» »

Mehanska tipkovnica

Mehanska tipkovnica

««
54 / 58
»»

Tilen88 ::

Osebno ne bi uzel nič od UVI :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tilen88 ()

PrimozR ::

Ker?

Vanadium ::

Možno da zato, ker pač ni brand name isto kot red dragon. Tudi sam sem bil brand name whore pa sem za foro kupil red dragon miško pa slušalke ker so bile znižane. Kurc po 2 letih se še kar držijo in celo bolje od kakega razer, logitech ter tudi mad catz ipd... Sam doma uporabljam neko lenovo tipkovnico medtem, ko se mi prah nabira na Alienware AW510K, ker nima slo layouta...

Lonsarg ::

Jaz sem pa res zadovoljen z Keychron, to da je še cena bolj normalna od raznih premium brandov je zgolj dodatni plus.

Aja tvegal sem pa sem kupil Low Profile "Early Bump Tactile" in sicer Mint: https://www.keychron.com/products/low-p... . In zadeva je res točno to kar rabim, v nasprotju z običnimi tactile ima ta bump takoj na začetku, torej ko prst gor položiš je takoj trda in to mi je res kul.

MH0 ::

Lonsarg je izjavil:

Jaz sem pa res zadovoljen z Keychron, to da je še cena bolj normalna od raznih premium brandov je zgolj dodatni plus.

Aja tvegal sem pa sem kupil Low Profile "Early Bump Tactile" in sicer Mint: https://www.keychron.com/products/low-p... . In zadeva je res točno to kar rabim, v nasprotju z običnimi tactile ima ta bump takoj na začetku, torej ko prst gor položiš je takoj trda in to mi je res kul.

Ampak nima naših tipk. :-(

Lonsarg ::

Če se boš obsodil na Slovenske boš celo življenje trpel slabo izbiro.

Jaz sem se sprijaznil z Nemškimi (tudi vse laptope naročam iz Nemčji) in jih uporabljam brez nalepk, ker imajo Nemške 99% tipk istih. Nemški ISO pa obstaja K3 (Mint tipke treba naročit ekstra): https://www.keychron.com/collections/ke...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

lolipop2 ::

Ne vem, zakaj Funtech nima več SLO tipk za DasKeyboard tipkovnice. Jaz sem jo dobil pri njih... pa sicer upam, da mi drži še lep čas, ker je nimajo več v ponudbi.

Master_Yoda ::

Lonsarg je izjavil:

Jaz sem pa res zadovoljen z Keychron, to da je še cena bolj normalna od raznih premium brandov je zgolj dodatni plus.

Aja tvegal sem pa sem kupil Low Profile "Early Bump Tactile" in sicer Mint: https://www.keychron.com/products/low-p... . In zadeva je res točno to kar rabim, v nasprotju z običnimi tactile ima ta bump takoj na začetku, torej ko prst gor položiš je takoj trda in to mi je res kul.



Jaz imam 2* K5 z banana switchi, ampak mi tipkovnica na sihtu ima probleme z bluetoothom - se disconnecta, tipke se ponavljajo, etc. Z domaco se mi to zgodi tu pa tam ampak dosti redkeje. Kak je kaj pri tebi BT ?
Dovie'andi se tovya sagain.

Lonsarg ::

Jaz sem kar na kablu, tipkovnice nekako ne premikam toliko kot miske da bi me zanimal wireless.

bbbbbb2015 ::

bajsibajsi je izjavil:


Uvi Pride. Vse drugega bo drazje ali slabse (ali pa ne obstaja).


Sem uporabnik mehanskih tipkovnic že 20+ let. Idealno bi sicer bilo, če bi tipkovnica bila siva (s črnimi napisi). Ampak, kdo dela tole:
https://uvi.gg/sl/izdelek/mehanicna-tip...

a je to iz Aliexpresa, narejeno v Sloveniji, narejeno na Kitajskem in prlagojeno v Sloveniji? Ker glede cene je v redu. Ne rabim tipk s klobaso. Normalne rabim.

Glede switchev nimam izkušenj z opto-električnimi, samo zgleda v redu. Ali ima kdo to tipkovnico?

Zgodovina sprememb…

netopypy ::

resnično vam je odsotnost naših znakov tako pomembna?
meni ni, na pamet vem, kje so črke in če je slo/ger/eng, preklopim 'kontekst'.
v bistvu sem raje, če nima slovenskih znakov, da ni dolgčas pri tipkanju
:))

MH0 ::

Pa saj ne gre samo za čšž.

_Denny_ ::

@bbbbbb2015: kitajska, prilagojena za naš trg (naši znaki, velik enter). Pride V2 je razmeroma nova stvar (tam 2-3 mesece staro se mi zdi), tako da je verjetno tu noben nima. Vsi, ki priporočamo UVI, imamo https://www.mimovrste.com/gaming-tipkov...

Podroben opis uporabnika Silver imaš tu https://slo-tech.com/forum/t503518/p692...

