» »

Spletna trgovina, dobava, prodaja, DDV, skladiščenje...

Spletna trgovina, dobava, prodaja, DDV, skladiščenje...

demo777 ::

Lepo pozdarvljeni!

Po dolgem iskanju po internetu sem se odločil, da povprašam nekaj informacij na tem zelo uporabnem forumu.

Torej sam odpiram spletno prodajalno, kjer se bodo prodajali izdelki, ki v Sloveniji še niso na voljo.

Imam nekaj vprašanj na katera ne znam najti pravega odgovora:

1. Ali lahko kupujem preko svojega podjetja artikle v Nemčiji (spletni trgovini) in jih nato prodajam v svoji spletni trgovini z maržo? Dobil sem informacijo, da je Nemčija članica EU Unije in na podlagi tega ni potrebno plačati uvoznih dajatev? Torej se obračuna samo 20% DDV, ko izdam račun stranki?

2. Zanima me katere vrste izdelkov potrebujejo poleg še slovenska navodila? Ali navodila lahko izdelam kasneje sam, ko imam izdelke že v skladišču in jih "nalepim" na artikle oziroma embalažo?

3. Ali lahko in kako postanem mali davčni zavezanec in kakšne so moje prednosti oziroma slabosti?

4. Kakšni so predpisi za skladiščenje artiklov spletne trgovine in kakšni so predpisi za transport od skladišča do pošte, če so?

5. Ali lahko z istim podjetjem ponujam tudi storitev programiranja oziroma izdelavo spletnih strani?

Resnično se vam zahvaljujem za odgovore in lep pozdrav! :)

Nikonja ::

1 lahko ih kupujes kjerkoli v eu enako kot v sloveniji
2 vsi tehnicni izdelki rabijo navodila v slovenscini plus deklaracijo, ostali samo deklaracijo
3 kako bos naredil navodila je vseeno koliko jaz vem, edini pogoj je da ih koncna stranka dobije skupaj z deklaracijo in garancijo
4 to pa ne vem
5 vecina manjsih spletnih trgovin ima skladisce ponavadi v garazi ker je fajn da imas vsaj nekaj na zalogi
5 bolj tesko bos registriral obe dejavnosti na isto firmo ampak za to se pozanimaj na zbornici

Pa se nekaj, zavedaj se da vsi imamo internet in ce bo tvoje cene drazje 20-30% od nemskih ne vidim razloga zakaj tudi mi nebi kupovali direkt v nemciji (kot jaz skozi delam)

demo777 ::

Hvala za odgovor.

Zanima me kako sploh izgleda deklaracija izdelka in ali je potrebna za vse izdelke? Recimo ali potrebujem deklaracijo tudi za "Kavni lonček iz keramike"?

V Nemčiji bodo cene iste kot v Sloveniji, saj izdelke dobim po nabavni ceni + velik količinski popust.

Furbo ::

Pejd v Merkur pa poglej en tak lonček, pa boš videl. Madonca si trd. :D
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

IceIceBaby ::

3. Ali lahko in kako postanem mali davčni zavezanec in kakšne so moje prednosti oziroma slabosti?


Ne vem kaj točno je mali davčni zavezanec. Če misliš, da si zavezanec za DDV preden prideš do praga 25k eur prometa znotraj 12 mesecev potem ja. Izpolniš obrazec za prijevo v sistem DDV in pošlješ na DURS. Pomaga, če že imaš kakšne dokaze, da podjetje dejansko posluje. Prejete/izdane račune, pogodbe itd. Vključitev v sistem DDV bo tako precej hitrejša, sicer zna trajati kak mesec ali 2.

Razlika je v tem, da robo v tujini kupuješ brez DDV in pri nas narediš samoobdavčitev. Končnim strankam prodajaš robo z DDV. Če nisi zavezanec v tujini kupiš z njihovim DDV in pri nas prodajaš brez DDV. Vse skupaj je dobro razloženo na miljon koncih, poglej malo na strani od DURSa.

Če misliš resno potem 25k eur ni nek hud dosežek in je nesmiselno čakati.

4. Kakšni so predpisi za skladiščenje artiklov spletne trgovine in kakšni so predpisi za transport od skladišča do pošte, če so?


Rabiš prostor za skladiščenje, kar lahko pomeni omara v tvoji dnevni sobi ali 500m2 hala. Potem so določeni posebni pogoji za določene izdelke kot je hrana, zdravila itd. Posebnih pogojev za prevoz na pošto ni.

5. Ali lahko z istim podjetjem ponujam tudi storitev programiranja oziroma izdelavo spletnih strani?


Lahko. Preko eVEM lahko v 5 minutah registriraš VSE možne dejavnosti. Nekatere sicer spet zahtevajo določene pogoje, ampak programiranje in spletne strani niso med njimi.

Se mi pa postavlja drugo vprašanje. Ali boš lahko ohranil fokus, če boš delal 2, 3 popolnoma različne stvari? Spletna trgovina se mogoče sliši enostavno ampak dejansko je s tem veliko dela, če hočeš kaj prodati.

