» »

Nakup Domene in Gostovanja

Nakup Domene in Gostovanja

FreakDezign ::

Lepo pozdravljeni zanimam se za nakup obojega. Sedaj me pa zanima kje je dobra kakšna Slovenska stran. Lahko je tudi izven države. Mogoče bi lahko samo povedali, kakšna je razlika, če kupim nekje drugje izven države ali pa v Sloveniji. Kakšne so prednosti in slabosti ?.

Lepo se vam zahvaljujem.
Design is Better then no design

FreakDezign ::

Bolj bi me zanimalo, da je strežnik v Sloveniji. Hvala
Design is Better then no design

figula ::

hostko
domenko

FreakDezign ::

Mi lahko še kdo razloži kakšna je razlika, če bi kupil domeno in gostovanje kje drugje?. Hvala in Lep pozdrav.
Design is Better then no design

qki ::

meni je na internet mojste nekdo predlagal http://www.awardspace.com/.

zelo zadovoljen. bil pa čisto presenečen nad odzivnostjo. mislm da je blo skor mikrosekunde. ne zajebavam.

sem vzel paket max pack promo, ki vidim da je zdaj tudi v akciji 1€ na mesec. jebenti.

mihec87 ::

http://www.neo-serv.net/

2domeni ter gostovanje pri njih dosedaj brez težav,na mail odzivni,klical še pa nisem..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

Zeberdee ::

Po mojih izkušnjah sishell ftw.

HardFu ::

spletnaabeceda.si
http://codeable.io

Dragi ::

Registracija domene na namecheap.com ali dynadot.com
Hosting na hostgator.com, poglej se za hetzner.

Pride najceneje in dobis najvec za svoj denar.
Slovensko hosterji so dragi in ponujajo malo. V dosti primerih najemajo serverje v tujini, tako si na istem.

Prednost gostovanja v Sloveniji je, da se lahko z hosterjem pogovarjas v slovenscini (podpora pa to) in spletna stran se ti nalozi malo hitreje (ker je pac ping manjsi), vendar rabis bit res power user da to opazis.

Vice ::

FreakDezign je izjavil:

Lepo pozdravljeni zanimam se za nakup obojega. Sedaj me pa zanima kje je dobra kakšna Slovenska stran. Lahko je tudi izven države. Mogoče bi lahko samo povedali, kakšna je razlika, če kupim nekje drugje izven države ali pa v Sloveniji. Kakšne so prednosti in slabosti ?.

Lepo se vam zahvaljujem.


V 99% je tako, da boš v tujini dobil cenejša gostovanja, t.i. "unlimited" pakete. Pri nas pa za malo večji denar tisto kar dejansko piše.
Vendar slabost teh "unlimited" paketov je ta, da niso neomejeni temveč imajo veliko slabše karakteristike kot marsikatero "omejeno" gostovanje pri nas. Druga slabost "poceni" gostovanj čez lužo je, da ko delajo "vzdrževana" dela jih delajo ponoči se pravi po našem času dopoldne. Če konkretno omenim hostgator je recimo ena moja stran bila lani 6x v dopoldanskih urah za 3 ure nedosegljiva, prav tako so mi eno drugo gostovanje blokirali zaradi pošijanja newsletrov, čeprav sem jih pošiljal pod njihovimi kriteriji (400 mailov na uro) in supportu poslal vsa dokazila ki so jih zahtevali... jim tudi dokazal da ne kršim pravil, vendar v njihovi "policy" piše, da ti lahko gostovanje ukinejo tudi brez razloga. Iste probleme sem imel pri drugih tako da počasi vse selim na strežnike v SLO pač nimam več majhnih strani za "hoby" ker če imaš resen biznis ti takšno zavajnje naredi več škode. Prav tako ti ne priporočam awardspace.com ker ko sem jih poprosil naj mi podajo točne podatke omejitev (sem jim jih naštel) je njihov neomejeni paket tako "oskubljen" da ni vreden niti dolarja.

Če naredim povzetek, v kolikor imaš stran za šalo so ti neomejeni paketi več kot dovolj. Če se greš resen biznis ti zaradi veliko več drugih razlogov (ki jih sploh nisem našteval) priporočam gostovanje tukaj v Slo pri enem od "priznanih" ponudnikov, saj so cene po evropi več ali manj iste. Še boljše pa je, če zakupiš kakšnega virtualca ali kaj podobnega, samo moraš imeti pa malo več znanja o postavitvi tega strežnika.

FreakDezign ::

@Vice in drugi hvala za odgovore. Sem se odločil, da grem na tega ponudnika: Hostko. Predvsem zato, ker so mi pomagali in je bila pomoč na voljo. Pa tudi popust so mi dali ;)
Design is Better then no design


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Za vse, ki rabite dober webspace PHP, CGI, ipd (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Izdelava spletišč
376288537 (11829) hariscorale
»

Spletno Gostovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
8516680 (7600) next3steps
»

Cena postavitve spletne strani (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
7013464 (10115) Netrunner
»

Spletno gostovanje (E-streznik)

Oddelek: Izdelava spletišč
183827 (2777) neoserv
»

Iščem nov hosting - za veliko manjših spletnih strani (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
719800 (6327) neoserv

Več podobnih tem