» »

ASUS FAN Xpert 2 P8Z77-V PRO

ASUS FAN Xpert 2 P8Z77-V PRO

s51as ::

Živjo,

Imam en problem z ventilatorji na računalniku.
CPU hladilnik je mugen 3 rev B ki ima en ventilator. Ta ventilator sem priklopil na konektor kjer piše CPU FAN. Konektor zraven tega, kjer piše CPU FAN OPT je prazen.

V programu FAN Xpert 2 pa je ta konektor označen kot da je nekaj gor, kar se sicer ne vrti.
Moralo pa bi biti tako, kot je na sliki Chassis fan 4 torej sivo.

It's just me myself and I

Gizm0 ::

Z rumeno je pobarvan zato, ker imaš nastavljeno kljukico pri "alert" za ta fan.
Tool -> Probe II -> Fan Speed
Tukaj lahko izbereš in nastaviš tiste ventilatorje, ki jih imaš dejansko priklopljene.

s51as ::

A tako bom pogledal takoj ko pridem domov :D Hvala!

A pa je normano da se moj CPU fan vrti z manj kot 500 obrati? Je pa res na 4 pine, ampak je povsod vse rdeče. temperatura CPUja je pa okoli 30 +-°C
It's just me myself and I

OChack ::

ja, in dejansko se ne vrtijo, poglej tam ko imaš grafe, je enka funkcija autostop al nekaj takega ki je običajno obklukana, najbolje si je seveda krivuljo prilagoditi glede na potrebe, ker tale program itak čist napačno bere temperature za skor 20 stopinj :)
Int€l inside, IDIOT Outside

Gizm0 ::

Prvo moraš tisti "Fan Auto Tuning" pognati, da stestira min in max vrednosti vrtenja, potem pa lahko tam izbereš ali se ventilator lahko kdaj ustavi ali ne.

Temperature so pa tudi pri meni čudne ja. Core Temp kaže čisto drugače kot ta Asus AI.

kamuee ::

čudno men pa isto kaže fan expert 2 kot bios, CPU 29c, plata 30c, .. vse v zelenem oz. kaže tko ko mora..
AutoCAD MAP 3D DWG Designer (Mechanical, Electrical)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kamuee ()

s51as ::

Hej, a kdo ve kako bi naredil, da bi se mi custom nastavitve vrtenja ventilatorjev, naložile takoj po vklopu windowsov. Vedno moram odpirat fan expert in loadat custom nastavitve, pa si nikoli ne zapomni.
It's just me myself and I

hojnikb ::

servis za fanxpert ti mora laufat pa dela vse ok bo zagonu (vsaj men dela)
#brezpodpisa

s51as ::

Lahko poveš več?
Meni se tisto asusovo orodje naloži ampak tale nastavitev pa ne.
It's just me myself and I

hojnikb ::

nastaviš si svoj profil, ga zloadaš, potem pa preveriš če se ti asusfanservice pržge ob zagonu. Potem more delat..
#brezpodpisa

Enron x86 ::

A direktno v UEFI-ju se pa s temi nastavitvami ventilatorjev ne moreš poigrat? Čisto informativno me zanima, ko (če) bom kdaj kupil ASUS-ovo matično ploščo. Pod nobenim pogojem nočem, da bi v ozadju za to skrbeli kakšni Windows servisi...

lp
Core i5-4690K@4.7| ASUS MAXIMUS VII HERO| 16 GB Corsair LP DDR3 1866 MHz|
ASUS 970 STRIX| SB Z OEM| Samsung 840 EVO 250 GB|
Seagate 2 TB| EVGA SuperNOVA G2 750 W| Fractal Define R4

hojnikb ::

tut jst sn si želel da bi ta fan expert delu samo preko uefi, sam so nastavitve zelo skope in sploh ne morš nastavit vrtljaje pod 60% (v software jih lahko celo izklopiš in nardiš krivulje itd ..)
#brezpodpisa

s51as ::

v biosu sicer lahko nastavljaš s kerimi vrtljaji se bodo vrteli posamezni ventilatorji, ampak ne vem kako je z odvisnostjo od temperature...
It's just me myself and I

JanezH ::

Jaz pa imam na CPU FAN OPT priključen ventilator ampak mi v FAN Xpert 2 piše 0 rpm, čeprav se ventilator vrti. Mogoče kdo ve zakaj?

kamuee ::

JanezH je izjavil:

Jaz pa imam na CPU FAN OPT priključen ventilator ampak mi v FAN Xpert 2 piše 0 rpm, čeprav se ventilator vrti. Mogoče kdo ve zakaj?

