» »

Kateri router?

Kateri router?

««
5 / 128
»»

Spock83 ::

Zdaj v novem Monitorju k pride, mislim, da bo obširen test routerjev.

BlaY0 ::

dottor je izjavil:

Sej imam namen it pogledat še po Kopru malo (bigbang, harvey norman, digitalnica,...), čene bom pač dal teh 70€.

Med tem, ko boš hodil (se vozil) od ene štacune do druge, bo cena narasla na 80€. Trenutno ga imaš v Voelknerju za 60€ + 10€ poštnina - 6€ koda za popust = 64€ brez pretegovanja. Pa še darilo dobiš, če se prijaviš na njihove novice.

Če dobiš slučajno kodo za popust 10% se splača pri našem Conradu.

dottor ::

Kolkr sem gledal mi fali še nekaj € da dobim že spet VIP članstvo na mimovrste, tako da bom najverjetneje tam uzel. Brezplačna poštnina pride prav ko naročaš kakšne kable, pretvornike in podobno šaro za par €.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

d0rK ::

Usran router od TP linka, 1043ND, mi je toliko živcev požrl da ni druge kot da kupim nekaj novega. Res res res si želim izogniti spet tej firmi ker jim sploh več ne zaupam. Ima kdo kako alternativo? Ok. 50 evrov max. Zanesljivost mi je hudo pomembna ker imam dovolj dnevnega resetiranja.

BlaY0 ::

Za 50€ boš bolj težko dobil alternativo, ki ni TP-LINK. Imam isto wr1043nd in sem ga do zdaj v treh letih resetiral mogoče 5x.

zrataj4201 ::

Jaz imam TP link TL-WR2543ND.Resetiral sem ga le enkrat v enem letu.
Prej sem kupil linksys wd56(neki podobnega).
Klump od klumpa, kljub nasvetu vseh poznanih in vseh prodajalcev v vseh trgovinah.Čez 2 sobi nisem dobil skoraj nič signala, kljub zatrjevanju, da to dela odlično.Nekaj prijateljev se je mučilo z njim, vrnil sem ga v trgovino in dobil drugega.Vse enako kot prej.Sem ga novega hotel vreči v smeti, pa me je prosil sorodnik in sem mu ga podaril.On je nekako zadovoljen in potrebuje le za eno sobo.
Zagotovo toplo priporočam TP-link za malo denarja.Nisem ga pa ničesar spreminjal, le uradno nadgradnjo.Moj tp-link deluje fenomenalno in brez težav.

Spock83 ::

No jaz priporočam Asus in D-Link

BlaY0 ::

Ja, ni kaj, so dobri, samo je cena primerljivega (s podobnimi specifikacijami) za 30% višja od TP-LINKov.

Zunaj se da za manj kot 60€ dobiti TP-LINK wdr4300. Po moje je to kar OK glede na specifikacije. Ga bom imel drug teden možnost malo potestirati pa poročam.

mtosev ::

Spock83 je izjavil:

No jaz priporočam Asus in D-Link
sn enkrat nastavljal cheap shit dlink in sn skoraj znorel. ruter fukal kot nor. dlinki za 20-30e so jajca
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Spock83 ::

Ne vem DIR-605L (poceni) sem sprobal in dela fenomenalono. DIR-100 (poceni in ni ga več) je tudi bil odličen, DIR-655 tudi (A revizija, B je bolj tko tko). Zdaj berem v Monitorju je D-Link DIR-860L edini dobil zlati monitor.

@Blayo: Pač TP-Link ima to strategijo, da zadevo splavi na trg po zelo ugodni ceni. Zato pa je vse ostal opod vprašajem.

@mtosev: Poveš kater model pa je bil? Me prav zanima. Saj logično je ,da je od nešteto routerjev kakšen fail, samo imaš pa zato vse kar ti paše.

mtosev ::

dir-300/301 al nekaj podobnega temu po spominu
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Spock83 ::

Hehe to pa je cheap model. Verjetno so ga pljunil na trg samo zato da pokrije se ta cenovni razred. Celo gor gre dd-wrt ce se ne motim.

BlaY0 ::

Spock83 je izjavil:


@Blayo: Pač TP-Link ima to strategijo, da zadevo splavi na trg po zelo ugodni ceni. Zato pa je vse ostal opod vprašajem.

Zame konkretno je +, če mi vendor pove kateri in kako hiter proc ima njihov router, katere radio čipe, koliko rama, flash-a in podobno. Na podlagi tega se jaz odločam. Tisti softer ki je gor potem itak odpade dol kot knof od gat že prvi dan. Je pa res da večine folka to ne zanima ampak jih zanima predvsem in samo, če zadeva lovi do spalnice, ko si v ležečem položaju. Žal je to odvisno od nebroj faktorjev, za katere pa večina spet ne ve, da so pomembni pri vsem skupaj.

