» »

Iframe in body

Iframe in body

JanOlMajti ::

Lep pozdrav
Najverjetneje preprosto vprašanje. Imam index.html (glava, menu, noga) in stran1.html,stran2.html za razne vsebine v iframe-u. Če v brskalniku dostopam z www.mojastran.si , vse deluje normalno. Če pa dostopam z www.mojastran.si/stran1.html pa mi prikaže samo stran1.html, to se pravi samo vsebino.
Kako bi odpravil to težavo?

gufy123 ::

ne moreš, ker si tako zastavil zadevo. stran1 vsebuje samo vsebino stran1, ne pa tudi indexa z iframe-om. lahko pa narediš redirect na index in ustrezno stran v iframe-u

VelikiTun ::

Dobronamerno, losaj se uporabe iframe-a.

JanOlMajti ::

Namesto ifame-a najverjetneje lahko uporabim object elements. Ali še kaj drugega?
Vprašanje sem postavil predvsem zaradi tega, ker če v iskalniku (npr. google) vpišem "stran1" ali nekaj, kar je povezano z vsebino stran1.html , mi vrže link www.mojastran.si/stran1.html. Torej, kako se potem naredi, da mi stran odpre celotno?
Redirect ti vže na index, kako pa na stran1?

Mesar ::

Lahko uporabiš kak server-side jezik.
Your turn to burn!

VelikiTun ::

Uporabi div-e, navigacijo pa realiziraj s php-jem (lahko tudi z JS, če ti uporabniki z njegovo blokado ne pomenijo veliko oz. imaš pripravljen fallback). Na netu se da najti precej primerov kode. Potem ti bo Google lepo poindeksiral podstrani in ob kliku na povezavo odprl celotno stran.

Zgodovina sprememb…

JanOlMajti ::

Super, hvala za odgovore. Bom z div-i + php rešu zadevo.

Zgodovina sprememb…

stb ::

Uporbiš lahko tudi razmeroma enostaven, a v določenih primerih neučinkovit Frame busting, če pa je problem da tvoj frame vključi kak drug website pa to onemogočiš z X-Frame-Options http header.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: stb ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stran v okvirju, nadzor izvora

Oddelek: Izdelava spletišč
5534 (420) Netrunner
»

Download vsebine strani s JS

Oddelek: Izdelava spletišč
472413 (1711) MrBrdo
»

Spletna stran - več enakih strani ali iframe in index stran za menu?

Oddelek: Izdelava spletišč
9932 (754) c0dehunter
»

Internet strani kot slideshow

Oddelek: Izdelava spletišč
212004 (1755) sverde21
»

iframe vs. div

Oddelek: Izdelava spletišč
121408 (1266) NeOman

Več podobnih tem