» »

Preizkusi znanja na razgovorih za službo

Preizkusi znanja na razgovorih za službo

proxy ::

Pred kratkim mi je tole padlo na uč: http://www.codinghorror.com/blog/2008/0... No, na googlu je itak malo morje člankov o teh intervjujih in testiranjih, pa se sprašujem, kakšno je kaj vaše mnenje o testih, ki se izvajajo na razgovorih za službo? Govorim namreč o testih, kjer moraš programirat. V tujini je to kar pogosto če ne kar pravilo. Pa pri nas? Koliko se pričakuje? Sharajte kakšne izkušnje :) A se podobni testi izvajajo tudi pri drugih poklicih in kako tam izgledajo? Ali pa so tega "privilegija" deležni le programerji?

Tilen ::

Ne, ni samo pri programerjih.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

jype ::

Ja, treba je znat rešit različne probleme. Ja, v realnem času, ja na intervjuju.

proxy ::

Vem, da se drugje izvajajo razni psihološki testi, ampak tehnični.. Tudi za zdravnika/kemika/strojnika itd? Kako to izgleda? :) a je to neka nova modna muha?
@jype Meni se zdi, da težko pokažeš znanje v tako hitrem času, poleg tega si lahko živčen in zablokiraš. Ali ni mogoče boljša izbira, da kandidat dobi neko večjo nalogo in ima npr.en teden časa - ker je to bolj realen problem. Sta se mi zgodila že oba tipa testov, ampak slednji se mi zdi ustreznejši kot pa neko reševanje fibonaccijevega zaporedja z rekurzijo :)

jype ::

proxy> Meni se zdi, da težko pokažeš znanje v tako hitrem času, poleg tega si lahko živčen in zablokiraš.

Ja, saj tisti, ki te sprašuje, to ve. Ni tako kot šola - pogovarjaš se o problemu, razložiš kako bi rešil, če znaš pač napišeš par vrstic kode. Tudi psevdokoda je OK.

proxy> Ali ni mogoče boljša izbira, da kandidat dobi neko večjo nalogo in ima npr.en teden časa - ker je to bolj realen problem.

To se običajno počne, ko je že prestal vse "kratke" preizkuse in se ga vzame za nekaj mesecev na preizkušnjo, ko že sodeluje pri reševanju problemov, ki morajo dejansko bit rešeni.

proxy> neko reševanje fibonaccijevega zaporedja z rekurzijo

Tega pri nas ne bi videl, pa tudi če bi in se ne bi spomnil rešitve, bi hitro dobil drugo nalogo, bolj praktično.

Recimo "v pythonu uporabi wolfram alpha api za izpis ure, ko vzide sonce na datum, ki ga vnese uporabnik".

gendale ::

proxy> Meni se zdi, da težko pokažeš znanje v tako hitrem času, poleg tega si lahko živčen in zablokiraš.
odvisno kako podrobne odgovore se išče

če je dovolj razlaga kako bi rešil problem + nekaj psevdokode, so problemi iz op članka enostavni

>Recimo "v pythonu uporabi wolfram alpha api za izpis ure, ko vzide sonce na datum, ki ga vnese uporabnik".
lažje je računat fibonacijevo zaporedje :D
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

PNG ::

Jaz sem imel za dvig ocene iz 9 na 10 za sprogramirat v realnem času program, ki bo iskal praštevila. Študiram pa strojništvo.

Sicer pa edino prav, tudi drugod se tehnike filtrira, verjamem da je med programerji najbrž blazna razlika (torej med boljšimi in slabšimi).

EDIT: Zanima me kako je lahko fibonaccijevo zaporedje brez rekurzije?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PNG ()

Oberyn ::

proxy je izjavil:

Pred kratkim mi je tole padlo na uč: http://www.codinghorror.com/blog/2008/0...

Sem omenjen članek pogledal. Hudo. Tale odziv enega tipa mi je najbolj všeč in se strinjam:

anyone who asked me any of those questions would get a lead pipe across the head.
first of all...if your a CODE MONKEY your just DATA ENTRY
second...GOOGLE is your friend
third...what the f? are you hiring me to wrote code for the god damn space shuttle or to make some charts graphs for business reports?
If you want a MATH MAJOR then say so.
I don't waste my time with idiot phone screens anymore
AND
I don't bother to even go for the "let me test you skills".
After 20 years of writing software I'll lead pipe you before you start


Bit-shifting? Ja pajade. To pa res rabiš vsak dan že zjutraj.

