» »

Zavod Za Zaposlovanje

Zavod Za Zaposlovanje

shadeX ::

Lep pozdrav.

Prijavljen sem na zavodu za zaposlovanje, kot iskalec zaposlitve vendar bi se rad izpisal, ker grem za nekaj časa v tujino. Sedaj me zanima:

1. Se lahko izpišem iz zavoda brez navedbe mojega razloga ter ko pridem nazaj - če pridem , se lahko vpišem nazaj?
2. Če te oni enkrat sami izpišejo (npr. če ne greš na predavanja), ali lahko se vpišeš nazaj?

ps. naj povem da nisem nikoli in ne prejemam denarne pomoči s strani zavoda. ( tam sem kvečjemu kot iskalec zaposlitve)

Hvala vsem.

Yugos ::

če te oni ven vržejo traja 6 mesecev preden se lahko nazaj vpišeš, drugač pa poklič svojo svetovalko!

stock ::

Ma nevem če je to res, zakaj bi se lahko šele po 6mesecih nazaj upisal.
Lahko se izpišeš seveda, zakaj pa ne. Nevem pa zakaj nebi kar ostal prijavljen, saj od tega tak noben nima nič..

Yugos ::

stock je izjavil:

Ma nevem če je to res, zakaj bi se lahko šele po 6mesecih nazaj upisal.
Lahko se izpišeš seveda, zakaj pa ne. Nevem pa zakaj nebi kar ostal prijavljen, saj od tega tak noben nima nič..


Je res mene so vrgli in sem moral 6 mesecev čakat da se nazaj vpišem!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Yugos ()

shadeX ::

Aaaa hvala Yugos. Točno to me je zanimalo. lol..

a ma še kdo kake izkušnje s tem?

St235 ::

stock je izjavil:

Ma nevem če je to res, zakaj bi se lahko šele po 6mesecih nazaj upisal.
Lahko se izpišeš seveda, zakaj pa ne. Nevem pa zakaj nebi kar ostal prijavljen, saj od tega tak noben nima nič..


V čem bi bila fora da te vržejo iz evidence brezposlenih, če se lahko naslednji dan vpišeš nazaj?

shadeX je izjavil:

Aaaa hvala Yugos. Točno to me je zanimalo. lol..

a ma še kdo kake izkušnje s tem?


6 mesečni rok načeloma velja za vsak izpis, torej tudi na tvojo zahtevo. Lahko pa se pogovoriš z svojo svetovalko in ji razložiš zadevo. Tako, da če greš samo za mesec dva se lahko z njo dogovoriš, da te v tem času ne pozivajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

stock ::

Nevem, mogoče to da ti "ne iščejo službe".. Mene so vrgli, sicer sem se u roku tedna kasneje zaposlil, delal 2meseca pa sem se zdaj spet prijavil.. Mogoče rešuje dejstvo da sem bil zaposlen. Je patudi res da se da tuste sestanke preložiti itd. Odvisno koliko ti je do tega da bi bil prijavljen in za koliko časa greš u tujino..

shadeX ::

aaaa aha. ok :D hvala vam ^^

St235 ::

stock je izjavil:

Nevem, mogoče to da ti "ne iščejo službe".. Mene so vrgli, sicer sem se u roku tedna kasneje zaposlil, delal 2meseca pa sem se zdaj spet prijavil.. Mogoče rešuje dejstvo da sem bil zaposlen. Je patudi res da se da tuste sestanke preložiti itd. Odvisno koliko ti je do tega da bi bil prijavljen in za koliko časa greš u tujino..


to je drugo, če si vmes zaposlen potem avtomatično prideš na zavod, če ponovno zgubiš službo oziroma ti poteče pogodba.

Invictus ::

Če ne dobivaš nadomestila, je povsem brez zveze biti prijavljen na zavodu. Samo težijo ti z brezzveznimi službami.

Sam sem izpisan,m oz. mi ne pošiljajo več. Sem se pogovoril s svetovalko in mi ni treba več tja hodit.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Bananca ::

Pozdravljeni!

