» »

Ko zaženem igro se sistem resetira?na pomoč

Ko zaženem igro se sistem resetira?na pomoč

micfic ::

Živ=)

Imam novo konfiguracijo in sicer:
asus P8z68 v pro gen3
i5 2500k
4x4 gb corsair 1600mhz vengeance
enermax infiniti 720 w
1tb wd green
gigabyte gtx 275

Vse dela lepo in prav vendar ko pa hočem igrati kakšno igro se mi računalnik resetira,oz za enkrat kaze uredu rač. imam komaj en dan.Flashu sem najnovejše biose,računalnik stestiral v prime95 in memtestu86 in je vse stabilno,temp. procesorja v mejah normale...posodobu sm najnovejse driverje za graficno...driverje za maticno sm dau pa z cd ja ki sem ga dubu zraven matične...razen ko zazenem igro se mi to zgodi.

Preslab napajalnik al je kj z graficno narobe ali matično?

Za odgovor se vnaprej zahvaljujem
  • poskusilo klonirati: micfic ()

Zelnick ::

Si priklopo vse napajalne kable na grafično?
I can remember a time before the Internet. But I don't like to.

micfic ::

Ja ja sm oba ki prideta v graficno 6 pinska konektorja.

Janac ::

presvoh napajlnik

micfic ::

A si zih a je mozno kj drugega?

Janac ::

je mozno, seveda

micfic ::

Še kdo kj ve=) ?

Zelnick ::

Janac je izjavil:

presvoh napajlnik

Jaz bi tudi rekel, da je PSU problem.
Se ti pojavi Blue Screen? Navijal si kaj proc?
I can remember a time before the Internet. But I don't like to.

micfic ::

Jah lih mal sm googlu pa vidm majo isti ta napajalc pa isto matično in procesor pa še močnejšo graficno pa jim dela.Čudn se mi zdi no,razn če je defektn napajalnik.

Drgač pa nism naviju in tut blue screen se ne pojavi sam restarta se,oz black screen pa restart.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: micfic ()

mgermo ::

Lahko da je psu krivec, prešvoh pa vsekakor ni. Ta sistem poganja že kvaliteten 400w psu.

Nemixxx ::

napajalnik ni prešvoh js mam LC powerja 500W k so tak u kur** pa mam podoben komp k ti sam grafično imam 6870 in mi lepo dela..
|Intel Core i5 2500k 3.30Ghz-OC-[4.60ghz]|Noctua NH-U9B SE2|
|GA-P67A-UD3-B3|R9 290x 4gb|Kingston Blue HyperX 12GB 1600Mhz|

micfic ::

Ja sj čudn se mi zdi loh pa da je grafična zanič,ne vem bom mal probu...

solatko ::

Po vsej verjetnosti je krivec za težave, gonilnik grafike. Poglej malo po temah o tvoji grafični kartici, boš morda našel rešitev. Stestiraj grafično kartico s kakšnim programom.
PSU sigurno ni problem, če se računalnik postavi. Prešvoh ne more biti, če bi bilo pa kaj drugega narobe, sploh nebi boot-al.
Včasih najnovejši gonilniki za grafo stvari pokvarijo. Tvoja grafa je precej v letih, zato poizkusi s kakšnim starejšim gonilnikom.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

micfic ::

Solatko hvala ti bom probal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: micfic ()

Jan3 ::

hmm komponentni delajo, da ti tku meče vn so krivi samo kakšni driverji. razen če ti meče še kje drugje kot samo pri igrah? kakšna eksekucija programom je fals, narobe narejena..driverji precej verjetni krivci.

amigo_no1 ::

Vse dela lepo in prav vendar ko pa hočem igrati kakšno igro se mi računalnik resetira,oz za enkrat kaze uredu rač.

Koliko je star enermax ?
Ker tole je dokaj očiten primer, da dela samo samo če ni obremenjen.

Zgodovina sprememb…

Janac ::

napjalnik je 10000000%

micfic ::

Ja sam v igri je vn metalo,enermax je star ene 4 leta sam sva dons s kolegom dala drugo graficno gtx 460 pa stvar deluje normalno,tko da je blo neki z driverji pomoje razn če zato zdj dela ker rabi ta graficna manj napajanja?

solatko ::

Če ti s to dela, potem je problem samo v gonilnikih prejšnje. Napajalnik nikoli ne pade zaradi preobremenitve (vsaj tak, 2x močnejši, kot je potrebno za tvoj sistem), če je preslab, se sistem ne postavi (pri zagonu sistema, gredo vse komponente vsaj nekaj sekund do 100% - avtotest sistema). Tvoja grafika je starejša, zato poizkusi s kakšnimi starejšimi gonilniki.
Delo krepa človeka

Xserces ::

