» »

cena osebne izkaznice

cena osebne izkaznice

1
2
»

Furbo ::

Mr Hilter je izjavil:

A če se sam slikaš in sprintaš gre?


Gre ja, ko se boš gor in dol vozil po dovozu v plastičnem avtku.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Mr Hilter ::

Furbo je izjavil:

Mr Hilter je izjavil:

A če se sam slikaš in sprintaš gre?


Gre ja, ko se boš gor in dol vozil po dovozu v plastičnem avtku.


He he.

Veliko nas ima doma sposoben fotoaparat, foto papir + barvni tiskalnik.
Zakaj bi plačevač €€€, pa še frizuro ti ne zjebe veter :)

blackbfm ::

Ki seveda ne velja za osebno.


In kaj točno je problem? Na netu piše:

"Vlogi morate priložiti eno fotografijo velikosti 3,5 x 4,5 cm, ki mora kazati vašo pravo podobo oziroma ustrezno potrdilo fotografa o izdelani e-fotografiji."

Par let nazaj sem si doma printal pa ni bilo nobenega problema, nevem zakaj bi bil zdaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

M1_Abrams ::

destroyer2k je izjavil:

M1_Abrams je izjavil:

bajsibajsi je izjavil:

Zato da ti ni treba povsod vlaciti s seboj potni list, saj voznisko dovoljenje ni enako kot osebna izkaznica oz. potni list.

To mi je tudi rekel uradnik na upravni enoti. Da voz. dovoljenje ni osebni dokument. Potem sem ga pa vprašal kak to da vse povsod velja kot osebni dokument samo pri njih ne. Verjetno zato da želijo da imaš vse(voz. dovoljenje, potni list in osebno izkaznico) in so potem srečni da več denarja poberejo.


Na upravni enoti je imel cisto pravilno, ker po zakonu za rabis osebni dokument ali potni list za te stvari. Ce mislis da upravna samo denar hoce pa pojdi na banko in probaj zapreti ali odpreti racun z voznisko novo ali staro pac vseeno je in bos videl, da bodo ti enako povedal.

Ni res. Z voz. dovoljenjem sem lahko odprl bančni račun.
PHP & MySQL

delavec44 ::

St235 je izjavil:

delavec44 je izjavil:

Erm, osebna stane 19,02 EUR. Vsaj pozanimali bi se lahko preden poskušate racionalizirati nepotrebne stroške. Z drugimi besedami, ja raje grem na pivo ;)


18,77€, če smo natančni. Skupaj z slikanjem bomo počasi prilezni do enega piva na leto. Pa še to laško v lokalni beznici, da si ne bo kdo kaj preveč domišljal.


Priznam. Pozabil sem pa dodati, da moraš to ceno + slikanje računati tudi vsakič ko zamenjaš stalno prebivališče. In tudi če bi bila dražja ali cenejša to sploh ni važno v debati poskusa racionalizacije meni nepotrebnega stroška v primeru, da že imam drug osebni dokument. Še posebno ker bomo morali po novem še vozniško menjati na 10 let.

gslo ::

najrajš hočejo od fotografa, ker on že ve kakšne pogoje mora slika izpolnjevat, da je veljavna za osebni dokument. če imaš doma vse kar rabiš, da prineseš tja fotografijo z enobarvnim ozadjem, brez odbojev svetlobe, pokrival, iz "legalnega" kota in tako naprej, ti ne bo noben težil. slika iz morja pač ne pali. :P

Invictus ::

V tem času ko brezplodno razpravljate(mo) o dragih dokumentih, bi lahko denar za njih že zaslužili ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

delavec44 ::

Saj služimo oz. smo v službi (vsaj jaz). Slo-tech je bolj za intermezzo.

In sploh ni problem, da ne bi imeli denarja za vse te dokumente samo neumno se mi zdi, da nas država na vsakem koraku obira za nepotrebne stvari. Seveda se pa vsak zase odloči.

blackbfm ::

najrajš hočejo od fotografa, ker on že ve kakšne pogoje mora slika izpolnjevat, da je veljavna za osebni dokument. če imaš doma vse kar rabiš, da prineseš tja fotografijo z enobarvnim ozadjem, brez odbojev svetlobe, pokrival, iz "legalnega" kota in tako naprej, ti ne bo noben težil. slika iz morja pač ne pali. :P


V bistvu jih boli k. Če slika ne odstopa od tistga kar ti fotograf naredi in vsaj približno zgleda ok, jo vzamejo. Saj pravim jz nikol nisem mel nobenih problemov. Še sebe sem mal pofotošopu :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

St235 ::

delavec44 je izjavil:

Saj služimo oz. smo v službi (vsaj jaz). Slo-tech je bolj za intermezzo.

In sploh ni problem, da ne bi imeli denarja za vse te dokumente samo neumno se mi zdi, da nas država na vsakem koraku obira za nepotrebne stvari. Seveda se pa vsak zase odloči.


V bistvu državi dol visi za to al imaš osebno ali ne. Vsak se pač sam odloči. Imet moraš osebni dokument, kaj točno je pa tvoja stvar.

delavec44 ::

Govorim samo zato, ker jih evidentno noče združiti v eno kartico.

metalc ::

Ker že dolgo nisem bil na fizični UE, bi kar tukaj vprašal, kako se lahko plača za izdelavo dokumenta (konkretno PL): z gotovino ali tudi s karticami? Ali ob morebitnem negotovinskem plačilu udarijo še kakšno provizijo?

noker ::

Tudi s karticami. Glede provizije ne vem.

Rippy ::

Meni je osebna potekla leta 2007 in sem jo šele mesec dni nazaj zamenjal. Sem pa vedno tudi potni list vlekel s sabo, kar je včasih malo nerodno.

tlozej ::

Poleti plačal s kartico, provizije ni bilo.

LP

matter ::

Jaz sem pravkar uredil osebno.

Cena je 19€, ker pa se mi je mudilo sem moral doplačati dodatnih 9€ za hitro izdelavo.

Na občini sem bil 10.1 ob 12:00 , uredil sem v 4 minutah. Osebno pa sem prejel naslednji dan (11.1).

Vsekakor pohvale za hitro izdelavo in tudi čas urejanja na občini je povsem minimiziran. Vrste ni bilo :)
Grem basket pa bom neloke metal
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izdelava osebne izkaznice, če so vsi dokumenti potekli (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12226817 (17793) mihapc123
»

Potni list vs. osebna izkaznica?

Oddelek: Loža
267272 (5851) NotSpecial
»

Polog gotovine problem (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7715761 (13777) zavajon
»

Bela hiša želi uvesti zaupanja vredne spletne identitete

Oddelek: Novice / Zasebnost
3713070 (11034) SkipEU

Več podobnih tem