Spock83 ::

True.

BorutK-73 ::

d0rK je izjavil:

Usran router od TP linka, 1043ND, mi je toliko živcev požrl da ni druge kot da kupim nekaj novega. Res res res si želim izogniti spet tej firmi ker jim sploh več ne zaupam. Ima kdo kako alternativo? Ok. 50 evrov max. Zanesljivost mi je hudo pomembna ker imam dovolj dnevnega resetiranja.


Verjetno tole nočeš slišat, ampak novi TPlink WDR3600 je ok router za 65€.

BlaY0 ::

Malo višje sem napisal da dobiš wdr4300 že za manj kot 60€.

mtosev ::

za 60e se dobijo že fajn linksys in asus ruterji. imel oboje z dd-wrtjem in bil zadovoljen
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

BlaY0 ::

Najdi mi enega z Gbit LAN/WAN porti in 128MB rama za to ceno. Pri Cisco/Linksys mi gre na živce, ker tlačijo gor te bedne (zaprte) Broadcom čipe (razen WRT160NL ki pa je že precej star). Precompiled DD-WRT dela ja, ker imajo tipi NDA z Broadcomom, sam pa ne moreš nič narediti... poleg tega je stanje zapečeno na 2.6.22 kernel v katerem še ni določenih fičrov ki bi si jih želel, niti se jih ne da backportati.

mtosev ::

v nemčiji se seveda dobi gbit asus za 50e(+11e poštnine do slovenije)
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

dottor ::

Za 70€ dobiš:
http://www.mimovrste.com/artikel/247000...

Menda je na severu okoli 60. Kar se tiče specifikacij sem našu tole:
http://wiki.openwrt.org/toh/tp-link/tl-...
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

BlaY0 ::

mtosev je izjavil:

v nemčiji se seveda dobi gbit asus za 50e(+11e poštnine do slovenije)

Katerega?

dottor je izjavil:

Za 70€ dobiš:
http://www.mimovrste.com/artikel/247000...

Menda je na severu okoli 60. Kar se tiče specifikacij sem našu tole:
http://wiki.openwrt.org/toh/tp-link/tl-...

Pa saj to je zgoraj že vse napisano.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

mtosev ::

Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

BlaY0 ::

Še en "zaklenjen" Broadcom. 62€ s poštnino, drugače pa nekje v rangu tl-wr1043nd, samo več rama. Drugače pa izgleda kul. Kakšne so pa kaj WiFi performanse?

Dr_M ::

Nevem kaj tezite z mimovrste in tujino, ce lahko pri nas kupis TL-WDR3600 za solidno ceno.
Kdo se bo pa jebu s posiljanjem nekam v tri pm v primeru garancije?
Ja ok, ce bi bla razlika v ceni 50EUR je se razumljivo, da kupis v tujini.

http://www.ceneje.si/racunalnistvo/mrez...


Še en "zaklenjen" Broadcom.


Vsi tadobri routerji imajo broadcom, klump pa klump. Zdej se pa na trepalnice postavi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

BorutK-73 ::

BlaY0 je izjavil:

Malo višje sem napisal da dobiš wdr4300 že za manj kot 60€.


link? In z poštnino te pride toliko kot v SLO.

yayo ::

dottor je izjavil:

Sej imam namen it pogledat še po Kopru malo (bigbang, harvey norman, digitalnica,...), čene bom pač dal teh 70€.

Si ga našel v KP? Kje?

d0rK je izjavil:

Usran router od TP linka, 1043ND, mi je toliko živcev požrl da ni druge kot da kupim nekaj novega.

Kakšne probleme si imel? Moj rad zmrzuje/prekinja pa razmišljam o zamenjavi...

BlaY0 ::

BorutK-73 je izjavil:

BlaY0 je izjavil:

Malo višje sem napisal da dobiš wdr4300 že za manj kot 60€.


link? In z poštnino te pride toliko kot v SLO.

Aja, a to zato, ker v SLO ni poštnin? Enako plačam za poštnino iz Nemčije kot pri nas. Linke imaš pa na Geizhals-u.

BlaY0 ::

Dr_M je izjavil:

Nevem kaj tezite z mimovrste in tujino, ce lahko pri nas kupis TL-WDR3600 za solidno ceno.
Kdo se bo pa jebu s posiljanjem nekam v tri pm v primeru garancije?

