» »

Katera fakulteta?

Katera fakulteta?

KK44444444 ::

Dober večer, sem dijak Ekonomske Gimnazije Koper in naslednje šolsko leto grem na fakulteto. Zanimajo me 2 in sicer, Univerza za inf. in Filozofska fakulteta. Na filozofski me zelo zanima anglistika, pa tudi soc. in psihologija. Kaj se najbolj splača za prihodnost? Hvala. Inf. me pa zanima ker se sam ukvarjam z računalništvom. :)

Aston_11 ::

Za prihodnost se ti ne splača nič, oziroma tisto, kjer boš zaposljiv.

KK44444444 ::

Kar sem hotel vprašati je kakšna je fakulteta za inf.? Če kdo obiskuje.. in kakšna filo.?

gendale ::

fakulteta za inf?

misliš fakulteto za rač in informatiko?
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Adrijan0 ::

Če bi še enkrat izbiral se nebi upisal tja.

Marat ::

ja bolj se ti (čisto na splošno gledamo) itak splača FRI (računalništvo/informatika). Sociologija se ti definitivno ne splača, anglistika tudi bolj ne kot ja. Psihologija verjetno zna biti perspektivna (ampak po moje ne tako zelo kot računalništvo), vendar je težko priti gor.

Kje se pa sploh vidiš v lajfu? Vem da je to težko (realno) ocenit pri teh letih, ampak vsaj približno... kaj bi rad od življenja? :)

KK44444444 ::

Marat je izjavil:

ja bolj se ti (čisto na splošno gledamo) itak splača FRI (računalništvo/informatika). Sociologija se ti definitivno ne splača, anglistika tudi bolj ne kot ja. Psihologija verjetno zna biti perspektivna (ampak po moje ne tako zelo kot računalništvo), vendar je težko priti gor.

Kje se pa sploh vidiš v lajfu? Vem da je to težko (realno) ocenit pri teh letih, ampak vsaj približno... kaj bi rad od življenja? :)


Hmm, od življenja res še sam ne vem. Zelo, zelo me zanima astronomija kot taka ampak take smeri ni. Ker sem dober z informatiko, sem razmilšljal it neki tazga. Bilo kaj v tej smeri. :) Tud igrce bi delal če službo dobim :)

Mavrik ::

Am, astronomija je jasno na FMF/Fizika
The truth is rarely pure and never simple.

dark_coffee ::

Kateri faks moraš sploh študirati, da te zaposlijo pri NASI? :D

Marat ::

odvisno kaj bi ti bil pri nasi, a znanstvenik al hišnik? >:D

Meizu ::

Sam sem trenutno 1. letnik FRI VSŠ in ne vem kaj naj rečem... Saj je zanimivo ampak takšne fail organizacije pa še ne. Nisem dosti tu je pa že prišlo do primerov, ko profesor sploh ni vedel za primere iz naloge, ki jo je sestavil asistent.

Sama organizacija prijav na kolokvije je katastrofa, na ene se prijavljaš prek eštudenta, na druge prek učilnice, rezultate za nekatere predmete izveš na eštudentu, za druge spet na učilnici... Nekateri objavljajo obvestila na študentski mejl, ki ga prejmeš ob registraciji id številke, spet drugi objavljajo kar prek učilniškega foruma...

Uglavnem več iznajdljivosti potrebuješ, da sploh veš kaj se kje dogaja, kot pa dejansko odpisat kolokvij/izpit pozitivno.

Računalništvo je zelo dobičkonosna stvar, sem pa sam osebno trenutno v dvomih, ali sem se pravilno odločil al ne. Nekako ni to tisto, kar sem pričakoval da bo. Pa navadit se boš moral, da imaš vse dejavnosti na faksu popoldan, pa tudi kakšen dan od 8 zjutraj, pa tja do 18.00, 19.00. Pa vedno se potrudijo, da so kolokviji očitno ob osmih zvečer. Ogromno pa pomaga, če prihajaš iz računalniške srednje. Kolegi računalničarji bojo po mojem mnenju prvi letnik Frija lahko kar gladko prešpricali, saj je le ponovitev srednje.

Asistenti so kul, odvisno pa kerega vzameš. Eni boljše razlagajo, drugi so tam bolj ali manj za okras. V našem letniku matematika bolj šepa, ker smo naleteli na Kudryavtsevo. Nimam nič proti njej, je več kot očitno mojster svoje stroke, ampak razlaga v ukrajinskem naglasu, tako da jo nič ne razumeš, po tabli piše pa tako, da ne vidiš nič.

Kaj je še kaj takšnega... Aja, po novem bolonjskem študiju ne šparajo z domačimi nalogami, ki so pa obvezne (poleg pozitivnih kolokvijev) za udeležitev na izpitu. Manjkajo ti lahko največ dve nalogi na predmet. Za nekoga, ki ni prišel iz računalniške srednje šole, je vsaj prvi letnik FRIja več kot očitno en no life year.
Več kot to pa glede na trenutne izkušnje ne morm povedat.

Edit 1,2: Typo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

Smurf ::

dark_coffee je izjavil:

Kateri faks moraš sploh študirati, da te zaposlijo pri NASI? :D

Jaz sem studiral elektrotehniko in imam za sabo ze projekta z NASO in ESO sicer na dveh relativno razlicnih podrocjih. Vendar priznam, da je bilo veliko od tega splet okoliscin in ne nek osebni cilj. Mozna podrocja bi pomojem bila se strojnistvo, racunalnistvo, kaksna matematika ali fizika.

Drugace pa kolikor sem se pogovarjal z Nasinimi inzenirji je tam trenutno precej kriza, ker drzava mocno krci proracun in v zadnjem casu predvsem odpuscajo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

FRI - UNI ali VSŠ (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
6420505 (16915) SimplyMiha
»

Srednja šola za računalništvo in elektroniko

Oddelek: Šola
277000 (6411) amacar
»

FERI vs FRI (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
5517736 (14223) Hardstyle
»

FRI

Oddelek: Šola
202563 (1768) tx-z
»

Prestop iz gimnazije na fak. za racunalnistvo & INF

Oddelek: Šola
91419 (1220) F2_Silberpfeil

Več podobnih tem