» »

Kako narediti IR+daljinec za PC?

Kako narediti IR+daljinec za PC?

1 2 3
4
»

pitagora ::

nekaj sem nasel verjetno bo treba mal dograditi..
 receiver serial port 800 EPIA.gif

receiver serial port 800 EPIA.gif

lp pitagora

Medo_m ::

pozdravljeni

sel sem skozi celo temo samo nikjer nisem zasledil kako se nastavi recimov Girderju zvok da ga das na glas in potiho , ker jaz mam en program za radio pa tam nimam nič tipk za zvok štelat , nekaje eden pisal o korakih in Up im DAWn sam jaz ne vem kje je ta up Dawn a to na tipkovnici naštelas al kje v kerem oknu na Girderju , a lahko eden vsaj opise recimo ves postopek za en program pa kaj pomenijo tista okna

Windows O.S. , Command , girder, mouse , key board , Pliging , mislim da za dakjinca moras nekaj v pluing nasdtavta sam kje in kako, vsaj osnove bi rabu , pol bi že slo da bi vedu zakaj se sploh gre

Hvala za odgovor
Medo

mare_ ::

Kaj se je slučjno že spravil to delati kdo, ki ima linux?

Daniel ::

Stvar mi ne dela, pa da se ubijem...

RS232 prispajkan tako kot kaže, pin 5-9 skupaj, pin 8-7 skupaj, pin 6 samostojen, nato zenerca 5V1 med GND in RTS (črna črtica obrnjena proti RTS) za njo kondenzator 104 nF prav tako iz GND na RTS, iz RTS na DSR (pin 6) pa upor 3300 Ohm. Uporabljen je IR sprejemnik SFH506-36, pina 5-6 sta vezana na GND spremnika, pina 8-7 na VCC, in pin 6 na OUT sprejemnika.

Girder mi deluje tako na COM1 kot COM2, s tem da je treba nastaviti "input signal" na DCD, pri vseh drugih, torej DSR in CTS napiše "Warning, They may be a hardware problem in reciever. Seveda piše input device enabled ampak prav nobena tipka na nobenem daljincu ne prime. Stvar imam trenutno še zloženo v testni ploščici

Dodatek: Po dolgem mukotrpnem razmišljanju sem ugotovil da imam senzor SFH5110-36 ki pa ima drugače razporejene nogice. Stvar sem rahlo obrnil in sedaj dela. Zdaj so težave le z daljincem ki mi pošilja po 4 različne kode na eno tipko, kako nastaviti Girder?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

Cuoresportivo ::

priority level dvigni na 8.
lep pozdrav(best regards)

T0RN4D0 ::

mene pa zanima, če bi todelal tud na daljincu od stolpa?

al nikakor, mogoče, čist odvisno od sreče...???


bi si naredu za foro, sam če ne bo na tem dljincu delal je brezveze, ker kupovat daljinca ne grem, drugega pa tej sobi nimam.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

toxični ::

meni stvarne dela pa da se ubiješ , pokoplješ , pa na novo rodiš.

a lahko kdo slika zadevo da vidim kako imate to zvezano? prosim? zelo bi bil hvaležen.

Daniel ::

Daj opiši tak ko jaz, da si bomo lahko vsaj malo predstavljali kako si zložil :))

Lio ::

a je že kdo vidu tako stvarco, sam ne na IR, ampak na radijske valove? Da bi se lohk po celmu stanovanju šetu, pa prestavlu?

Mamaplata ::

Tugo ::

ni nalozilo celo stran zato sem prebral premalo in sem odgovoril narobe... sorry!
lp, T.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tugo ()

lambda ::

Nekej je blo govora o onmu irda, ki se na plato priklopi, da se baje ne da zrihtat...
Mene pa zanima, če se da navadnega Sigmatel irda USB spedenat na daljinca???

Mamaplata ::

Tole bi bolj sodilo med oglase ,pa ,da ne odpiram nove teme >:D in ko je že ravno govora o tem :D
Če koga slučajno zanima ,ga lahko kupi pri meni
-cena : sitnica

Doman ::

Odočil sem se da si tudi jaz to naredim! Ker sem popoln n00b v elektroniki dvomim da mi bo uspelo. Zanima pa me, kero vezje (1?2?3?) da uporabim, da mi bo delalo na čin več dalincih?Pa cena?