Za ceno wdr3600 pri nas dobim v tujini wdr4300. S poštnino se razume. Kar se tiče pa garancije... aja, pri nas se pa ne jebeš s tem? Iz izkušenj ti lahko povem, da sem imel pri nas večje probleme z uveljavljanjem garancije kot pa v tujini. Že kar nekaj cajta pa tudi kupujem v tujini, tudi če je razlika v ceni samo 2€. V večini primerov dobim robo celo prej kot od slovenskih štacun.

Dr_M je izjavil:


Vsi tadobri routerji imajo broadcom, klump pa klump. Zdej se pa na trepalnice postavi.

Od kod ti ta informacija? Define klump?

polde66 ::

WDR 4300 prodam za 55 eur, inštaliran je pa Gargoyle zadnja veerzija
polde

BlaY0 ::

Toliko te pride nov iz štacune.

polde66 ::

Iz kere že?
polde

BlaY0 ::

Ni važno, ti kar prodajaj. Nekdo bo že kupil...

polde66 ::

mal si pozabu stroške dodat
polde

Dr_M ::

aja, pri nas se pa ne jebeš s tem?


Razen pri RAM2, nikoli problemov pri nas z reklamacijami. Pa sem reklamiral ze diske, procesor, asus router pri avteri, brez besed dobil novega (reklamiral RT-N66U, dobil RT-AC66U), ipd... Vedno pa zbiram stacune, ki so blizu mene, da enostavno tja osebno odnesem, je precej manj tezav. Zgubim pa najvec pol ure casa vse skupaj oz precej manj, ko ce bi se jebal s posiljkami v tujino.

BlaY0 ::

polde66 je izjavil:

mal si pozabu stroške dodat

Aja, pri tebi pa ni stroškov? Torej mi ga pripelješ na dom za 55€?

BorutK-73 ::

polde66 je izjavil:

WDR 4300 prodam za 55 eur, inštaliran je pa Gargoyle zadnja veerzija


IMHO Dobra cena. Bi ga vzel če ne bi imel 3600-ke.

Zgodovina sprememb…

BlaY0 ::

Dr_M je izjavil:

aja, pri nas se pa ne jebeš s tem?


Razen pri RAM2, nikoli problemov pri nas z reklamacijami. Pa sem reklamiral ze diske, procesor, asus router pri avteri, brez besed dobil novega (reklamiral RT-N66U, dobil RT-AC66U), ipd... Vedno pa zbiram stacune, ki so blizu mene, da enostavno tja osebno odnesem, je precej manj tezav. Zgubim pa najvec pol ure casa vse skupaj oz precej manj, ko ce bi se jebal s posiljkami v tujino.

Ko ti menjajo ni panike, ti pač zamenjajo, ko ti pa popravljajo je pa problem, ker itak večino zadev pošiljajo ven. Torej, ali ti direktno pošlješ v tujino ali pa neseš nekemu slovenskemu prodajalcu/zastopniku in to on naredil... recimo čez en teden.

Meni so iz tujine poslali nov disk, čeprav "pokvarjenega" še nisem poslal nazaj. Isto recimo monitor. Stem da so mi vedno refundirali stroške mojega pošiljanja o čemer pri nas nočejo nič slišati. Lahko bi se šel bosti z njimi in jim pred nos moliti razne zakone ter groziti z inšpekcijo pa se mi ne da, raje kupim v tujini.

Dr_M ::

Sej tut jest precej stvari kupim v tujini, ampak le, ce je zadeva obcutno ceneje kot pri nas. Za par € se ne grem j....

BlaY0 ::

Mah glej, jaz sem ugotovil, da se ne hebem niti za 1% več, kot če bi kupil pri nas. Stroške imam enake. Enkrat sem naročič disk pri Mimovrste, ker sem ga nujno nucal naslednji dan. En teden ga ni bilo (naj bi bil na zalogi) pa še naslednji dan sem moral na vrat na nos v BigBang in ga tam prav drago plačati. Pa še dodatne stroške sem si nakopal, ker sem moral osebno tja.

Hmm, zdaj smo že precej OT.

d0rK ::

yayo je izjavil:

dottor je izjavil:

Sej imam namen it pogledat še po Kopru malo (bigbang, harvey norman, digitalnica,...), čene bom pač dal teh 70€.

Si ga našel v KP? Kje?

d0rK je izjavil:

Usran router od TP linka, 1043ND, mi je toliko živcev požrl da ni druge kot da kupim nekaj novega.

Kakšne probleme si imel? Moj rad zmrzuje/prekinja pa razmišljam o zamenjavi...

