» »

Maksimum iz plate abit BH6

Maksimum iz plate abit BH6

MrScorp ::

Ok... imam plato abit bh6 in 133megaherčne rame. Če bi flashal bios dobim maksumum 10,5 faktor in 133 fsb. Teoretično se da dosežt potem 1396 MHz.

Kater proc. (+hladilnik) torej nabavit in seveda tudi cenovno najbolj ugodno...?

Ma kdo izkušnje s tem?

Nekako mi še ni najbolj do nabavljanja novega sistema, ampak bom raje tega nabildal kolikor se da, da bo zdržal še kakšno leto...

Že v naprej se zahvaljujem za nasvete!

Blup ::

BH6 je za intela... a lahko spreminjaš multiplikator intelu?
Celeron 1000 ma 100*10
Blup
:\

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Blup ()

MrScorp ::

ne, faktorja se ne da spreminjat na intelovih ropotuljicah... zato bo naslednji comp temeljil na amd-jevih procih...

maksimalno kar lahko spravim iz celerona 1000, če ima faktor 10, je 1330...

Ali ima kateri od celeronov multiplayer faktor 12, ker sem ravno flashal bios in lahko spravim iz te plate 12*133= 1596 MHz?

ghibly ::

info: Tualatin ne gre gor.

BH6 mislim, da po spec. podpira celerone do 700Mhz, P3 pa do 850 Mhz. Torej max. kar lahko dobis je CPU nekaj čez 1Ghz. Vem, da je Abitka imela opcijo stelanja FSB tudi nad 100Mhz, vendar ne vem če je kdaj delovalo.
V glavnem faktor je zaklenjen - lahko spreminjas le FSB.

Blup ::

Tako je... zadnja stopnja je 1000 Mhz ... če ni clo sam 800 Mhz...

Blup
:\

Buggy ::

Seveda gre Tualy na BH6, sam moras imeti narejeno modifikacijo slotketa in procesorja. Na moji bivsi BH6 je prav lepo delal C1200@1350 preko Abit Slotket III na default voltazi. Imam tudi kolega ki je laufal 1200@1600, vendar pazi ker pri 133 Mhz FSB-ja imas PCI/AGP krepko cez normative, ker ne podpira delilnika 4 pri 133 FSB in imas tako PCI namesto 33 - 42 in AGP namesto 66 - 84, trpijo periferne enote.
Poleg tega pa je za to staro (legendarno) plosco taka obremenitev prevelika in cez cas, se ti lahko napihnejo kondenzatorji ali pa jih enasovno raznese.
Na temu forumu imas tudi veliko napisnao o tej modifikaciji, tako da, ce te zanima kar malo poisci in preberi.
Lahko pa ti recem, da je pri meni bila razlika iz C633@950 na Tualy C1200@1350 zelo ocitna, kar se tice performans.

ghibly ::

Seveda Buggy, imaš prav, samo jaz ne upam predlagat tako ekstremne modifikacije:) :) (no vsaj zame).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ghibly ()

MrScorp ::

Ok... torej kar mi je naredit je, da nabavim celrona 700Mhz in ga navijem na 1050MHz.

Buggy ::

Stvar je taka: tezko bos C700 navil nad 1000 Mhz, saj je bilo ze z 633 kriza, da si jo enostavno dal iz 66 Mhz FSB-ja na 100 - hocem reci, da si moral imeti sreco da si dobil tak procesor. Z 700 pa je se tezje, zato ne pricakuj prevec. Gre zato, da so to stara jedra ki so bila specificirana do tam nekje 1000 Mhz. Kasnejsi celeroni od 800 naprej (se mi zdi) pa so ze tovarnisko na FSB 100 Mhz, tako da tukaj kaj veliko nimas za pricakovati. Edini res vreden upgrade preskok je da se lotis modifikacije za Tualyija - saj ni tako grozno

ABX ::

Množilni faktor na plati ne igra vloge ker itak proc vsili svojega.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Djuro ::

Buggy

Plata podpira delilnik 1/4, sam nikjer nimaš opcije za to. Tut če v biosu nastaviš 1/3. Ko plato spraviš na 133 FSB, se delilnik avtomatsko postavi na 4, ne glede na to, kaj imaš označeno v biosu.

Sam imam tako na BH6 Pentium3 1000 na 133 FSB in dela že cca eno leto nonstop (razen ko sem ga parkrat reštartal zaradi instalacije sistema).
LP, Djuro

TribesMan ::

No tko bom reku tualatini gredo gor brez problema samo potem je pametno hladiti napetostne regulatorje na plati, ker se GREJEJO ko svina.
Drgač pa ni noben problem nardit modifikacijo za tualatina, še posebej če maš Abit al pa Asus slotket. Vse kar rabiš nardit je da izoliraš pine:
AG1, AN3, AJ3, AK4, X4, X34. Ne rabiš delat nikakršnih prevezav in povezav. Drgač je pa kr zagarantirano navijane 1.2@1.6GHz.

LP TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Buggy ::

Djuro: Verjetno imas BH6 v1.1 za katero pravijo, da neuradno podpira delilnik 4 pri 133 Mhz. Vendar pa so bile te verzije plate zelo pozne saj vecinoma prevladujejo 1.01 ali 1.02 verzije BH6 plat. Te pa zagotovo nimajo omenjenega delitelja. Tudi BIOS za obe verzije plat je drugacen in (tovarnisko) podpira tudi razlicne procesorje. Zato preveri tudi ko fleshas BIOS z novim, katero plato posedujes.

Djuro ::

Nope, moja plata je 1.01. O mojih trditvah v zgornjem postu pa sem pred casom prebral na enem forumu. In seveda preverjeno dela.

Buggy ::

Ce imas SS BIOS verzijo sem preprican da imas hitrosti pri 133 FSB za PCI/AGP cez deklarirane vrednosti. Saj ni noben rekel da ti masina ne dela, sam PCI in AGP nista na privzetih (33/66) frekvencah in to je posledicno slabo za disk in ostalo periferijo, a se razumeva?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri P3 na Abit BH6 (slot1) plosco

Oddelek: Strojna oprema
211684 (1471) Air_Borne
»

Tualatin na BX-u:info-koliko nas je?

Oddelek: Strojna oprema
452965 (1937) sidney
»

ABIT BE6, staró ja...

Oddelek: Kaj kupiti
251444 (1223) dvokolaš
»

BH6 Upgrade - pomoč

Oddelek: Kaj kupiti
171283 (1069) boha
»

Abit BH6 1.0 in Pentium 3 XXX

Oddelek: Pomoč in nasveti
91072 (966) ABX

Več podobnih tem