» »

Menjava vtičnice

Menjava vtičnice

1
2
»

jype ::

Ja ne zgrabit vodnika, če že probavate s prsti dajte s hrbtno stranjo, ker se mišice, ko skoznje teče tok, skrčijo.

Pa to ni hvaljenje, ampak razlaga. Če razumeš, kako elektrika "deluje", je več možnosti, da se pravilno samozaščitno obnašaš, ko se ukvarjaš z elektriko.

Recimo tako, da izključiš varovalko, preden iz doze vlečeš vtičnico.

CoolBits ::

Mesar je izjavil:

Ja z lepim se hvališ, pol pa bo šel en probat pa ga bo vrglo.

Nima te kaj metat če le paziš, da nimaš stika kje.
Sem na ta račun pokasiral gajbo piva v srednji šoli... nihče ni verjel, da upam fazo prijet. Seveda v študentskem domu na parketu in v supergah :))

Ni pa to za preizkušat kar tako, se strinjam... tako kot ni žvaka za seljaka :D

francek1 ::

Duhec je izjavil:

@nny je izjavil:

Vtičnica je zamenjana, pivo spito in še vedno tlačim mater zemljo!
Hvala vsem za pomoč, še posebej g. kondenzatorju za izčrpna navodila in g Xercesu za sliko.
P.S. Ženska z vrtalnikom in voltmetrom ni ravno sexy, a včasih imam občutek, da so od princev na belih konjih ostali samo - konji. >:D Po naravi sem tehničen tip in če imam dobra navodila in še kakšno sliko, ni stvari, ki je ne bi speljala. Ampak, k***, sedaj se mi zdi, da bo treba zamenjat še ostale vtičnice in stikala, pa letvice ob parketu so fuč, pa tečaj na vratih se premika...:))

OK, če je dobro zategnjen potem zdaj pusti. Drugače je pa zg. slika s kabelskim ušesom napačno narisana.
Glih kontra mora biti zanka, ker vijačiš v desno in po zgornji sliki se ti lahko ob zategovanju vijaka zanka odpre;ni pa nujno. :)

Sem prečekiral sliko in je narisana korektno, ker je smer vijačenja od zadaj naprej, torej bi se zanka zategovala...ampak take vtičnice so itak zgodovina....
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako vezati vtičnico na 4 žice? (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
7812635 (9963) perci
»

5x1.5 za vticnico in luc (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
9917323 (15806) negotiator
»

Vtičnica ne deluje kljub temu, da je pod napetostjo (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
5316036 (14466) St235
»

Menjava vtičnic

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
3812806 (11988) STU-III
»

kabli prebijajo?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
228317 (7399) telexdell

Več podobnih tem