SKOS zmrzuje. Wifi kar mrkne. Pa sem upgrejdal uraden firmware, isto. Dal gor Gargoyle pa je bilo malo boljše. Ampak po nekaj časa ko vlečem 2MB/s prek torrentov vse dol pade. Pa "limited connection" sranje mi javljajo Winsi. Pa skos nekaj. Router je v omarici pod TVjem s tanko leseno "stenco", nanj se povezuje komp ki je 2.5m stran na drugi strani gips stene. Pa tok sranje.

Res me ne mikajo več tej TPLinki. Ampak zdaj ko jih spet vsi potiskate naprej sem razdvojen.

spirit ::

No da še jaz pristavim svoj lonček, kaj bi se priporočalo v rangu 60-75€ pa da je vsaj tako dobro ali boljše kot wtr160nl, pa razen wrt160 vsi novi linksysi odpadejo.

BlaY0 ::

Torej zanimajo te v bistvu ruterji z Atheros čipovjem. Broadcom pa odpade?

spirit ::

Iskreno se nisem poglabljal v čipovje samo, rad bi zanesljiv router, z vsaj tako močnimi antenami kot jih ima wrt160nl. Kakšnik posebnih nastavitev nimam in jih ne potrebujem. Pač doma imam wrt160, brez posebnih nastavitev in sem zadovoljen z njim, niti dd-wrt nisem dal gor ker dela, zanima me če je za ta denar kaj boljšega, ker mi prejšnji niti 2 leti ni zdržal, vem pa tudi, da crkne lahko vsak.

BlaY0 ::

Problem praktično vsakega ruterja je ta, da ima v svoji "karieri" vsaj ene 5 revižnov. Vseh 5 ima isto ime (tip) znotraj so pa popolnoma različni (vedno manj je notri, da je čim cenejša/lažja proizvodnja). Potem so tu še različni napajalniki, vedno manjši in cenejši, ki so dostikrat tudi srž problemov. Zato ni nič čudnega, če recimo TL-WR1043ND trije čisto skurcajo, drugim trem pa dela kot urca - ta ruter ima namreč že več kot 10 revižnov.

Na wrt160nl sta običajni 3 dBi dipol anteni in nista nič posebnega. Je pa dobra stran tega ruterja ta, da se z revižni hardverske specifikacije nikoli ne bodo spremenile na slabše. Ker gre za t.i. "hackable" router, je temu primerna tudi cena, ki po moje nikoli ne bo bistevno nižja. Za tega torej veš, če ti je star delal dobro, ti bo tudi nov.

spirit ::

Ok potem bom še enkrat kupil wrt160nl :D

dottor ::

yayo je izjavil:

dottor je izjavil:

Sej imam namen it pogledat še po Kopru malo (bigbang, harvey norman, digitalnica,...), čene bom pač dal teh 70€.

Si ga našel v KP? Kje?

d0rK je izjavil:

Usran router od TP linka, 1043ND, mi je toliko živcev požrl da ni druge kot da kupim nekaj novega.

Kakšne probleme si imel? Moj rad zmrzuje/prekinja pa razmišljam o zamenjavi...



Ne nisem še šel pogledat. Za zdej sem malo brez denarja in sem se že navadu 5x na dan reserirat router. Ko bom mel 70€ v žepu grem okoli pogledat.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Daniel ::

Z DD-WRT sem imel zadnji uptime na Tp-Link 1043ND 35 dni, torej nam nekaterim dela povsem OK.

-žiga- ::

Iščem nov router, ki bo nadomestil Asusa WL500g. Rad bi stabilen router z dobrim in stabilnim signalom - Asus je malo prešibek za moje potrebe. Odlično bi bilo, če bi imel 8 portov, ampak glede na to, da je izbira takih routerjev precej slabša, bo v redu tudi 4 portni. Cena pa do okoli 100 eur, seveda pa lahko manj :)
Hvala.

mtosev ::

-žiga- je izjavil:

Iščem nov router, ki bo nadomestil Asusa WL500g. Rad bi stabilen router z dobrim in stabilnim signalom - Asus je malo prešibek za moje potrebe. Odlično bi bilo, če bi imel 8 portov, ampak glede na to, da je izbira takih routerjev precej slabša, bo v redu tudi 4 portni. Cena pa do okoli 100 eur, seveda pa lahko manj :)
Hvala.
http://www.mimovrste.com/artikel/247001...
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

BlaY0 ::

Buffalo WZR-HP-AG300H... huda zverina! Ali pa malo dražji Buffalo WZR-HP-G450H.
««
5 / 128
»»