Janac je izjavil:

presvoh napajlnik


JANAC ARE YOU FUCKING KIDDING ME? 720W presvoh za tole?

http://www.nvidia.com/Download/Find.aspx link za starejše driverje
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

solatko ::

Janac - Napajalnik je pri resetiranju računalnika, kriv skoraj nikoli. Največkrat so krivi gonilniki, matična, RAM-i, HDD, DVD RW, priključni kabli..., pri ne-boot-anju računalnika, pa je velikokrat krivec ravno pomanjkanje moči na 12V-nih linijah, ne toliko sama moč napajalnika.
Za močne grafične kartice mora biti A-amperaža, vsaj 20.
Delo krepa človeka

micfic ::

No sj bom itaq drugo grafično kupu tko da ja tut men se je cudn zdel da bi biu napajalnik kriv k ni slab =)

Tko da hvala vsem ki ste mi pomagali in lep pozdrav

Xserces ::

si zihr da je grafična?... kupu novo pa bo isto delal XD
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Janac ::

ma kako da ni mogoce, meni je napajalnik odpovedal ravno takrat ko je bil obremenjen pa je bil 3x mocnejsi(800w)

micfic ::

Sj W niso vse koliko amperske linije si meu? to je tut dost pomemben podatek kakor je rekel solatko,jst upam da bo delal z novo grafično da nov pol res napajlnik kriv k bom sam znoru :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: micfic ()

Xserces ::

zato pa imas razne stress programe... OCCT, furmark ... v OCCT prbijes POWER SUPPLY test in ce dela dvomim da je napajalnik...
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Janac ::

20.0Ax4 sem imel je to ok?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

Xserces ::

najprej naredi stability teste potem pa šele kupuj novo...
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

micfic ::

Ja bo treba počakat da dobim grafično je že naročena dvomim da je napajalnik,k je dovolj močan.

Xserces ::

ti kar dvomi ampak dokler nebos naredu testov nebos vedu... nevem zakaj odperate teme ce potem ne naredita tistga kar se vam reče... cez 2 dni pa nova tema Ko zaženem igro se sistem resetira?na pomoč#2
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

micfic ::

Ja lej ne morm naredit ker mam na integrirano graficno preklopljeno pa mi vn meče k sm hotu teste delat ker je presvoh,uno graficno sm pa ze prodal...kako to da z gtx 460 dela vse noramalno?driverji so se mešal ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: micfic ()

Xserces ::

ok
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Janac ::

Janac je izjavil:

20.0Ax4 sem imel je to ok?

micfic ::

Ja ne vem če je dost očitno ni blo ne vem kak sistem si meu,jst mam +3.3V@25A, +5V@30A, +12V1@28A, +12V2@28A, +12V3@30A, -12V@0.6A, +5VSB@3A

Xserces ::

lol 3 raile ... dost je tole
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

micfic ::

Hehe sj men se tut zdi da je

solatko ::

micfic - Ta napajalnik bi poganjal 3 take kartice ob full navitem sistemu. Enostavno nisi imel pravih gonilnikov. Tudi pri novi, najprej poglej FAQ forum grafične, potem šele išči pravi gonilnik. Po navadi je z zadnjimi problem. Npr. za 6850 v redu deluje gonilnik, po katerem so bili izdani še 3-je, s katerimi pa kartica ne deluje v redu. Informacija je na FAQ forumu grafične.
Delo krepa človeka

Janac ::

ja moj ma 4x 20.a

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Xserces ()

Xserces ::

solatko to je dost cudno... imam 5850 in redno posodabljam driverje ze zaradi firbca in raznih benchmark scorov ki si jih zapisujem in nism meu problemov :)
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

solatko ::

Xserces - Saphirova 6850 na zadnjih treh popravkih ne deluje - zmrzuje, meče ven, BDS..., skratka neuporabni gonilniki za to kartico. Tri nazaj dela izvrstno (ravno tako ne dela dobro na originalnem z diska).
Delo krepa človeka

Xserces ::

patetično je to :)
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

micfic ::

Evo zdj sm dau novo grafično v računalnik pa sm meu mal probleme spet z restartanjem racunalnika,pol sm pa vendarle le našel taprave driverje in zdj dela tko k je treba,solatko je meu prav.

P.s:sm še vsen sumu napajalnik da je defekten sm ze hotu po novega sam hvala bogu nism heh

hvala vsem za pomoč

lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problem z dvema grafičnima karticama

Oddelek: Strojna oprema
312553 (1950) IvoJan
»

Nova grafična ne dela (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
584886 (4015) solatko
»

Gaming PC povzroča preglavice (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
656718 (5457) gddr85
»

Problem z vgradnjo Radeon HD4870

Oddelek: Pomoč in nasveti
251938 (1522) NightwishSI

Več podobnih tem