--------------

@hornytoad: bi bilo lepo, če bi se šlo samo za šđčćž...problem so znaki, ki jih dobiš z raznimi kombinacijami Alt Gr (npr. ~^°`´) in pa tudi Shifta ($%&). Sam sem že skoraj 30 let prilepljen najmanj 12h/dan pred PC in se s temi še vseeno "lovim", ko je treba napisati temperaturo, procente, potenco ali pa približno. Z ANSI layoutom je tudi veselica, ko si celo življenje navajen na ISO in potem podzavestno namesto ž-ja pritiskaš enter.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

Lonsarg ::

Ja če ni ISO je hudič, ampak med DE ISO in med SI ISO pa je glavnina istih.

Jaz samo za te vem na pamet da so drugačni na DE ISO od naših: čšž^'{}[]@\|, drugi bodisi niso drugačni bodisi jih ne uporabljam, to je zgolj dobrih 10 znakov, to se že navadiš (enkrat sem tudi reševal z mikro-vogalnimi-nalepkami kjer zgolj v vogalu dodaš te znake, glavnino tipka pa ostane nepokrite, da ne pokvariš izgleda, ampak sedaj si raje teh 10 zapomnim).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

netopypy ::

_Denny_ je izjavil:

@hornytoad: bi bilo lepo, če bi se šlo samo za šđčćž...problem so znaki, ki jih dobiš z raznimi kombinacijami Alt Gr (npr. ~^°`´) in pa tudi Shifta ($%&). Sam sem že skoraj 30 let prilepljen najmanj 12h/dan pred PC in se s temi še vseeno "lovim", ko je treba napisati temperaturo, procente, potenco ali pa približno. Z ANSI layoutom je tudi veselica, ko si celo življenje navajen na ISO in potem podzavestno namesto ž-ja pritiskaš enter.

verjetno to veste, da v windowsih lahko instaliraš različne layoute tipkovnic in spotoma z dvema tipkama preklapljaš na slovensko tipkovnico? četudi ni narisanih slovenskih glifov na tipkah - jaz delam tako, ker pač slučajno na pamet vem za te posebne znake po N letih za računalniki, ki jih uporabljam... so še workaroundi, od ekranske tipkovnice, datoteke s posebnimi znaki za copy/paste, pomnjenje ascii kod...

prav tale tipkovnica (spodnji robovi tipk par mm nad ohišjem) nima čšž in ostalega, ampak samo shift+alt za ciklanje med layouti - ni idealna ali univerzalna ampak deluje kljub temu, da mi ne pade misel menjati.

sicer pa, vsake oči imajo svojega pleskarka vsaki prsti imajo svojo tipkovnico in nje nastavitve :-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: netopypy ()

PrimozR ::

Lonsarg je izjavil:

Jaz sem pa res zadovoljen z Keychron, to da je še cena bolj normalna od raznih premium brandov je zgolj dodatni plus.

Aja tvegal sem pa sem kupil Low Profile "Early Bump Tactile" in sicer Mint: https://www.keychron.com/products/low-p... . In zadeva je res točno to kar rabim, v nasprotju z običnimi tactile ima ta bump takoj na začetku, torej ko prst gor položiš je takoj trda in to mi je res kul.

Kolega močno tarna nad nezanesljivostjo BT povezave na svojem Keychronu.

No, po drugi strani se tudi moji Logitechovi (prek dongla) včasih zmeša, se zgodi, da se sploh ne zbudi, včasih pa po prebujanju začne pisati taaaaaaaakooooooleee (ponavlja random črke po tem, ko močno laga). Če ugasnem in ponovno prižgem tipkovnico je pa OK.

Lonsarg je izjavil:

Če se boš obsodil na Slovenske boš celo življenje trpel slabo izbiro.

Jaz sem se sprijaznil z Nemškimi (tudi vse laptope naročam iz Nemčji) in jih uporabljam brez nalepk, ker imajo Nemške 99% tipk istih. Nemški ISO pa obstaja K3 (Mint tipke treba naročit ekstra): https://www.keychron.com/collections/ke...

Nordijski layout je še bolj podoben slovenskemu kot nemški.

netopypy je izjavil:

resnično vam je odsotnost naših znakov tako pomembna?
meni ni, na pamet vem, kje so črke in če je slo/ger/eng, preklopim 'kontekst'.
v bistvu sem raje, če nima slovenskih znakov, da ni dolgčas pri tipkanju
:))

Uuuuuuuuu, kera legenda, zapomnil si si, kje so Č, Š, Ž, Đ in Ć. Kaj pa kak °? Pa ^? Pa [], {}, itd. itd.? Torej tisti znaki, ki jih uporabljaš res redko?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Ganon ::

PrimozR je izjavil:

Uuuuuuuuu, kera legenda, zapomnil si si, kje so Č, Š, Ž, Đ in Ć. Kaj pa kak °? Pa ^? Pa [], {}, itd. itd.? Torej tisti znaki, ki jih uporabljaš res redko?


Jaz nimam naših znakov in jih znam na pamet. Se hitro navadiš.