Zanima me kako sploh izgleda deklaracija izdelka in ali je potrebna za vse izdelke? Recimo ali potrebujem deklaracijo tudi za "Kavni lonček iz keramike"?


Deklaracija je potrebna za vse izdelke. Zahteve so odvisne od izdelka. Upoštevaj Furbotov nasvet.

demo777 ::

Zelo dobro ste mi razložili. Hvala.

Ni mi še čisto jasno glede DDV. Torej, če sem prav razumel je v mojem primeru vseeno ali sem ali nisem davčni zavezanec? Torej, če dobim izdelke v Nemčiji, kjer je v ceno že vštet DDV mi potem v primeru, da nisem davčni zavezanec ni potrebno plačati 20% DDV, ob prodaji izdelka?

V primeru, da sem davčni zavezanec dobim vse artikle znotraj EU brez DDV in nato v Sloveniji 20% DDV prištejem prodajni ceni?

Se opravičujem za toliko vprašanj vendar imam boljši občutek, če sem 100% siguren za neko informacijo.

IceIceBaby ::

Furbo ::

Za DDV se je bolje registrirati čim prej. Morda boš že na začetku vzel kak PC na firmo, softver, opremo.. če ne boš zavezanec za DDV, si ne boš mogel odbiti DDVja in to bo kasneje žal.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

jernejl ::

Ni mi še čisto jasno glede DDV. Torej, če sem prav razumel je v mojem primeru vseeno ali sem ali nisem davčni zavezanec? Torej, če dobim izdelke v Nemčiji, kjer je v ceno že vštet DDV mi potem v primeru, da nisem davčni zavezanec ni potrebno plačati 20% DDV, ob prodaji izdelka?

V primeru, da sem davčni zavezanec dobim vse artikle znotraj EU brez DDV in nato v Sloveniji 20% DDV prištejem prodajni ceni?

Približno tako. Ni pa vseeno. Glej primer spodaj.

Če misliš resno potem 25k eur ni nek hud dosežek in je nesmiselno čakati.

Odvisno, kaj se mu bolj splača.

Predpostavljam, da boš izdelke prodajal fizičnim osebam v Sloveniji.
Vzemimo primer izdelka, ki ga v Nemčiji lahko kupiš za 100 eur (+ 19% DDV v Nemčiji) = 119 eur. Na tem izdelku bi rad imel 50 eur marže.

Če nisi zavezanec za DDV: izdelek kupiš v Nemčiji in zanj odšteješ 119 eur. Prišteješ 50 eur marže in ga pri nas kupcu prodaš za 169 eur.
Če si zavezanec za DDV: izdelek kupiš v Nemčiji in zanj odšteješ 100 eur. Prišteješ 50 eur marže in na vse skupaj še 20% DDV ter dobiš ceno 180 eur.
V obeh primerih je marža enaka, vendar je izdelek v drugem primeru za kupca dražji za 11 eur.

V tem primeru je bolje, če se v sistem DDV vključiš šele takrat, ko dosežeš mejo 25.000 eur in ne prej.
Sicer pa je podoben izračun tudi v linku, ki ga je podal IceIceBaby.

fosil ::

Se pa situacija precej spremeni če ta izdelek potem od tebe kupi podjetje, ali pa kakšen s.p.
V tem primeru bo njega stal izdelek 169€, namesto 150€, ker če bi bil ti zavezanec za ddv, bi si lahko davek odbil.

Poleg tega se boš znašel pred težavo, ko boš čez recimo pol leta dosegel prag 25.000. Takrat boš moral izdelke podražit.
Če računaš na stalne, redne kupce, nad tem verjetno ne bodo navdušeni.

Torej je precej odvisno tudi od tega kakšne kupce misliš imet.
Tako je!

gazibo ::

my bad ker bumpam star thread. ker se veze na spletno prodajo in DDV me zanima, ali kot prodajalec, ki kupim dolocen izdelek vreden 1000€ in ga kasneje prodam za 1500€, placam 22% na koncno ceno (1500€) ali pa placam 22% na vrednost, ki sem jo jaz dodal izdelku (500€) ?

Hvala in lp

bastadu ::

Davek se plača na celotno vrednost, torej 1500 EUR ... kot davčni zavezanec pa tako lahko kupiš brez DDV, dodaš svojo maržo in nakoncu še na vse skupaj 22% DDV in to je potem tvoja prodajna cena ...

gazibo ::

razumem. hvala za odgovor


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup v tujini in DDV

Oddelek: Pomoč in nasveti
75101 (3099) mat xxl
»

30% davek na zaslušek pri Amazonu?

Oddelek: Loža
4310411 (6109) tikitoki
»

DDV, davčni zavezanci itd. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5516683 (15320) Ales
»

Najemna pogodba (ni zavezanec za DDV)

Oddelek: Loža
145128 (4819) Vikking
»

Metro - vracilo davka

Oddelek: Kaj kupiti
204735 (4228) NiggerBob

Več podobnih tem