» »

Windows XP in (Ultra)DMA

Windows XP in (Ultra)DMA

mark_knopfler ::

Imam Teacov pekac(CD-W540E) in Toshibin DVD-Rom(SD-M1612).Windowsi XP mi nocejo vklopiti (Ultra)DMA nacina za pekac in DVD - za disk(WD 80GB) mi lepo vklopijo - Ultra DMA Mode 5, za pekac in DVD pa je se zmeraj PIO ceprav sem nastavil DMA if availible.Probal sem ze z tistim trikom, da uninstaliras Secondary IDE channel oziroma kjer mas naprave, vendar vseeno ne deluje.Probal sem se instalirati VIIne IDE driverje, zadevo lepo instaliram, pozenem IDE Tool nastavim pekac in DVD na Ultra DMA Mode 2, resetiram in Windowsi XP pekaca in DVDja ne vidijo vec(pogona nista vec vidna) - v IDE Toolu sta se zmeraj.Ce spremenim na PIO, sta spet vidna.
Disk imam na Primary(Master), pekac na Secondary(Master), DVD pa na Secondary(Slave).Maticna plosca je ABIT KX7.
Ve kdo kaksno resitev?

SkIDiver ::

Jz mam abit be6 II in mam 4 ide kanale. Dva sta ultra dva navadna. Na ultra mi pekač dela čist podn. 10 minut mi peče na 32 hitrosti al pa če dam na 8x, isto:D Sem dal pa na navadnega pa seka. 5 minut pa mi speče na 32x hitrosti.

Han ::

Je s kablom (40-žilnim!) vse v redu? Je Teac na sredi in Toshiba na koncu kabla? Imaš v biosu oba pogona na Auto? Si poskusil še trik z registrom?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

boštjan ::

If you have problems with Ultra DMA settings for devices in Windows 2000 or XP:


HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{4D36E96A-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}\000x

Last four digits are likely 0001, 0002. Under those keys you will find
MasterIdDataChecksum, SlaveIdDataChecksum.
Delete the value corresponding to your drive. It will make the OS to redetect the device
DMA capabilities after reboot.

bf4ed ::

Jao pa malo poglejte okoli ;(( ;(( ;(( ;(( ;(( ;(( ;(( ;(( pa forumu, taka tema z isto rešitvijo je bila pred 1 tednom tu.;(( >:D >:D >:D

mark_knopfler ::

Sedaj sem instaliral VIA IDE Miniport drajver in mi CDRW deluje v Ultra DMA Mode 2(se pravi ATA33), disk v Ultra DMA Mode 5(ATA100), DVD-Rom pa je se zmeraj PIO.Kaj naj naredim? CDRW in DVD-Rom sta na istem kablu.V tistem pre-boot screenu mi zazna DVD-Rom kot ATA33 se pravi, da bi moralo delat in imajo Windowsi XP tezave.

bf4ed: kaj ti je dalo vedeti, da je tisti "trik" resil mojo tezavo? forum sem prebrskal in tudi nasel tisti trik, pa ne deluje.

Han ::

Če imaš priključeno samo Toshibo, deluje DMA? Poskusi z zamenjavo Master / Slave položaja med pogonoma...

bf4ed ::

mark_knopfler: ker je meni samo to pomagalo, a probal sem pa dosti stvari.Zato>:D

Če malo premisliš se vidi da je to ednina pametna rešitev, če ne deluje probaj kable menjavat.>:D

Sprobavaj pa boš že skužil.:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ultra DMA

Oddelek: Strojna oprema
322214 (1619) amigo_no1
»

Cd rom rabi 80 pinski kabl

Oddelek: Strojna oprema
121167 (1000) Racunalnik
»

Na pekaču ne morem vklopiti DMA mode (sedaj je PIO)

Oddelek: Pomoč in nasveti
141378 (1121) smile-
»

Pekač in UDMA2

Oddelek: Strojna oprema
91148 (1025) soko
»

problemi z DMA & pekacem v winXP

Oddelek: Pomoč in nasveti
281623 (1376) fictionel

Več podobnih tem