PrimozR ::

Kar 100 % drži za znake, ki jih potrebuješ 2x na leto, če sploh. Prodajaj te zgodbice komu drugemu.

Jerry000 ::

Me pa nekaj zanima. Kako vi tipkate na tujih layoutih. Recimo želim US layout, kako naj imam ČŠŽ? Se da narediti tako, da ob dolgem pritisku na tipko mi da ponudbo (na primer holdam S in mi ponudi S, Š in nato izberem)? Ali pišete vse stvari brez šumnikov, tudi uradne maile itd?

thramos ::

Ganon ::

PrimozR je izjavil:

Kar 100 % drži za znake, ki jih potrebuješ 2x na leto, če sploh. Prodajaj te zgodbice komu drugemu.


Jaz nisem nič na slabšem, če mi ne verjameš, upam da se tega zavedaš.

Jerry000 je izjavil:

Me pa nekaj zanima. Kako vi tipkate na tujih layoutih. Recimo želim US layout, kako naj imam ČŠŽ? Se da narediti tako, da ob dolgem pritisku na tipko mi da ponudbo (na primer holdam S in mi ponudi S, Š in nato izberem)? Ali pišete vse stvari brez šumnikov, tudi uradne maile itd?


Saj imaš potem v OS izbrano slovensko. Jaz imam britansko postavitev in si potem normalno od črke L desno sledijo Č, Ć in Ž. In pa nad njimi Š in Đ. Ni pa teh oznak na tipkah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ganon ()

netopypy ::

PrimozR je izjavil:

Uuuuuuuuu, kera legenda, zapomnil si si, kje so Č, Š, Ž, Đ in Ć. Kaj pa kak °? Pa ^? Pa [], {}, itd. itd.? Torej tisti znaki, ki jih uporabljaš res redko?

možakar, ne vem, kaj je s teboj, da si tako sarkastično vzhičen, domnevam, da je kaj drugega vzrok... ^ [] {} \ | ~ @ (itd. itd.) dnevno uporabljam, za te še ascii kode vem na pamet. saj mi je neprijetno, da nisem nek lepotec vplivnež gostobesednik, da bi tako služil denar, ampak v mojem fachu se prav ti znaki veliko bolj pogosto uporabljajo kot ćčđšž... še kakšna težava?

Jerry000 ::

thramos je izjavil:

https://eurkey.steffen.bruentjen.eu/

Hm...ne razumem ravno tega, ni nikjer tu šumnikov. Ali pa jaz kaj ne razumem. Lahko prosim razložiš?

pierch ::

Jerry000 je izjavil:

Me pa nekaj zanima. Kako vi tipkate na tujih layoutih. Recimo želim US layout, kako naj imam ČŠŽ? Se da narediti tako, da ob dolgem pritisku na tipko mi da ponudbo (na primer holdam S in mi ponudi S, Š in nato izberem)? Ali pišete vse stvari brez šumnikov, tudi uradne maile itd?

Uporabljam ANSI že celo svoje programersko življenje. Za to je ANSI daleč boljši kot SLO layout za moje pojme in take imam tudi tipkovnice. Posledično za preklop med layout-i uporabljam neko kombinacijo tipk. Mislim, da je v Win default kombinacija Ctrl+Shift.
Pierch

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pierch ()

Jerry000 ::

A to imaš kakšen program posebej? Obstaja kakšen program za to da si lahko šumnike nastavim?

pierch ::

Zakaj bi rabil poseben program? V Win oz. v bilokaterem OS-u, si nastaviš dodatni input language/layout. Potem pa prek kombinacije tipk preklaplaš med njima po potrebi. Sicer to počnem samo takrat, ko res rabim pisati šumnike. Recimo kot sedaj ko pišem to :)
Pierch

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pierch ()

Vanadium ::

PrimozR je izjavil:

Kar 100 % drži za znake, ki jih potrebuješ 2x na leto, če sploh. Prodajaj te zgodbice komu drugemu.


Sem na faksu na vajah imel od žene latop, ki ima US tipkovnico s slo gravuro. Kako sem pičkaril ker simboli niso bili na teh mestih, kot bi morali bit, da sem naslednjič še s full size slo tipkovnico prišel na vaje. Pa nisem neki teleban, računalnik uporabljam že od svojega 5-6 leta, ko je fotr še za časa SFRJ nabavil prvi spectrum... Sam če ne uporabljaš teh dodatnih znakov, ki so drugače razporejeni pol je pač jeba...

Jerry000 ::

Ne vem, nikoli nisem tega rabil ker sem vedno imel SLO tipkovnico. Zdaj imam prvič US in me zanima kak to počnete :). Torej želim samo neko funkcionalnost da lahko na tipko S vežem tudi šumnik Š. Če se to da v win narest, potem super. Edino kar bi prosil je za kakšno usmeritev, kje to najdem, kako se temu reče. Da vem potem poiskati tutorial za to :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

tomlin ::

Najboljša rešitev zame, primerno osvetljena slovenska tipkovnica. Ni potrebe, da bi se zafrkaval z ameriško razporeditvijo tipk in iskal razmetane ostale znake ter simbole.

