» »

Kateri avto za 2000 do 3000€

Kateri avto za 2000 do 3000€

JC Denton ::

Učere mi je crknu avto. Kaj točno je pokvarjeno še nevem, ker nisma prišla z mehanikom u stik, je pa najvrjetneje nekaj narobe z blokom ali glavo, tako da bo popravilo kar drago in ne nameravam popravljati.

Imam pa na razpolago v naslovu naveden budget za nakup rabljenega vozila.

Zanimajo me vaše izkušnje in nasveti kateri avto letnik od 2001 naprej bi bil najboljši nakup. Tako glede vzdrževanja, kot tudi voznih lastnosti. Nima otrok tak, velikost avta ne igra nobene vloge. Delam pa večinoma 10 km ture.

BALAST ::

Pežo 206, letnik 2002-4
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

black ice ::

Bencinar, to je že samoumevno.
Fiat Punto, mogoče kakšen Clio, Hyundai Getz. Ali pa kot je rekel BALAST - Pižo. Pick one.

c00L3r ::

Za ta denar dobiš lepo ohranjeno Opel Corso C.

black ice ::

Točno, Corso sem pozabil. Pa še verigo ima namesto jermena. :)

dzinks63 ::

Dobiš tudi: Fokus, Astra, Megane, Almera, 307, Scenic, ...

JC Denton ::

Najbolj mi diši kakšen Fokus, najmanj pa Peugeot. 206-ko ima mati in mi nista všeč sedež in menjalnik. Čeprav bi v primeru dobre kupčije resno razmislil.

Janac ::

seat ibiza, leon, ...

amigo_no1 ::

Učere mi je crknu avto. Kaj točno je pokvarjeno še nevem, ker nisma prišla z mehanikom u stik, je pa najvrjetneje nekaj narobe z blokom ali glavo, tako da bo popravilo kar drago in ne nameravam popravljati. .

Najprej ugotovi kaj je ckrnilo, lahko da si delaš prevelike številke.
Je crknil med vožnjo, se kaj zakadilo, so se prižgale kakšne lučke na armaturi itd ? Kaj voziš sedaj ?
Deli za stare avte niso nek blazen strošek (če ni ravno neka huda eksotika), da bi šel ravno zaradi tega kupovati nekaj drugega.
Za tvoje pare ne boš dobil nič kaj pametnega, da ne omenjam kako te lahko nategnejo če se nič ne spoznaš.

Zgodovina sprememb…

JC Denton ::

amigo_no1 je izjavil:

Učere mi je crknu avto. Kaj točno je pokvarjeno še nevem, ker nisma prišla z mehanikom u stik, je pa najvrjetneje nekaj narobe z blokom ali glavo, tako da bo popravilo kar drago in ne nameravam popravljati. .

Najprej ugotovi kaj je ckrnilo, lahko da si delaš prevelike številke.
Je crknil med vožnjo, se kaj zakadilo, so se prižgale kakšne lučke na armaturi itd ? Kaj voziš sedaj ?
Deli za stare avte niso nek blazen strošek (če ni ravno neka huda eksotika), da bi šel ravno zaradi tega kupovati nekaj drugega.
Za tvoje pare ne boš dobil nič kaj pametnega, da ne omenjam kako te lahko nategnejo če se nič ne spoznaš.


Avta nebi kupoval sam, definitivno bi s sabo zvleku mehanika ter poskušal avto konkretno sprobati. :p

Sedaj vozim Ibizo, podobna težava se je zgodila pred letom dni, takrat sma z mehanikom razdrla motor, ga temeljito pregledala in zamenjala tesnilo na glavi, popravila termostat, ki je pravtako povzročal težave in do včeraj mi mašina ni povzročala težav.

Sedaj pa se je pojavila zelo podobna težava, razlika je le v tem, da se iz izpuha kadi gost siv, smrdeč dim in to neglede na to ali je motor ogret ali hladen in se to nadaljuje, tudi če motor vmes ugasnem za dalj časa. Iz izpuha tudi veliko bolj kapa kondenz, morda tudi olje, saj je bila po kakšnih petih minutah na tleh lepa temna lisa (lužica). Sem pa tudi opazil, da je bil motor zadnjih nekaj dni nekoliko glasnejši, ampak glede na to, da imam v auspuho že dalj časa manjšo lukjo se na to nisem preveč oziral.

Mislim da bo najvrjetneje precej dela in tudi bolj zahtevno popravilo. Avto je star 16 let in nisem pripravljen vlagati velik več k 200 evrov vanj, ker bi ga v najboljšem primeru registriral le še enkrat. Lahko tudi povem, da bo potrebno zamenjati še prednje vzmetenje ali vsaj končnike, pokvarilo se mi je tudi gretje, pa tudi centralno zaklepanje včasih štrajka. :(

Zgleda da ga je dohitel zob časa.

