» »

RAM Micron vs. INFINEON

RAM Micron vs. INFINEON

Tzar ::

Rad bi zamenjal RAM, zej mam enga no-name (2x128 Mb) in mi v Sandri kaze index 265/285. V sluzbi na enem drugem noname ramu tud 256 pa kaze 316/345.
Oboje pa je pod minimumom z ostalimi primerjalnimi podatki pri Sandri.
Zej pa razmisljam o nakupu Microna ali Infineona pri Mlacomu. Pa me zanima se mi nakup izplača, kerga se bol spalača kupt, kakšne indexe imate vi in a je možno da mi ta ram bremza sistem (bottle neck).
Dost hitr rabm info k nameravam v začetku druzga tedn že kupt RAM
Hvala
8-)
Življenje je lepo!

kr3dn ::

a mas za te rame omogocen 4-way interleaving v biosu, pa na kaksno hitrost mas rame nastavlene (v biosu)?

kr3dn

sinko999 ::

microm 64 mb
infineon 2 * 128 Mb

vse je na 133 Mhz ; je 7,5 ns

sandra ven vrže 450/550

ram je 4 way inter...
Ni? ni ve?no !

kr3dn ::

aja, se sandra 443/536
pa 2*128 MB no name ram, 4-way omogocen, pa hitrost medium v biosu (edina hitra in stabilna varianta)

kr3dn

JLP ::

2x 256 PC133 7ns Micron
cas2, 4 way interleave, turbo, precharge enabled
Sandra: 478/559
Live long and prosper!

VASkO ::

problem ni v ramu, vsi rami pokazejo prakticno enako hitrost (+-5mb/s), ce jih testiras na isti plati/cipsetu, torej imas slabo plato, cipset ali pa slabo nastavljene nastavitve v BIOSu

borchi ::

128MB Micron PC133 cas2 pri 140MHz Sandra = 510/570 (4-way interl. ) na Epox 8KTA3.
Prej sm mel Goldstar PC100 7ns in je blo pri cas3 na 133MHz cca. 490/540!!!!
Ni vse zlato kar je cas2!

borchi
l'jga

VASkO ::

saj sem reko, da so je hitrost odvisna od plate/cipseta in ne od izdelovalca rama. Ce mas npr. bx plato, bos z najboljsim in najslabsim ramom (pri enakih nastavitvah cas, FSB,...) imel enake rezultate, saj ce ga zenes na istih nastavitvah v BIOSu, potem ne more (logicno in teoreticno, saj hitrost nastavljas v BIOSu) delati hitreje npr. micronov ram pri 100mhz od nekega noname pri 100mhz. Vse je odvisno od plate.

Tzar ::

ja moja plata je MSI BxMaster (podobno ima Luni:D)
Ce ma kdo dotično plato in ima dobro nastavljeno v biosu, bi prosil,če mi lahko pošlje nastavitve biosa ali pa nekako sporoči pa ga jest pokličem. Zej čipset ko čipset, mislm da je zasnova na tej plati kr v redu, k mi pr ostalih testih kaže dost visoke rezultate.
Sem pa testiral na Abit Bx133 RAID, pa spet ne doseže tko visokih rezultatih kot ji pri vas. Imam pa celerona 700@875 FSB je 83MHz. Je mogoče kakšna posredna ovezava.
Skratka bil bi zelo hvaležen če bi mi lahko kdo za to plato kj svetoval glede nastavitev pa to.
hvala
8-)

Življenje je lepo!

JLP ::

Score k ti ga Sandra pokaže je zlo odvisn od FSBja.
Večji je hitrej RAM dela. Probej če ti dela Celeron na 100 MHz saj mislm da bi mogu in score se ti bo kar dosti povečov.
Live long and prosper!

Tzar ::

na žalost je FSB 83MHz zgornja meja. Drgač če povečam se mi komp ne zbudi.Kaj bi moral narest da se zbudi? Mam pa extra vetiče tko da mu je kr dost hladno (CPU)8-)
Življenje je lepo!

JLP ::

Druga stvar k zlo poveča hitrost RAMa je CAS
Če ga maš zej na 3 ga probej dat na 2.

Ja glede FSBja pa mislm da ne bo šu več. Se mi zdi da je preslab proc. Al pa zarad overclockanih PCijev, AGPja ne gre več.
Live long and prosper!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Memory Benchmark @ Sandra

Oddelek: Navijanje
331739 (1033) pop
»

Gigabyte 7vrx POMOČ, jaz nimam več idej

Oddelek: Pomoč in nasveti
151339 (1016) Klampfer
»

Optimalne nastavitve za KT7a/KT7a RAID????

Oddelek: Pomoč in nasveti
181694 (1491) BoO
»

OC-anje ABIT KT-7A (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
704623 (3945) AtaStrumf
»

Micron RAM cas2?!? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
644544 (3918) XtX

Več podobnih tem