Posodobi fan expert 2 in bios na plati..
AutoCAD MAP 3D DWG Designer (Mechanical, Electrical)

kamuee ::

v biosu nastavte na standard nastavitev hlajenja za vse nato CPU fan pustiš na 600 RPM minimum, ostale nastaviš na 300, ter glavno nastavitev na prvi strani biosa izbereš ASUS-ovo nastavitev. Za rame izbereš X.M.P. nastavitev in je to to. V fan expertu 2 pa najprej posodobiš na zadnjo različico, pol pa izbereš funkcijo calibrate fans, program pol sam prilagodi vent, traja cca 2-3min. Pol pa ročno popraviš finese vsakega venta posebej: spremeniš ime, nastaviš pri kateri temp ti s kolkimi RPM hladi, ... shraniš kot nov profil in to je to.

Enron x86 je izjavil:

A direktno v UEFI-ju se pa s temi nastavitvami ventilatorjev ne moreš poigrat? Čisto informativno me zanima, ko (če) bom kdaj kupil ASUS-ovo matično ploščo. Pod nobenim pogojem nočem, da bi v ozadju za to skrbeli kakšni Windows servisi...

lp

Asus-ov fan expert 2 je za moje pojme zlo dober sam znat ga je treba pravilno nastavit., jes z njim kontroliram prek asus-ove z77 plate cca 10 ventov, vse dela BP..
AutoCAD MAP 3D DWG Designer (Mechanical, Electrical)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kamuee ()

JanezH ::

@kamuee
ok, bom nadgradil bios preden bom naložil windows 8, ko uradno izide za kupce (do takrat bojo izdali verjetno še kak popravek biosa, me je vsakič strah nadgradnje biosa, da se ne bi kaj zalomilo).
Kako pa imaš priklopljenih na plato 10 ventilatorjev? A uporabljaš splitterje, ker ravno včeraj sem v TEMI TULE spraševal glede delilnikov za priklope ventilatorjev na plati, ker imam sedaj 2 ventilatorja priklopljena na regulator, ampak bi raje videl, da mi plata upravlja z vsemi, ker je zadeva res odlično prilagodljiva.

kamuee ::

Ja imam splitterje, seveda jih lahko uporabljaš, moraš samo preverit koliko moči je max dovoljeno na en izhod za vent, mislim da je okloi cca 6W, jahko je več, mislim da celo do 12W(odvisno od plate), 120mm venti so okol 1.5-2W, jest imam 5 portov za vente in sem na vsakega dal po 2, oz. tazgornje 3 vente sem dal vse na en port, ostale pa po 2 venta. ASUS plate imajo prednost fan expert-a 2 kr ti ni treba nabavlat krmilnika za ventilatorje. Plata načeloma razn CPU in CPU_OPT portu upravlja z voltažno regulacijo za RPM-me

Za splitterje imam pa jest tele iz AGT-ja, link, pol sm pa še uporabljal extender je pa tak, link.
Za BIOS se pa nimaš kej bat, sam sledit morš navodilo proiizvajalca plate kako se to nardi. Na zdejšnjih platah je to sila preprosto, sploh pa na ASUS-ovih.
AutoCAD MAP 3D DWG Designer (Mechanical, Electrical)

JanezH ::

Plato imam Asus P8Z77-V. Gledam v dokumentaciji in je samo za CPU_FAN napisano, da je lahko ventilator max 1A(12W). Za CHA_FAN-e pa nič ne piše. Ventilatorje imam pa Fractal Design Silent Series R2 140mm.

Jaz sem kar naročil PWM 4-Pin splitter, če praviš, da pri tebi dela pol mora tudi pri meni, upam :)

kamuee ::

dela dela, mora delat, pr men to laufa BP. Nč bat :D

lahko je tut 3-pin, ker morš met na fanu regulacijo vrtljajev, pri 3-pin je pa voltage controled RPM. Tko da lahko daš tut 3-pin, bo tut delalo BP, razn če maš fan-e z 4-pin konektorji.
AutoCAD MAP 3D DWG Designer (Mechanical, Electrical)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kamuee ()

s51as ::

Samo v informacijo,

Na asusovi strani je nova verzija FAN XPERT 2 in z njim deluje vse veliko bolje. Ni mi več treba vedno znova lovdati nastavitev, ko vklopim računalnik.

Je pa po drugi strani se pojavil nov problem. Po cca 6 mesecih uporabe so Fractal Design ventilatorji občutno glasnejši, kot so bili, ko so bili novi :( Sicer ne vem zakaj, na pogled so čisti, filtri tudi niso umazani... Lahko tudi da sem se navadil njihove glasnosti.
It's just me myself and I


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Znižanje vrtljajev ventilatorja na procesorskem hladilniku

Oddelek: Pomoč in nasveti
193897 (3699) ST-777
»

Po dolgem času nov test ventilatorjev na Silent PC Review (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Hlajenje in navijanje
6012402 (8546) BladE_
»

Asus FAN Xpert, "model not supported"

Oddelek: Pomoč in nasveti
17834 (627) hojnikb
»

3 pin to 4 pin CPU connector

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
183333 (2158) Miha20
»

Kabel PWM Arctic Cooling

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
123078 (2940) JanezH

Več podobnih tem