Lp, Doman

shock ::

tisti ki ima 38khz. Cena tama okoli 300-500 sit (mogoče so se komponente podražile).

Doman ::

A lahk kdo slika to zadevo ker si to ne predstavljam dobro:8)

Doman ::

Se opravičujem! Sem spregledal fotke na... link!

rhabdo ::

Pozdravljeni!

Jaz imam pa tudi eno čudno vprašanje... A bi se morda dalo kaj naredit z IR senzorjem od Winfast tv2000 xp? Torej, se ga da kako uporabit brez tv-tunerja?:))

shock ::

JA. Uporabiš tisto shemo kot je prikazana v temi, samo da moraš malo različnih kombinacij preizkusit.

stromar ::

Če še kdo rabi ta sprejemnik, mu ga lahko naredim. Imam doma že material, ker sem mislil naredit za sošolca, pa si je premisilil. Kontaktirajte me na mail ali ZS. Možna menjava za sdr ram:D

Lp

Doman ::

Kero vezje pa je tisto, ki ima 38khz :8) :8) :8)

Sp: A je možen čimhitrejši odg. ker grem kupit danes ob 11ih.

shock ::

Vsa. Samo čipi so različni.

Doman ::

Sestavil pa ne dela. Je nujno kako upore obrnit?

Doman ::


Vse je mrtvo ;(( , ali pa je vse ok sestavljeno, pa neznam v programu naštimat.

thor984 ::

Sem sestavu, pa ne dela. Zanima me če lahko za SFH5110-36 uporabim Igor-SFH56 ? Aja, pa pr kondenzatorju je daljša noga plus? Napiše mi pa da je verjetno problem v sprejemniku (There may be hardware problem in reciever)

Person ::

@doman:
A si pa si dopil Igor plug-in?
Pa si potem nastavil port pri plug-inu?
Let's make something useful!

Doman ::

Kje nej dobim ta igor-plugin? Tist začetni site z navodili ne dela:(

Person ::

Tukaj: (sem ga upload-al na svojo osebno stran)
http://www2.arnes.si/~aperku/Person/IgorPlug.zip
Let's make something useful!

thor984 ::

Ok, zdej mi dela. Sm šou še enkrat prebrat navodila in sem zasledil d je za XP-je drug driver. Zdej je pa problem v prepoznavnosti kode. Katero kol tipko pritisnem na daljincu mi zazna vedno isto kodo. A kdo ve kaj bi blo lahko narobe?

Person ::

Verjetno si mislil, da je za XPje drug DLL.

Em, kateri daljinec pa imaš?
Let's make something useful!

Doman ::

Ma men to ne dela da se ubiješ! Cel program sem pregledal pa nikakor noče. Bi se dalo nekomu napisat v kratkih korakih kaj je treba narest, ker sm res skoraj čist obupal...

thor984 ::

Ja dll je drug, sam zdej sm spet običajnega probu, zdej pa dela dobr.

@Domen
Najprej morš izbrt Igor plugin, ki si ga prenesel v mapo s plugini, pol morš nastavt com port, pol morš vključt napravo pol greš pod Urejanje in kliknš "dodaj ukaz" pol pa Learn event...pol ti more zaznt signal in pol nastavš kaj bi rd s tem signalom naredu.

TaBoLjI ::

Meni pa piše spodaj "waiting for IR code" :\ Pa je reciver vredu naret... ;((
Kar je res je res...in to ni laž :)

Trubadur ::

Kdo ve kako usposobit to stvar na Linuxu?
Berite Thomasa!

TaBoLjI ::

Ok, meni zdaj zadeva deluje... Me pa zanima kako uštimat komande za winampa npr. - sem nekje na sredi te teme prebral, da bi naj to šlo z programom "Creative Remotes". Mi lahko prosim kdo razlozi kaj več? hvala.

EDIT: Mi je ze uspelo...brez tega programa....HVALA vseeno :D
Kar je res je res...in to ni laž :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TaBoLjI ()
1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

USB IR Sprejemnik za amaterje (IgorPlug-USB) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
12127674 (10918) eVro
»

Upravljanje PC-ja preko daljinca

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
325823 (4396) kulSMS
»

IR sprejemnik ali daljinec za PC (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
517117 (6084) sidd
»

Daljinec za pc

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
231759 (1396) SloMusty
»

Shema za ir

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
71260 (1125) Tugo

Več podobnih tem