Mesar ::

Pižoja pa renoja ne če se maš rad. VWja tudi ne če se maš rad. Kakega Puntoja, Corso, Astro, Hyundai Getz, Hyundai Lantra al elantra kaj majo zaj to....

Aja Seat == VW + malo plastike

Aja Seat == VW + malo plastike
Your turn to burn!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mesar ()

JC Denton ::

Aster sem vido nekaj zanimivih na netu. A je kakšen lastnik kakšne tle gor, da mi lahk pove, na kaj moram bit pozoren ko/če bom kupoval astro, a se pojavljajo kakšne težave. Kakšne so kaj cene delov itd. Čeprav o tem mi lahk tud mehanik marsikaj pove.

papasmrk ::

Pa tudi Mazda 323 ni švoh...

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=563...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: papasmrk ()

Alec999 ::

Renault Clio 1.2 16V Dynamique l.2004

Če ne servisiraš na original servisu niti ni tako drago vzdrževanje.

DimmniBurek ::

Honda Civic 6.generacija, kar je slabo/slabše na teh avtih je pleh, zna rjavet, ampak če najdeš kako garažirano in jo imaš pod streho naprej bo OK
There Is No Stronger Drug Than Reality

borinho ::

Hmmmm čeprov nekak nisem fan renojev, sam Clio bi znal bit čist ok izbira, seveda bencinar, dizel je precej rizičen.
Tut če gre kej narobe pr Cliu, maš mehanikov pa delov kar češ..... pa po mojih izkušnjah kr pocen.
Je pa pr avtih fora v tem, da vsak hvali svoje. Sam sem ravno mesec nazaj kupoval drugi avto za jurja(uporaba dvakrat na mesec).... in sem potem dobil zeeeelo dobro ohranjenega Cliota 2002 1.6 za 1.750€....
V glavnem mal pejd pogledat, za ta keš je izbire ful, pa po mojih izkušnjah so časi za kupovat avto odlični in se da precej ceno zbijat (ker ni nekega velikega povpraševanja)
if you miss your ex reload and try again

iso2000 ::

Jaz sem pred časom kupil za takšen denar BMW 316 compact in sem prezadovoljen. Stroški minimalni, motor ima verigo, deli niso kaj hudo dragi. Poraba je sprejemljivih 6.8-8 litrov / 100km, odvisno od relacije in letnega časa. Kljub starosti (moj je l. 99) v avtomobilu deluje čisto vsa elektronika - gretje sedežev, klima, ASC, tipalo za dež itd... Moj ima trenutno ca. 220 tisoč km. Je pa, vsaj moj, še stare zasnove in sploh notranjščina izgleda že prece zastarelo. Ampak meni je nekako všeč. Predvsem pa so vsa stikala in gumbi točno tam, kjer bi jih pričakoval. Za enega ali dva človeka se mi zdi to super avto. Na zadnji klopi je pa prostora bolj malo, sploh če spredaj sedijo malo višji. Smo se pa tudi že 4 peljali kam dlje in preživeli ;-)

amigo_no1 ::

DimmniBurek je izjavil:

Honda Civic 6.generacija, kar je slabo/slabše na teh avtih je pleh, zna rjavet, ampak če najdeš kako garažirano in jo imaš pod streho naprej bo OK

Sem misli da imajo Honde boljši pleh.
Kje zadaj je potem šele R Clio :P.

DimmniBurek ::

Nevem :)
Vem samo da za hondo imaš miljardo poceni delov, originalnih, za kaj spedenat, znižat in tako naprej. Samo na Honda forum poglej (mislim da je po velikosti takoj za avtomobilizmom) pa ti bo jasno.
There Is No Stronger Drug Than Reality

;-) ::

Honda -neuničljivo, če pa že kaka stvar gre imaš Honda forum, avto net poln stvari. Je pa res da za isti denar ko kupiš hondo dobiš dosti mlajšega francoza.

noker ::

Ford Fiesta, predzadnji model, bi bila tudi ena izmed opcij ... za tak denar dobiš letnik 2004. Je pa avto dokaj neuničljiv (1.3 motor).
Pa IMHO ni grd.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Chevrolet Cruze 1.6 bencin

Oddelek: Na cesti
447012 (5011) tech1
»

Nakup rabljenega avta z avtoneta (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8123302 (19615) Robi :P
»

Kateri avto vozite, katerega si želite? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7812100 (10122) Martin Krpan
»

Kateri avto kupiti (čist na kratko)? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
254131997 (123539) Valvoline
»

Kateri avto? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
679302 (8038) Kilgore T

Več podobnih tem