Na vas se obrašam s podobnim problemom: prijateljica je brezposelna in prijavljena na zavodu od 4. 4. 2012, prejema tudi denarno nadomestilo za brezposelnost. Dobili sva priložnost za poletno delo v grčiji( pribl. 2 meseca), ki bo plačano na roku, torej ne bo bremenilo njenga računa, torej zavod ne bo vedel, da dela, saj ne bo zaposlena z nobeno pogodbo. Problem je, da ne ve kaj naj naredi, če jo v tem času pokličejo na kakšen razgovor za delo, saj se ga ne bo mogla udeležiti. Ne bi pa se rada odjavila iz zavoda, saj potem ni zavarovana (ni toliko problem v tem, da ne bi dobila mesečenega nadomestka). Se da na zavodu tudi v takem primeru dogovoriti, da te v tem času ne kličejo na razgovor? Kaj pa če enostavno zamolčiš, da greš delat in greš recimo na obisk k sorodnikom? Kakšna je opcija, da rečeš, da greš na poskusno delo?

Hvala za pomoč že vnaprej!
Lep sončen dan;)

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Mavrik ()

Invictus ::

Napove naj dopust. Tudi to obstaja. Samo svojemu svetovalcu moraš povedati da te 2 meseca ne bo na voljo.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

shadeX ::

Bananca je izjavil:

Pozdravljeni!

Na vas se obrašam s podobnim problemom: Prijateljica je brezposelna in prijavljena na zavodu od 4.4.2012, prejema tudi denarno nadomestilo za brezposelnost.Dobili sva priložnost za poletno delo v Grčiji( pribl.2 meseca), ki bo plačano na roku, torej ne bo bremenilo njenga računa, torej zavod ne bo vedel, da dela,saj ne bo zaposlena z nobeno pogodbo.Problem je,da ne ve kaj naj naredi, če jo v tem času pokličejo na kakšen razgovor za delo,saj se ga ne bo mogla udeležiti.Ne bi pa se rada odjavila iz zavoda,saj potem ni zavarovana (ni toliko problem v tem,da ne bi dobila mesečenega nadomestka).Se da na zavodu tudi v takem primeru dogovoriti, da te v tem času ne kličejo na razgovor?Kaj pa če enostavno zamolčiš,da greš delat in greš recimo na obisk k sorodnikom?Kakšna je opcija, da rečeš,da greš na poskusno delo?

Hvala za pomoč že vnaprej!
Lep sončen dan;)




Sicer malo offtopic vendar mi je všeč da se znate znajdit v takem kriznem času. Hvala bogu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

švrk ::

@Bananca
...Problem je,da ne ve kaj naj naredi, če jo v tem času pokličejo na kakšen razgovor za delo,saj se ga ne bo mogla udeležiti...


Da jo pokličejo na razgovor je zelo malo verjetno. Kolega je že leto in pol na zavodu in ga še enkrat niso poklical na razgovor, razen obvezne sestanke pri svetovalki na vsake nevem kolko. Spet drugi je več kot 2 leti tam in so ga dvakrat klical na razgovor. Skratka pojdita v grčijo in vas bk. za zavod:)

Invictus ::

Lahko pa rečeš svetovalki da ti naj ne išče službe in te pusti pri miru.

Pri meni je to delovalo. Sicer pa niti ne vem ali me še vedno vodijo pod nezaposlenega ali imam kak drug status.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

kamuee ::

Če ne dobivaš nobenega nadomestila in si prijavljen na zavod je brez veze da si sploh prijavljen na njega kr ti nč ne pomaga, vsaj probleme ne boš imel z njimi. kr se pa zavarovanje tiče si pa tako ali tako upravičen preko svoje občine. Zavod in center za socijalo bi blo treba ukint in naredit spletni portal za oba centra, pa te ljudi, delajo v teh zavodih na cesto ruknt kr delajo z ljudni tam ko da so nočvredni pa neglede ali si brezposelen ali potrebuješ kakšno pomoč, kr kar je moja ženska tam doživela to ne morš verjet kak se babe tam derajo na tebe pa te zmerjajo tm.
AutoCAD MAP 3D DWG Designer (Mechanical, Electrical)

IceIceBaby ::

Bananca, predvsem ne razlagat planov za delo na črno po forumih širni Sloveniji.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zavod za zaposlovanje in vabilo na razgovor

Oddelek: Loža
217704 (5977) bambam20

Ko se te hoče zavod za zaposlovanje znebit (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
32270850 (61798) dzinks63
»

Je kdo bil prijavljen na ZRSZ in CSD?

Oddelek: Loža
369764 (8697) jalovec09
»

Prisilno delo, ki te napoti ZRSZ (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6723759 (21269) Invictus

Več podobnih tem