 Računalniška USB LED svetilka

Računalniška USB LED svetilka

Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

Jerry000 ::

tomlin je izjavil:

Najboljša rešitev zame, primerno osvetljena slovenska tipkovnica. Ni potrebe, da bi se zafrkaval z ameriško razporeditvijo tipk in iskal razmetane ostale znake ter simbole.

 Računalniška USB LED svetilka

Računalniška USB LED svetilka


Da, ampak ne pride v vpoštev to, ker že imam US tipkovnico :) znaki me ne motijo kje stojijo, zanima me samo kako šumnike vpelat na čim boljši UX, torej pod S tipko da je tudi Š, da je neka izbira ali nekaj.

PrimozR ::

netopypy je izjavil:

PrimozR je izjavil:

Uuuuuuuuu, kera legenda, zapomnil si si, kje so Č, Š, Ž, Đ in Ć. Kaj pa kak °? Pa ^? Pa [], {}, itd. itd.? Torej tisti znaki, ki jih uporabljaš res redko?

možakar, ne vem, kaj je s teboj, da si tako sarkastično vzhičen, domnevam, da je kaj drugega vzrok... ^ [] {} \ | ~ @ (itd. itd.) dnevno uporabljam, za te še ascii kode vem na pamet. saj mi je neprijetno, da nisem nek lepotec vplivnež gostobesednik, da bi tako služil denar, ampak v mojem fachu se prav ti znaki veliko bolj pogosto uporabljajo kot ćčđšž... še kakšna težava?

Preslikaj svoje poznavanje oklepajev (predvidevam, da programiraš?) na kaj takšnega, česar ne uporabljaš. Recimo na znake za naglase črk, ala umlauti, ostrivci, krativci in podobno, kar se uporablja v kaki drugi stroki. Gre še tako enostavno? Jih veš na pamet?

Večina ljudi gleda v tipovnico za tipkanje navadnih črk, kaj šele posebnih znakov. Si upam staviti, da niti promil ljudi ne pozna na pamet kombinacij tipk, brez gledanja, za 99 % svojega dela. Presenečen bi bil, če je na svetu kaj veliko ljudi, ki na pamet, hitro, zna pritisniti katerikoli znak, ki ga ponuja tipkovnica (brez da bi gledali).

Legende so na tipkovnicah z razlogom. Nekateri jih pač potrebujejo. Moj 'problem' je pa samo to, da vračam pogled na situacijo. Včasih je fino pogledati kaj dlje od svojih prstov (na tipkovnici).

pierch je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

Me pa nekaj zanima. Kako vi tipkate na tujih layoutih. Recimo želim US layout, kako naj imam ČŠŽ? Se da narediti tako, da ob dolgem pritisku na tipko mi da ponudbo (na primer holdam S in mi ponudi S, Š in nato izberem)? Ali pišete vse stvari brez šumnikov, tudi uradne maile itd?

Uporabljam ANSI že celo svoje programersko življenje. Za to je ANSI daleč boljši kot SLO layout za moje pojme in take imam tudi tipkovnice. Posledično za preklop med layout-i uporabljam neko kombinacijo tipk. Mislim, da je v Win default kombinacija Ctrl+Shift.

Win+Space.

Vanadium je izjavil:

PrimozR je izjavil:

Kar 100 % drži za znake, ki jih potrebuješ 2x na leto, če sploh. Prodajaj te zgodbice komu drugemu.


Sem na faksu na vajah imel od žene latop, ki ima US tipkovnico s slo gravuro. Kako sem pičkaril ker simboli niso bili na teh mestih, kot bi morali bit, da sem naslednjič še s full size slo tipkovnico prišel na vaje. Pa nisem neki teleban, računalnik uporabljam že od svojega 5-6 leta, ko je fotr še za časa SFRJ nabavil prvi spectrum... Sam če ne uporabljaš teh dodatnih znakov, ki so drugače razporejeni pol je pač jeba...

This.

Jerry000 je izjavil:

Ne vem, nikoli nisem tega rabil ker sem vedno imel SLO tipkovnico. Zdaj imam prvič US in me zanima kak to počnete :). Torej želim samo neko funkcionalnost da lahko na tipko S vežem tudi šumnik Š. Če se to da v win narest, potem super. Edino kar bi prosil je za kakšno usmeritev, kje to najdem, kako se temu reče. Da vem potem poiskati tutorial za to :)

Copy paste iz neke beležke, sicer si pa nastavi dodatno (SW) tipkovnico s slovenskim razporedom. Kaj piše na tipkovnici in kaj pošlje v PC je v bistvu popolnoma vseeno. Tipkovnica pošlje signal za 'XYZ' tipko, OS to potem prikaže, ker ima povezavo, da 'XYZ' pomeni Š. Če nastaviš slovenski layout v OS-u (Windows), bodo Č Š Ž še vedno tam okrog tipke enter, kot so na slovenski. Če hočeš obdržati gravuro za posebne znake, ki so prisotni na fizični tipkovnici, imaš poleg slovenske nastavljeno še US topkovnico, kjer bo pritisnjena tipka klapala s prikazanim znakom.

