» »

a še navijate strojno opremo za vsakdanjo rabo?

a še navijate strojno opremo za vsakdanjo rabo?

gendale ::

tko mal sem razmišljal glede navijanja in ugotovil, da že zelo dolgo časa nisem imel ničesar navitega

včasih so bili procesorji dragi in počasni in je bilo navijanje skoraj obvezno

recimo pri celeronu 300A je bila razlika med 300MHz in 450MHz kot noč in dan

danes imam q6600, ki lahko dela stabilno na 3,2GHz, ampak ga imam ves čas na default nastavitvah

v benchmarkih je navit seveda boljši, v praksi pa je edina razlika ki jo opazim, da je z navitim v sobi kakšna stopinja več

če se prav spomnim, je bil zadnji procesor, ki sem ga imel ves čas navitega, athlon 64 3000+

kar se tiče grafičnih kartic, nisem nikoli sploh imel take, ki bi se jo splačalo navit (razen za benchmarke)

tisto kar so poganjale ok, so poganjale ok tudi na default nastavitvah

tisto kar se je na default zatikalo, se pa je zatikalo tudi z navito

kakšne so vaše izkušnje?
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

shadeX ::

Sam nisem nikoli navijal, sem pa pred kratkim poskusil naviti mojega Q6600 ( isti kot tvoj ) iz 2.4ghz na 3ghz in sicer uspešno. Razlike ne opazim... ne v igrah ne nikjer..

MOBIKING ::

Jaz 24/7 uporabljam C2D E8400 iz 3.0 Ghz na 4.05 že skoraj 3 leta je pa dober primerek procesorja saj to doseže brez višanja voltaže edino NB voltažo na plošči sem rahlo popravil. Imam pa kvalitetno zračno hlajenje tako da so temperature v mejah normale. Je pa res da se neke blazne razlike ne opazi dugje razen v igrah.

Sssaga ::

24/7 naviti istemi za benchmarke in vsakdanjo rabo-igre, video editing...

Da, se pozna. Pa tudi hobi imam v tem in razumem risk.
Grafa, res je, 10 % OC ni praktično nič, vendar imam sam grafo navito čez 30% in se pozna v vsakdanjem igranju iger, ne samo v benchmarkih, ki se v bistvu pr men redno izvajajo :D


v benchmarkih je navit seveda boljši, v praksi pa je edina razlika ki jo opazim, da je z navitim v sobi kakšna stopinja več
Več energije... Splača se, ko video urejaš in namesto v 2 urah imaš v urci in pol narejen HD rip.
Navadnemu folku se ne splača tega, le entuziaistom...

če se prav spomnim, je bil zadnji procesor, ki sem ga imel ves čas navitega, athlon 64 3000+
Isti proc (S754 Venice) razlika v bench-ih, gta 4 in podobno isto štekal, lol

kar se tiče grafičnih kartic, nisem nikoli sploh imel take, ki bi se jo splačalo navit (razen za benchmarke)
Nope. Tudi stock grafo s stock ventom se splača kje naviti

tisto kar so poganjale ok, so poganjale ok tudi na default nastavitvah
True dat

tisto kar se je na default zatikalo, se pa je zatikalo tudi z navito
True dat

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sssaga ()

krneki0001 ::

Imam I5-2500K. Ker je kompletno odklenjen in se da vse nsatavit, sem si nastavil nekako takole:
- čisto neobremenjena ali malo obremenjena mašina 1600MHz
- srednja obremenitev 3300 do 3700MHz
- huda obremenitev do 4800MHz
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Dr_M ::

Phenom II X6 1075 3.0GHz.
Balanced; HT 240MHz, P4 960MHz, P3 1800MHz, P2 2760MHz.
High Performance; HT 240MHz, P1 3600MHz.

