» »

Min. PC za gledanje DivX-ov!?

Min. PC za gledanje DivX-ov!?

DeLuX ::

Zdravo. Zanima me, pri kateri spec. PCja se vedno delujejo filmi (DivX, XviD...)!?

Ali bo delovalo tekoce brez problemov na:
Celeron 266Mhz, Intel plata, 128MB Ram 66mhz, navadna ATI kartica, 10Gb disk, Win98 ANG SE. ?

fnx za help...

LP,
DeLuX

pivmik ::

Misilm da gre če daš BSPlayerju process priority na High.
Drugače pa se lepo predvajao menda v DOSu s programom QuickView, samo ni podpore za XviD(se mi zdi) in za AC3.

Za sigurnost pa raje priporočam malo močnejši procesor(400 je dovolj) na WinXP.
LP, Gregor GRE^

Zheegec ::

Mogoče ti rata:D Meni na 458Mhz, 256 SDRAM, Gf2MX delajo vsi filmi OK.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Frgazor ::

Imel sem 2 filma, ki ju duron 700 in p3 700 nista bla sposobna igrat, sem imel pa film, ki je normalno delal na p200 mmx :] Tako za zihr vsaj 1ghz, pa bo tud xvid-e pa divx 5 igralo.

cekr ::

Iz prakse ti povem, da K6-2/300+256MB+RAGE128pro popolnoma lepo prebavlja vse divxe. Če pa se pojavi kakšen problemček, pa zmanjšaš kakovost, pa deluje naprej.
Je pa tudi res, da nekaj dela postori tudi sama grafična kartica.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

MI_KO ::

Nisem 100%, samo vseeno:
Mislim, da sem pred pol leta nekje videl neko kartico, ki je bila v bistvu hardware decoder za gledanje filmov. Ve kdo kaj več o tem?
Mislim, da se nakup take komponente splača že zaradi tišine v sobi, saj ne boš rabil nevemkakega procesorja.

PS.
Pa 100% to ni bla nobena kartica za obdelovanje videov, ker je stala mnogo premalo za kaj takega, niti ne Tv-tuner!

Pa ne me linčat če nimam prav.

Ghero0 ::

Ej PicNik Kaj je AC3? To je neki za zvok ne? kdaj se ga pa uporabla (a to pr ksnih posebnih zeljah super zvoka, al ti to sam na splosn zbolsa) ?

mato22 ::

Ghero0
Veliko je DiVX filmov ki so posneti tako, da imajo AC3 zvok.
AC3 zvok pomeni 5.1 kanalni način predvajanja, se pravi Dolby Digital.
Tako da če ima DiVX AC3 zvok, pol ti itak predvaja tega sam ima pa seveda učinek šele takrat, če uporabljaš 5.1 sistem zvočnikov.
Za predvajanje DiVX-ov z AC3 zvokom pa morš met inštaliran AC3 filter, drugače zvoka sploh ne bo slišati.
Če ima DiVX AC3 zvok lohk preveriš kar v BS-playerju: z desnim gumbok klikneš na sliko filma ki ga predvajaš in klikneš na Video info. Tamp ti piše pod audio način zvoka, AC3 ali pa Mpeg Layer 3.

bastadu ::

mato22: AC3 zvok ni nujno 5.1, lahko je 2, 2.1, 4, 4.1...pač odvisno, koliko kanalov se je nekdo odločil posneti... Pa ne moreš ravno rečit, da obstaja veliko filmov z AC3 zvokom. Ponavadi je takšen zvok v filmih s dobrimi zvočnimi (in vizualnimi) efekti, kjer pride ta zadeva bolj do izraza (ala starwars, kake vojaške zadeve...), ne pa pri kakšnih komedijah kjer je pomemben v glavnem samo govor (besedne fore:P). Če maš kakšen vojni movie, kjer metki letijo vsepovsod je veliko boljši filing to poslišat v 5.1, kot v navadnem stereu....

mato22 ::

Res je da je Dolby Digital posnet v več načinih, sem pač napisal način 5.1 ker mi najbolj ugaja.
Drugače pa vidim da danes ko dajem dol DiVX-e, jih je veliko posnetih v AC3 načinu, vsaj novejši, pač odvisno od tistega ki ripa dvd.
Mam veliko DiVX-ov z AC3 zvokom, tako akcije, kot komedije, drugače pa sej pravim odvisno od tistih ki ripajo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DivX codec nadomestilo - ffdshow kodek (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Zvok in slika
21158590 (13738) BaRtMaN
»

Zahteve za gledanje divx filmov

Oddelek: Strojna oprema
493052 (1812) Azrael
»

AC3 težave

Oddelek: Zvok in slika
422486 (1424) franc3e
»

AC3

Oddelek: Zvok in slika
51401 (1270) phoenix(tm)
»

AC97 na ABITKD7 + zvok na bsplayerju

Oddelek: Pomoč in nasveti
121101 (1003) Blup

Več podobnih tem