What's the worst-case insertion performance of a hashtable? Of a binary tree? Kdo za vraga pa take stvari ve na pamet, razen naslednji dan po izpitu?

jype ::

gendale> lažje je računat fibonacijevo zaporedje :D

Nah.

import urllib2, sys, xml.etree.ElementTree
tree = ElementTree.parse(urllib2.urlopen('http://api.wolframalpha.com/v2/query?input=%s&appid=XXXX' % sys.argv[1]))
for pod in tree.findall('pod'):
  if 'sunrise' in pod.get('title').lower():
    textrep = pod.find('plaintext')
    if textrep: print 'sunrise', textrep.text


Oberyn> Bit-shifting? Ja pajade. To pa res rabiš vsak dan že zjutraj.
Oberyn> What's the worst-case insertion performance of a hashtable? Of a binary tree? Kdo za vraga pa take stvari ve na pamet, razen naslednji dan po izpitu?

Vse to jaz znam na pamet, pa naj bi bil moj opis del "sistemc".

Pri nas se pričakuje, da zaposleni zna vse, kar je slišal na faksu (lahko kaj osveži, jasno, ampak koncepte mora poznat).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

overlord_tm ::

Oberyn je izjavil:

proxy je izjavil:

Pred kratkim mi je tole padlo na uč: http://www.codinghorror.com/blog/2008/0...

Sem omenjen članek pogledal. Hudo. Tale odziv enega tipa mi je najbolj všeč in se strinjam:

anyone who asked me any of those questions would get a lead pipe across the head.
first of all...if your a CODE MONKEY your just DATA ENTRY
second...GOOGLE is your friend
third...what the f? are you hiring me to wrote code for the god damn space shuttle or to make some charts graphs for business reports?
If you want a MATH MAJOR then say so.
I don't waste my time with idiot phone screens anymore
AND
I don't bother to even go for the "let me test you skills".
After 20 years of writing software I'll lead pipe you before you start


Bit-shifting? Ja pajade. To pa res rabiš vsak dan že zjutraj.

What's the worst-case insertion performance of a hashtable? Of a binary tree? Kdo za vraga pa take stvari ve na pamet, razen naslednji dan po izpitu?


Ni ti treba na pamet izstrelit, samo vec kot 3 min pomisleka za to ne potrebujes ce so ti jasne osnove podatkovnih struktur in algoritmov. Ce bi ti hoteli dajati grozna vprasanja bi dobil simulacijo vstavlanja in brisanja elementov v kakem RB-tree.

IMO so taka vprasanja veliko bolj uporabna kot prakticne naloge, ker pokazejo da clovek razume osnovne principe, ne pa da je naucen ins and outs nekega jezika.

genesiss ::

PNG je izjavil:

EDIT: Zanima me kako je lahko fibonaccijevo zaporedje brez rekurzije?

 def fib (n):
    if n < 2 :
        return n
    else:
        prev, last = 0, 1
        for i in range (2, n+1):
            prev, last = last, last + prev
        return last

Če znaš napisati rekurzivno in ne iterativne verzije se nisi ravno izkazal :)
Verjetno pa je za intervju zanimiva rekurzivna rešitev. In potem sledi še vprašanje kako bi jo izboljšal.

Koda iz: http://knol.google.com/k/efficient-recu...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: genesiss ()

PNG ::

Aha, ok. Bolj sem sicer ciljal na to, da je zaporedje samo rekurzivno in je pridevnik rekurzivno brezpredmeten za opis Fibonaccija, ampak ok :p


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Java metode;

Oddelek: Programiranje
354608 (3800) ragezor
»

Gumb za izbris in komentarji

Oddelek: Izdelava spletišč
8973 (694) Gandalfar
»

'talenti' na razgovorih za službo (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
6112107 (8473) Isotropic
»

RockYou zaradi malomarnega ravnanja z uporabniškimi podatki oglobljen z 250 tisoč dol

Oddelek: Novice / Zasebnost
174509 (3496) hruske
»

Po 20 letih se poslavlja stari logotip Windows (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
6919094 (14639) dope1337

Več podobnih tem