP, ali se motim? Samo zakaj potem nikoli ne pride do te lučke LIMIT, vedno mi utripata največ -20 in pa -10, nula redkokdaj posveti. Pa četudi dam GAIN na max. Pa sem probal z več zvočniki že. Mi pa modro zasvetita LIMIT lučki ko prižgem ali ugasnem AMP. Te lučke mi gorijo tudi ko zvočnika nimam priklopljenega in navijem GAIN, a je to normalno? Ker pri CLIP lučki je tko da je odvisna od zvočnika. Ker v navodilih piše da naj bi bila tisto LIMIT kakor CLIP.

Kašna ideja kaj bi bilo to?

Pa še na zadnji strani imam en gumb, LIMITER ON/OFF, kdo ve kaj to pomeni oz. čemu služi?

djensi ::

Še link do uradne strani
http://www.behringer.com/EN/Products/EP...

Bi bilo pa super če ga kdo ima, pa da bi probal pri sebi kako je z to lučko.

Ker jaz imam občutek kot da bi bilo nekaj pokvarjeno, ne vem no, lahko da se motim

djensi ::

zdej sm priklopu gor en mali zvočnik, navil do konca, membrana zgleda k da jo bo pretrgal, clip pa ne posveti...

Spajky ::

Limit ni enako clip; clip posveti, ko že gre AMP v clip, limit pa poskrbi, da Amp ne gre tako hitro v clip (komprimira špice, zmanjša ojačenje ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Goran's Blog ::

Limit je zaščita ja katera bi se morala vklapjati pri preobremenitvi!

djensi ::

Se prav če je limit vklopljen, je lahko GAIN na max pa bi se mogu ojačevalc sam tok zmanšat da ne skuri zvočnika?

Kdaj nej bi pa ta lučka kej posvetla? V katerem primeru?

Ker v navodilih piše da moram met GAIN na tok da ta lučka vsake toliko utripne, da bi pa svetla pa se ne sme ;) sam men še ni nikol utripnlna

Goran's Blog ::

djensi je izjavil:

Se prav če je limit vklopljen, je lahko GAIN na max pa bi se mogu ojačevalc sam tok zmanšat da ne skuri zvočnika?DA

Kdaj nej bi pa ta lučka kej posvetla? V katerem primeru?Posveti če pride do preobremenitve.

Ker v navodilih piše da moram met GAIN na tok da ta lučka vsake toliko utripne, da bi pa svetla pa se ne sme ;) sam men še ni nikol utripnlna

Manj sveti bolje je ker tisto je zaščita kot sem rekel za preobremenitev.Se pravi če preveč volumna daš itd...

djensi ::

Oprosti samo mckmck, a ti prebereš kaj jaz napišem? Ker to kar ti meni govoriš jaz že vse vem...

Mene zanima zakaj mi nikol ne utripne tut če je GAIN do konca k po pravilih bi mogl, ker mam vse do konca na kompu na ojačevalcu in da nebi bilo ni popačenja? Mal čudno. Razn če se je kej pokvarl...zato me pa zanima če ma še kdo ojačevalec iz te serije da bi mi povedal kako dela pri njemu?

Goran's Blog ::

djensi je izjavil:

Oprosti samo mckmck, a ti prebereš kaj jaz napišem? Ker to kar ti meni govoriš jaz že vse vem...

Mene zanima zakaj mi nikol ne utripne tut če je GAIN do konca k po pravilih bi mogl, ker mam vse do konca na kompu na ojačevalcu in da nebi bilo ni popačenja? Mal čudno. Razn če se je kej pokvarl...zato me pa zanima če ma še kdo ojačevalec iz te serije da bi mi povedal kako dela pri njemu?

Potem ti je šla zaščita v maloro.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup ali ne avtoojačevalca

Oddelek: Zvok in slika
181942 (1610) steev
»

Dobra masa avto ojačevalca

Oddelek: Zvok in slika
496990 (5516) Scorpia
»

dovoljena meja obremenitve zvočnikov

Oddelek: Zvok in slika
4610361 (8307) čuhalev
»

Priklop radio stolp zvočnikov na avtoradio

Oddelek: Na cesti
214897 (4481) jest10
»

Ojačevalec Vox XQ-140

Oddelek: Zvok in slika
103634 (3450) Padly88

Več podobnih tem