Oz. bolj plastično, omenil sem, da imam nordijski razpored:


V Windows uporabljam slovenski razpored. Če želim prikazati +, moram pritisniti tipko ob backspacu, ki na gravuri kaže \ in še dva ostrivca al nekaj podobnega. Ali pa tisti A s krogcem za Š. Ker se v tem delu nordijski in slovenski razpored ne ujemata. Večina ostalih znakov v številčni vrstici se pa ujema bolje, kot na nemškem razporedu, zato uporabljam nordijsko. Če ne bi vedel, kje je ali + ali pa \ na slovenskem layoutu, bi ali ribaril ali pa bi si nastavil dodatni nordijski layout v Windows, z Win+Space preklopil nanj, natipkal tisti znak in preklopil nazaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Lonsarg ::

Sem malo pregledal pa sem najdel zgolj eno tipko kjer je DE bolj pravilna (+) ter eno tipko kjer je Nordijska bolj pravilna (#), tako da očitno sta po številu pravilnih Nordijska in DE ISO enako podobni Slovenski? No morda je DE pri nekaterih izvedbah slabša pri home/del če je tam nemško, ampak Keychron ima naprimer tudi pri DE ISO layoutu v angleščini te besedne tipke.

Edit: My bad, jaz sem si pri sebi očitno premaknil "+" tipko pri Nemški hehe, po default ni prav. Ok pol ima očitno Nordijska eno več prav, oziroma sta izenačeni če eno tipko premakneš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Jerry000 ::

Hm...ok. Sem mislil ;e bi obstajal kaki mali program ali kaj takšnega. Kot je na primer pri androidu. Tam ko je S držim in mi ponudi S, Š ali nemški S. Nekaj takšnega sem mislil, brez menjave profila. Torej lahko zelo hitro preklopiš med S in Š brez menjave layouta

netopypy ::

PrimozR je izjavil:

Preslikaj svoje poznavanje oklepajev (predvidevam, da programiraš?) na kaj takšnega, česar ne uporabljaš. Recimo na znake za naglase črk, ala umlauti, ostrivci, krativci in podobno, kar se uporablja v kaki drugi stroki. Gre še tako enostavno? Jih veš na pamet?

Večina ljudi gleda v tipovnico za tipkanje navadnih črk, kaj šele posebnih znakov. Si upam staviti, da niti promil ljudi ne pozna na pamet kombinacij tipk, brez gledanja, za 99 % svojega dela. Presenečen bi bil, če je na svetu kaj veliko ljudi, ki na pamet, hitro, zna pritisniti katerikoli znak, ki ga ponuja tipkovnica (brez da bi gledali).

Včasih je fino pogledati kaj dlje od svojih prstov (na tipkovnici).


PrimozR je izjavil:

netopypy je izjavil:

resnično vam je odsotnost naših znakov tako pomembna?
meni ni, na pamet vem, kje so črke in če je slo/ger/eng, preklopim 'kontekst'.
v bistvu sem raje, če nima slovenskih znakov, da ni dolgčas pri tipkanju
:))

Uuuuuuuuu, kera legenda, zapomnil si si, kje so Č, Š, Ž, Đ in Ć. Kaj pa kak °? Pa ^? Pa [], {}, itd. itd.? Torej tisti znaki, ki jih uporabljaš res redko?


Opisal sem izključno izkušnjo, ki se vleče iz pamtiveka, ti si začel nekaj sarkastično najedati, čeprav sem poudaril še NAŠE znake (ćčšđžČĐŠŽ) in ne vseh živih ali mrtvih glifov v obstajanje ali izven njega. In ti si prav 'programerske' naštel, ja, saj jih je še več, recimo $#&() itd. itd. Ja, sem si zapomnil vse te znake, ki jih uporabljam, ali jih dovolj hitro najdem, da se ne razburjam nad layouti tipkovnic, izgleda tudi, da nisem edini v tej temi. Žal nimam ne časa, ne motiva, da bi se obremenjeval s problemi drugih, lahko pa kakšne poiščem, da ti jih predam, čeprav niso vezane samo na tipkovnico, periferijo ali računalnik sam po sebi.

Meni neopazno preklaplja Shift+Alt, uporabljam pa tudi kombinacije z Win tipko, ja, ampak te pač ne. Drugače. Pa. Ja. Tudi. Programiram. Rad. Že. Zelo. Zelo. Dolgo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: netopypy ()

thramos ::

Jerry000 je izjavil:

thramos je izjavil:

https://eurkey.steffen.bruentjen.eu/

Hm...ne razumem ravno tega, ni nikjer tu šumnikov. Ali pa jaz kaj ne razumem. Lahko prosim razložiš?