Torej, za splosno rabo je cpu celo odvit. Za igre je pa pac high performance.

pingo76 ::

Zadnjih nekaj let vedno 24/7 navit vsaj proc. Trenutno še vedno furam i5 750 orig. 2,66GHz@3,34GHz+turbo aktiven nekje okoli 3,8GHz in dobro služi. Razlika je očina že na oko. Verjentno bi šlo še višje a bi pridobil realtivno premalo in dvignil porabo in temperaturo neprimerno višje.
Grafiko ni imelo smisla... (HD 6850). Ni posebne razlike če jo navijem za tistih cca 10%+.

kixs ::

V zadnji 20 letih sem imel vse procesorje in graficne navite, ce se je le dalo. Od kar imam Phenoma X6, pa ne eno, ne drugo. Nimam casa, da bi se s tem se ukvarjal.

harvey ::

Ne, nikoli. Ko mliček ne zmore opravil, menjam in tako "navijem".
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

mihec87 ::

nebivedu,dr_M..Kaj to imata narejene profile ali?

amigo_no1 ::

Če je 24/7 samo še odvijam 8-).
Itak imajo novi i5/i7 turbo funkcijo, tako da lahko samodejno boosta cpu.
http://www.intel.com/support/processors...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

energetik ::

Imam tako narejeno, da ob stisku na Power gumb PhenomII X2 550 skoči na 3,6 GHz, če slučajno kdaj delam kaj požrešnega. Sicer pa večino časa idla pri nizkih frekvencah , ki mi jih nastavi Cool'n'Quiet.
Torej ne, nimam navitega razen v redkih primerih.

Dr_M ::

mihec87 je izjavil:

nebivedu,dr_M..Kaj to imata narejene profile ali?



Za Phenome je to PhenomMsrTweaker v2.4.

TechBeats ::

jep, zakaj pa ne? :D

Trenutno imam Q9450 @ 3.64ghz (1.368v bios oz 1.328v idle)


temp. motherboard 34C
cpu total 26C
AciD TriP

para! ::

- huda obremenitev do 4800MHz

Kaj resno grejo do tolk te današnji CPUji? Kakšno hlajenje?

Drugač pa sm tud sam nehal navijat, konkretno nekje v času prvih Athlonov.

lp
Death before dishonor!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: para! ()

RejZoR ::

Grafe nimam navite, ker se mi noče stabilno navijat niti za 10MHz več. Je pa sicer tovarniško navita in to kar visoko, tko da se ne mečem glih ob tla (čeprav bi jo rad navil prasičko). Procesor pa je že dolgo časa na 3,8GHz (Core i7 920). Oldie but goldie in odlično služi namenu. Cilj je sicer magičnie 4GHz ampak mi kar ne rata. Po drugi strani pa nekoč tud 3,8GHz ni bilo stabilno za 24/7, sedaj pa je. Mi bo že enkrat ratal.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Sssaga ::

Bova že neki ukrenla @Rejzor, da spraviva na magično mejo :P

korenje3 ::

jaz imam core2duo@e4300 navitega na 2,7GHz zato, da lahko gledam fullHD filme. Sicer jih ne morem pri 1,8GHz.

bluefish ::

Bi ti jih moralo tudi na privzeti frekvenci.
Raje za predvajanje uporabljaj grafično ali boljše kodeke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Sssaga ::

korenje3 je izjavil:

jaz imam core2duo@e4300 navitega na 2,7GHz zato, da lahko gledam fullHD filme. Sicer jih ne morem pri 1,8GHz.


Raje software poštimaj-manj tveganja kot šlatanje hardware-a

korenje3 ::

ok no sedaj ko H.264 codec podpira večjedrne procesorje + imam novo grafično. ko sem kupil procesor nisem mogel gledati full-hd posnetkov na privzeti frekvenci.

sedaj mi kuri procesor tam do 80%, ko gledam youtube posnetke v 1080p. sam ne mi rečt da nimam software poštiman :p

Aja še ta fenomen, če je video na youtube v full-screen se vklopi pospeševanje preko grafične kartice. takrat pade poraba procesorja na 20%.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

TechBeats ::

Ja lohka da ti šopa 80% ampak samo, če imaš disablan flash HW acceleration.. :)

Pri meni je tam 20-25% (ko buffra), če pa polaufam original 4K potem pa je tudi okol 50-60%.
AciD TriP

korenje3 ::

men 4k dela 5 fps... pa ni važn če je full screen al ne.

jype ::

Nikol nisem navijal, sem pa razmeroma pogosto odvijal. Tišina in stabilnost sta pomembnejši.