So, skriti na shift+alt gr. https://eurkey.steffen.bruentjen.eu/lay.... š je tako 'alt gr+shift, 6, s'. Nepraktično? Zelo, ampak meni vseeno lažje kot preklapljanje med slo in eng layoutom. Pride v kri.

Z https://github.com/manna-harbour/miryoku oziroma podobnimi pa edina praktična opcija.

Ganon ::

PrimozR je izjavil:

Preslikaj svoje poznavanje oklepajev (predvidevam, da programiraš?) na kaj takšnega, česar ne uporabljaš. Recimo na znake za naglase črk, ala umlauti, ostrivci, krativci in podobno, kar se uporablja v kaki drugi stroki. Gre še tako enostavno? Jih veš na pamet?

Večina ljudi gleda v tipovnico za tipkanje navadnih črk, kaj šele posebnih znakov. Si upam staviti, da niti promil ljudi ne pozna na pamet kombinacij tipk, brez gledanja, za 99 % svojega dela. Presenečen bi bil, če je na svetu kaj veliko ljudi, ki na pamet, hitro, zna pritisniti katerikoli znak, ki ga ponuja tipkovnica (brez da bi gledali).

Legende so na tipkovnicah z razlogom. Nekateri jih pač potrebujejo. Moj 'problem' je pa samo to, da vračam pogled na situacijo. Včasih je fino pogledati kaj dlje od svojih prstov (na tipkovnici).


Te vedno tako iztiri, če je nekdo sposoben nečesa več od tebe?

Ales ::

Jerry000 je izjavil:

Hm...ok. Sem mislil ;e bi obstajal kaki mali program ali kaj takšnega. Kot je na primer pri androidu. Tam ko je S držim in mi ponudi S, Š ali nemški S. Nekaj takšnega sem mislil, brez menjave profila. Torej lahko zelo hitro preklopiš med S in Š brez menjave layouta

Lahko si narediš custom layout in dodaš na ALTGR-s "š", na ALTGR-SHIFT-s "Š", na ALTGR-z "ž", ... itd. Skratka, dodaš ALTGR kot kombinacijo za našo črko.

Če veliko tipkaš v našem jeziku, zna biti uporaba te dodatne tipke moteča. Predstavljaj si, da boš za veliki "Š" moral pritisniti tri tipke hkrati, namesto dve. Torej ALTGR-SHIFT-s namesto le SHIFT-š.

Jaz take custom layoute vedno uporabljam na tipkovnicah z tujimi razporedi znakov in se mi super obnese, vprašanje pa, ali bo tudi zate OK. Je le pogojeno s tem, koliko česa tipkaš.

Sicer pa mi je najboljši layout ISO UK, največ pa uporabljam ISO DE. Ampak, kakor sem rekel, ne bo za vsakogar tako...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ales ()

Jerry000 ::

Ales je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

Hm...ok. Sem mislil ;e bi obstajal kaki mali program ali kaj takšnega. Kot je na primer pri androidu. Tam ko je S držim in mi ponudi S, Š ali nemški S. Nekaj takšnega sem mislil, brez menjave profila. Torej lahko zelo hitro preklopiš med S in Š brez menjave layouta

Lahko si narediš custom layout in dodaš na ALTGR-s "š", na ALTGR-SHIFT-s "Š", na ALTGR-z "ž", ... itd. Skratka, dodaš ALTGR kot kombinacijo za našo črko.

Če veliko tipkaš v našem jeziku, zna biti uporaba te dodatne tipke moteča. Predstavljaj si, da boš za veliki "Š" moral pritisniti tri tipke hkrati, namesto dve. Torej ALTGR-SHIFT-s namesto le SHIFT-š.

Jaz take custom layoute vedno uporabljam na tipkovnicah z tujimi razporedi znakov in se mi super obnese, vprašanje pa, ali bo tudi zate OK. Je le pogojeno s tem, koliko česa tipkaš.

Sicer pa mi je najboljši layout ISO UK, največ pa uporabljam ISO DE. Ampak, kakor sem rekel, ne bo za vsakogar tako...

Saj to, kje si to lahko nastavim?

thramos je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

thramos je izjavil:

https://eurkey.steffen.bruentjen.eu/

Hm...ne razumem ravno tega, ni nikjer tu šumnikov. Ali pa jaz kaj ne razumem. Lahko prosim razložiš?


So, skriti na shift+alt gr. https://eurkey.steffen.bruentjen.eu/lay.... š je tako 'alt gr+shift, 6, s'. Nepraktično? Zelo, ampak meni vseeno lažje kot preklapljanje med slo in eng layoutom. Pride v kri.

Z https://github.com/manna-harbour/miryoku oziroma podobnimi pa edina praktična opcija.

Sori, ne razumem ravno. Na strani ko kliknem na alt gr+shift se nič ne zgodi. Niti nikjer ne najdem napisanega Š. Lahko da narobe razumem spletno stran in koncept

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

thramos ::

V tabelici spodaj imaš potem pri possible characters za ˇ naštete tudi vse šumnike.

Najlažje preizkusiš, pa vidiš. V večini linux distribucij je že nameščen, za Windows pa je tudi preprosto. Obstaja tudi npr. skripta za Autohotkey https://github.com/pieter-degroote/Ulti...

Jerry000 ::

Tole sem našel, bom poskusil s tem

https://superuser.com/questions/1057826...

Zimonem ::

bbbbbb2015 je izjavil:

bajsibajsi je izjavil:


Uvi Pride. Vse drugega bo drazje ali slabse (ali pa ne obstaja).


Sem uporabnik mehanskih tipkovnic že 20+ let. Idealno bi sicer bilo, če bi tipkovnica bila siva (s črnimi napisi). Ampak, kdo dela tole:
https://uvi.gg/sl/izdelek/mehanicna-tip...

a je to iz Aliexpresa, narejeno v Sloveniji, narejeno na Kitajskem in prlagojeno v Sloveniji? Ker glede cene je v redu. Ne rabim tipk s klobaso. Normalne rabim.

Glede switchev nimam izkušenj z opto-električnimi, samo zgleda v redu. Ali ima kdo to tipkovnico?

Imam ,zelo solidna za svojo ceno.

Ales ::

Jerry000 je izjavil:

Ales je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

Hm...ok. Sem mislil ;e bi obstajal kaki mali program ali kaj takšnega. Kot je na primer pri androidu. Tam ko je S držim in mi ponudi S, Š ali nemški S. Nekaj takšnega sem mislil, brez menjave profila. Torej lahko zelo hitro preklopiš med S in Š brez menjave layouta

Lahko si narediš custom layout in dodaš na ALTGR-s "š", na ALTGR-SHIFT-s "Š", na ALTGR-z "ž", ... itd. Skratka, dodaš ALTGR kot kombinacijo za našo črko.

Če veliko tipkaš v našem jeziku, zna biti uporaba te dodatne tipke moteča. Predstavljaj si, da boš za veliki "Š" moral pritisniti tri tipke hkrati, namesto dve. Torej ALTGR-SHIFT-s namesto le SHIFT-š.

Jaz take custom layoute vedno uporabljam na tipkovnicah z tujimi razporedi znakov in se mi super obnese, vprašanje pa, ali bo tudi zate OK. Je le pogojeno s tem, koliko česa tipkaš.

Sicer pa mi je najboljši layout ISO UK, največ pa uporabljam ISO DE. Ampak, kakor sem rekel, ne bo za vsakogar tako...

Saj to, kje si to lahko nastavim?

V iskalnik vtipkaš "custom keyboard layout windows 10" in malo raziščeš?

PrimozR ::

Lonsarg je izjavil:

Sem malo pregledal pa sem najdel zgolj eno tipko kjer je DE bolj pravilna (+) ter eno tipko kjer je Nordijska bolj pravilna (#), tako da očitno sta po številu pravilnih Nordijska in DE ISO enako podobni Slovenski? No morda je DE pri nekaterih izvedbah slabša pri home/del če je tam nemško, ampak Keychron ima naprimer tudi pri DE ISO layoutu v angleščini te besedne tipke.

Edit: My bad, jaz sem si pri sebi očitno premaknil "+" tipko pri Nemški hehe, po default ni prav. Ok pol ima očitno Nordijska eno več prav, oziroma sta izenačeni če eno tipko premakneš.

Hm, nekako sem bil prepričan, da ima nemški layout premaknjene oklepaje. Sem se pa spomnil, kaj me je porinilo čez na nordijski layout. Home, End, del, itd. Ker pač... Pos1? Ende? Entf? Strg? :D (vem kaj pomenijo, sam pač... izgleda narobe :P )

Jerry000 je izjavil:

Hm...ok. Sem mislil ;e bi obstajal kaki mali program ali kaj takšnega. Kot je na primer pri androidu. Tam ko je S držim in mi ponudi S, Š ali nemški S. Nekaj takšnega sem mislil, brez menjave profila. Torej lahko zelo hitro preklopiš med S in Š brez menjave layouta

Če držiš S dobiš SSSSSSSSSSSS... Me zanima, če je sploh možno preprečiti to funkcionalnost v modernih OS-ih. Načeloma bi šlo, ampak kako potem izbereš poseben znak? Na Androidu pač vlečeš levo-desno, da izbereš željeni znak...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Ales ::

Ales je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

Saj to, kje si to lahko nastavim?

V iskalnik vtipkaš "custom keyboard layout windows 10" in malo raziščeš?

Aja, da ne bo pomote, bi ti dal moje layoute, ampak tako malo uporabljam Windows, da jih za ta OS nisem nikoli naredil.

Jerry000 ::

PrimozR je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

Sem malo pregledal pa sem najdel zgolj eno tipko kjer je DE bolj pravilna (+) ter eno tipko kjer je Nordijska bolj pravilna (#), tako da očitno sta po številu pravilnih Nordijska in DE ISO enako podobni Slovenski? No morda je DE pri nekaterih izvedbah slabša pri home/del če je tam nemško, ampak Keychron ima naprimer tudi pri DE ISO layoutu v angleščini te besedne tipke.