TOP ::

Jaz do zdej vse proce kar sem jih mel sem navil in imel sem jih več malo morje.Trenutno mam 2600K ki je navit na 4,8 in dela lepo za 24/7 sam pa mam tud vodno hlajenje,drugače ni šans.Sem pa tud probal maxsimum in prišel do 5400.Včasih je bilo tole navijanje večji užitek,še posebej ko se je na OC LAB strani tekmovalo kdo bo dosegu več točk,sedaj je tole zanimaje upadlo.

PacificBlue ::

Od leta 2006 si lastim e6300 procesor navit na 3ghz in 4 gb rame, vse skupaj na matični asus p5kc. Ker mi zaenkrat se vse dela(24/7 skoz) ne vidim potrebe po menjavi.

Nikonja ::

meni je osebno bolj pomembna poraba elektrike in glasnost celega sistema, imam ga skoz na cool'n quite in mi najbolj paše tako, ker mi je res brezveze da zvečer ko spim proc nabija na 3-4Ghz ko samo leecham ali seedam torrente. Res ne vidim logike zakaj plačevat skoraj 100 eur letno več elektrike za nič.

TechBeats ::

^
Ja saj ni treba, da ti laufa na recimo 3.6ghz, zato je pa tu C1E - ta zmanjša cpuVID iz recimo 1.25v na 1.15v in cpu multi iz 8 na 6 (2.6ghz).
AciD TriP

RejZoR ::

jype je izjavil:

Nikol nisem navijal, sem pa razmeroma pogosto odvijal. Tišina in stabilnost sta pomembnejši.


Nenavijanje ni pogoj za tišino. Sam sem si zastavil cilj, da zbašem kar se da high end hardware v najmanjše možno ohišje in da je sistem praktično neslišen. In ga imam. Sicer sem imel nešteto ovir in težav na začetku ampak se je splačalo. Lahko bi spravil še na manjše ampak pol bi se bolj jebal, je trenutni rezultat čist ok. In zadeva sploh ni vodno hlajena (vbistvu je tolk majhno, da not ne morem zbasat niti Corsair H50 vodnega coolerja). Vse je zračno hlajeno in deluje na tolk nizkih obratih, da se da ob kišti spat, pa šum ventilatorjev ni moteč. In ko poženem najbolj zahtevno igro se stanje ne spremeni, ker zadeva deluje na istih obratih kot ponoči (izvzeta je edino grafična kateri obrtai narastejo za samo 10-15%. Kar je povsem neslišno celo med povsem tihimi sekvencami v igrah. Za izjemne primere imam vse ventilatorje sistema vezane na en potenciometer s katerim lahko po potrebi zvišam obrate vseh ventilatorjev. Da se naredit marsikaj, samo nekaj časa in truda moraš vložit. Pa pametne izbire komponent, ko se spraviš delat tak build. Zbasat stvari v orjaško ohišje in ga naredit tihega ni noben problem, isto naredit z majhnim ohišjem pa je pravi izziv.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Ashrack ::

Rektor SCREENSHOOT
....


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navijanje AMD Phenom II X6 1055T (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Navijanje
23520659 (17717) gddr85
»

Hlajenje i5 2500k/i7 2600k

Oddelek: Strojna oprema
242698 (2295) Wox
»

Ci7 860 problem?

Oddelek: Strojna oprema
421940 (1340) Valvoline
»

Predlogi za SLO dvoboj AMD proti Intel (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Navijanje
15312968 (8395) bluefish

Več podobnih tem