Edit: My bad, jaz sem si pri sebi očitno premaknil "+" tipko pri Nemški hehe, po default ni prav. Ok pol ima očitno Nordijska eno več prav, oziroma sta izenačeni če eno tipko premakneš.

Hm, nekako sem bil prepričan, da ima nemški layout premaknjene oklepaje. Sem se pa spomnil, kaj me je porinilo čez na nordijski layout. Home, End, del, itd. Ker pač... Pos1? Ende? Entf? Strg? :D (vem kaj pomenijo, sam pač... izgleda narobe :P )

Jerry000 je izjavil:

Hm...ok. Sem mislil ;e bi obstajal kaki mali program ali kaj takšnega. Kot je na primer pri androidu. Tam ko je S držim in mi ponudi S, Š ali nemški S. Nekaj takšnega sem mislil, brez menjave profila. Torej lahko zelo hitro preklopiš med S in Š brez menjave layouta

Če držiš S dobiš SSSSSSSSSSSS... Me zanima, če je sploh možno preprečiti to funkcionalnost v modernih OS-ih. Načeloma bi šlo, ampak kako potem izbereš poseben znak? Na Androidu pač vlečeš levo-desno, da izbereš željeni znak...

Je res, ampak tudi ni res. Na Applu je tako da držim "s" in mi tole ponudi:
https://imgur.com/A798u3W

Potem pa stisnem številko za tisti znak ki ga želim in je to to. To želim na windows :)

Ales ::

Mimogrede, za urejanje layoutov tipkovnic na macOS-u obstaja program Ukulele.

Vanadium ::

Mislim če bi lahko naredil neki bind npr. Alt Gr + S = Š itd... bi mogoče še sprejel US layout. Je to kaka varianta da se usposobi na win 10 in win 11?

EDIT: sem videl, da je par postov višje že namig na to temo...

EDIT2: https://www.microsoft.com/en-us/downloa...

bo treba tole stestirati in mogoče potegnem ven svojo mehansko ven iz predala

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vanadium ()

Jerry000 ::

Jaz sem tole rešitev našel, se mi zdi bol primerna in uporabniku prijazna kot menjanje celega layouta

https://superuser.com/questions/1057826...

Nisem pa še sprobal

tomlin ::

bajsibajsi je izjavil:

_Denny_ je izjavil:

tomlin je izjavil:

Ker nisem dobil nobene spodobno osvetljene slo tipkovnice

Noben ti ni predlagal UVI Pride? Nikjer ne piše, da moraš obvezno imeti utripajočo mavrico...nastaviš si static backlight bele barve in je. Sicer ne bo čisto bela, ker je to nemogoče narediti z RGB diodo, je pa dober približek.
 Slika v temi

Slika v temi



Dejansko ena izmed boljših tipkovnic (že samo zaradi "originalnih" slo tipk) čeravno marsikomu tu to ni všeč. Zdaj samo čakam, da čez par mesecev poteče garancija in jo odprem ter menjam rdeče indikatorje xyz lock tipk za bele, ker je to edino kar me zares moti. Imaš v tej temi dober review uporabnika Silver, tu (tisti, kjer piše celi roman) pa še mojega.


Jo predlagam veckrat, ampak folk se vedno raje placuje 3x vec za fensi tuje znamke. :)

bajsibajsi je izjavil:

bajsibajsi je izjavil:

UVI Pride (modra stikala) je ta mesec le 59 evrov https://uvi.gg/sl/izdelek/mehanicna-tip...


Zgoraj omenjeno, za bistveno manj denarja. Ce te motijo modra stikala, kupis crna in te skupaj se vedno stane manj. Pa se podpiras "slovensko" + boljsa je kot Das prime. :P


bajsibajsi je izjavil:

dussan je izjavil:

Iščem "pisarniško" (brez osvetlitve) visokoprofilno full size tipkovnico z mehanskimi tipkami, našimi znaki in veliko tipko Enter (v obliki "L"). Ima kdo kakšno priporočilo?


Uvi Pride. Vse drugega bo drazje ali slabse (ali pa ne obstaja).


Zanima me ali je kakšna bistvena razlika med UVI PRIDE Mini in med UVI Pride V2, razen seveda v številčnici?
Mini mi celo bolj ustreza zaradi mobilnosti.
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

tomlin ::

Nabavil UVI PRIDE Mini. Kot kaže je kar OK. Osvetlitev je v redu. Cena ni pretirana.
Preseneča pa me, zakaj Kitajci sami ne tržijo SLO osvetljenih tipkovnic, saj zadaj na UVI PRIDE Mini piše Made in China.
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman
««
54 / 58
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero tipkovnico kupiti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
13925401 (1605) boolsheat
»

Nova tipkovnica - kaj in kje kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5213028 (10686) zhigatsey
»

Katera tipkovnica?

Oddelek: Kaj kupiti
305803 (2309) Pat_MaGroin
»

Gamer tipkovnica (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
16048343 (42953) LordPero

Več podobnih tem